Počasie v Thajsku

Ako vyzerá v tejto krajine podnebie a počasie? Thajsko patrí do tropického podnebného pásu, teploty sa po celý rok pohybujú veľmi vysoko, väčšinou okolo 30 ° C, v noci sa ale v niektorých fázach roka môže ochladiť aj na hodnoty v blízkosti 10 °C. Medzi najteplejšie mesiace patrí apríl a máj, teploty v týchto mesiacoch dosahujú v priemere 35 - 36 ° C. Thajské počasie v júni začína ovplyvňovať juhozápadný monzún, predovšetkým východnú časť krajiny a západné pobrežie. Juhozápadný monzún prináša sezónu dažďov, vzduch sa vďaka nim výrazne zvlhčuje. Netreba sa obávať vyraziť do Thajska ani v tejto dobe. Dažde sú pomerne krátke a prší väčšinou v noci.

  • Ideálna doba pre návštevu Thajska: november, december, január, február, marec.

Počasie január

Severné Thajsko v januári priamo nabáda k poznávaniu tejto očarujúcej krajiny plnej chrámov. Stáva sa, že celý január v tejto oblasti vôbec neprší. Teploty často prekračujú dvadsať stupňov, večer a v noci býva o desať stupňov menej, takže teplé oblečenie v batohu určite nebude zbytočne zaberať miesto. V Bangkoku a okolí je situácia obdobná ako na severe, teploty sa pohybujú v nepatrne vyšších reláciách. 
Južné Thajsko a ostrovy patriace k Thajsku prežívajú na začiatku nášho kalendárneho roka turisticky najbúrlivejšie obdobie, a to predovšetkým vďaka skvelému počasiu. Na západe prakticky neprší, v oblasti okolo Ko Samui sa zrážky vyskytnúť môžu, ale väčšinou len minimálne. Teploty v priemere dosahujú 25 stupňov, smerom na západ sa približujú 30 ° C. 
Celkovo sa dá povedať, že počasie v Thajsku v januári je jedno z najlepších v priebehu celého roka.

Mesiac    Teplota vzduchu: deň     Teplota vzduchu: noc    Teplota vody    Mesačné zrážky
Január     32°C      20°C       26°C     9mm

Počasie február

Mesiac   Teplota vzduchu: deň   Teplota vzduchu: noc   Teplota vody   Mesačné zrážky
Február    33°C     23°C     27°C   30mm

Február tvorí akýsi "chvost" thajskej vianočnej sezóny. Týmto mesiacom končia hlavné turistické nájazdy na turistický raj juhovýchodnej Ázie. Počasie v Thajsku sa vo februári príliš nelíši od januára.

Počasie marec

Mesiac     Teplota vzduchu: deň   Teplota vzduchu: noc    Teplota vody    Mesačné zrážky
Marec      34°C   24°C     27°C    36mm

V Thajsku štartuje obdobie mimosezónnych zliav. Obdobie horúčav pomaly začína, pozvoľna sa dvíha aj pravdepodobnosť výskytu zrážok. Stále je však relatívne príjemne. Bangkok a okolie je zatiaľ zrážkovo stále podpriemerný, ale slnko sa už poriadne rozpaľuje a teploty atakujú celoročné maximá. Ani na severe nemajú teploty vzduchu problémy prekonať 33 stupňov. Farmári v tomto období vypaľujú strnisko na poliach, takže v niektorých oblastiach sa kvôli dymu horšie dýcha a zle fotí. 

Južné Thajsko a thajské ostrovy okolo Malajského polostrova sa v marci môžu pochváliť ideálnymi priemernými teplotami pre plážové radovánky: 25 - 30 ° C. Vyšplhať sa ale môžu aj vyššie. Dažde sa môžu vyskytnúť na západnej strane pri Andamanskom mori. Pláže sú oproti skončenej hlavnej sezóne výrazne menej obsadené, čo spolu s ostatnými faktami pasuje marec na jeden z najvhodnejších mesiacov na  dovolenku v Thajsku!

Počasie apríl

Mesiac   Teplota vzduchu: deň   Teplota vzduchu: noc   Teplota vody   Mesačné zrážky
Apríl   35°C    26°C    28°C    82mm

Juh Thajska má stále potenciál mať celý týždeň bez dažďa. Všetok servis je stále dostupný, turistov je na plážach stále dosť, napriek tomu je oproti situácii na prelome roka oveľa väčší kľud a pokoj. Teploty sa držia v reláciách podobných predchádzajúcemu mesiacu.

Tradičný sviatok Songkran najviac prežíva práve sever Thajska. Počasie je v túto dobu veľmi teplé. Počasie v Bangkoku a okolí je v apríli podobné, hladina ortuti sa dostane aj na 38 stupňov, zrážky sú podpriemerné.

Počasie máj

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
Máj 34°C 25°C 28°C 165mm

Máj pre Thajsko predstavuje z ekonomického hľadiska veľmi výhodný čas pre návštevu, pretože zľavy sú v tomto čase vyššie. Čo sa týka počasia, možno povedať, že menej daždivo ako v južných oblastiach je na ostrovoch bližšie k Bangkoku. Na severe prší prakticky denne, čím sa vyčistí vzduch znečistený vypaľovaním polí a v oblasti je príjemne dýchateľný.

Počasie jún

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
Jún 33°C 25°C 28°C 153mm

Jún pre počasie v Thajsku znamená dočasné upokojenie, teploty sa zmiernia a prší výrazne menej. Všetko sa po suchom období začína zelenať, príroda ukazuje to najlepšie, čím sa môže chváliť. V Bangoku a okolí je stále veľmi horúco, úhrn zrážok ale už klesá a dosahuje polovice májových hodnôt. Počasie na severe Thajska sa v júni tiež umúdri. Vlhkosť sa výrazne znižuje. 

Aj na juhu Thajska dochádza k zlepšeniu podmienok, a to predovšetkým v zálive na východe, napríklad na Ko Samui, Ko Phangan alebo Ko Tao. Aj tu padne približne polovica hodnôt zrážok predchádzajúceho mesiac. Kto chce využiť tieto okolnosti, môže si vybrať z našej ponuky pobytových zájazdov.

Počasie júl

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
Júl 32°C 25°C 28°C 168mm

Počasie v Bangkoku a okolí a rovnako tak aj na severe Thajska tvoria zaujímavú krajinu plnú zelene a farebných kvetov, v júli navyše nadobúdajú na sile aj vodopády. Tie kaskádovité s mnohokrát aj desiatkami poschodí sú počas leta veľmi fotogenické. Pre národné parky znamená počasie v júli jedno zo zlatých období. 

Na juhu Thajska pokračuje obdobie, kedy je najlepšie navštíviť ostrovy na východnom pobreží, predovšetkým pás od Ko Tao po Ko Samui. Tam prebieha klimaticky jedno z najpríjemnejších období v roku.

Počasie august

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
August 32°C 24°C 28°C 183mm

Ani v auguste nečakajte výrazne menej ako 25 nečakajte. Thajská zima je stále veľmi teplá a ak je sucho, na plážach sa možno pekne opáliť. Najlepšie augustové počasie v Thajsku môžete čakať okolo Ko Samui a na väčšine ostrovov Thajského zálivu!

Počasie september

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
September 32°C 24°C 28°C 310mm

V centrálnom a severnom Thajsku pokračuje obdobie vhodné na návštevu národných parkov a prírodných pamiatok, úhrny zrážok začínajú klesať, teploty pomaly klesajú k priemerných hodnotám. Na juhu Thajska, konkrétne na juhovýchodnom pobreží a na ostrovčekoch v zálive ešte stále trvá ideálne počasie. V okolí Bangkoku a v centrálnom Thajsku sa oplatí navštíviť niektorý z národných parkov, ich vodopády sú v tomto období veľmi bohaté, a vo vode pod nimi sa môžete pokojne vykúpať - jej teplota v tomto mesiaci dosahuje nadpriemerné hodnoty aj na thajskej pomery.

Počasie október

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
Október 31°C 24°C 27°C 239mm

V severnom ThajskuBangkoku a jeho okolí začína obdobie sucha, príroda si stále udržuje septembrový pôvab, takže pozvoľna prichádza zlatá doba pre cestu do týchto oblastí. Úbytok zrážok je výrazný.

Počasie november

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
November 31°C 23°C 27°C 55mm

Kto chce navštíviť Thajsko v tomto mesiaci, mal by uvažovať, že sa vydá na niektorý z okruhov severným Thajskom. O zrážkach sa skoro ani nedá hovoriť, denné teploty začínajú dvojkou. V noci ale môže byť v severnom Thajsku dosť chladno. 

Počasie na juhu Thajska sa v novembri vyznačuje teplotami nepresahujúcimi 30 ° C, najlepšie je na západe v Andamanskom mori, slušné podmienky môže na jeseň poskytnúť napríklad letovisko Krabi.

Počasie december

Mesiac Teplota vzduchu: deň Teplota vzduchu: noc Teplota vody Mesačné zrážky
December 31°C 20°C 27°C 8mm

Počasie na severe Thajska je nezvyčajne chladné, na trek sa oplatí vyraziť v oblečení s dlhým rukávom. V tomto počasí sa dobre chodí po pamiatkach, nijako zvlášť neprší. Môžeme odporučiť vyraziť na ostrov Phi Phi

V Bangkoku a okolí je v decembri čistá modrá obloha bez mrakov, teploty sú príjemné. Stráviť vianočné sviatky alebo začiatok nového roka v Thajsku sa preto stalo veľkým hitom. Reflektuje na to aj naša ponuka. Pozrite sa do nej, vyberte si vhodný zájazd a zažite oslavy prelome roka v tropickom podnebnom pásme!

Ďalšie info: 

unknownUnknown ,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia