Veľké južné dobrodružstvo
16. 4. - 4. 5. 2019
 • 16. 4. - 4. 5. 2019
 • 4. 11. - 22. 11. 2019
19 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
2 619 €

Veľké južné dobrodružstvo

Pútavá trasa nás zavedie ku kaktusovým záhradám Arizony a Texasu, Bielym pieskom, lesom skamenelých stromov a k srdcu jazzu v New Orleans.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
16. 4. - 4. 5. 2019
voľné
19 dní / 17 nocí 1 2 619,- 2 809,-
4. 11. - 22. 11. 2019
voľné
19 dní / 17 nocí 1 2 579,- 2 769,-

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň  PRAHA (VIEDEŇ) – LOS ANGELES

Odlet z Prahy (Viedne) do Los Angeles. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

2. deň LOS ANGELES

V mekke filmového priemyslu návšteva Chodníka slávy, kina Mann's Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, štvrte Beverly Hills či predmestia boháčov Santa Monica. Fakultatívne návšteva Universal Studios. Nocľah v LA.

3. deň JOSHUA TREE – LAKE HAVASU

Výprava do NP Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál. Potom cesta do Lake Havasu - púštnej oázy pri rieke Colorado s kamenným mostom London Bridge, ktorý v roku 1962 kúpil a následne z Londýna prepravil milionár Robert P. McCulloch. Nocľah v Lake Havasu.

4. deň LAKE HAVASU – GRAND CANYON

Odjazd k Veľkému kaňonu - najväčšej turistickej atrakcii USA. Gigantickú hračku prírody (dĺžka 500, šírka 25, hĺbka 1,5 km) si vychutnáme z mnohých vyhliadok. Fakultatívne odporúčame let nad kaňonom. Nocľah vo Flagstaff.

5. deň SKAMENELÝ LES

Cestou do Holbrooku zastávka pri 1,5 km širokom kráteri Meteor Crater. Gigantická diera je výsledkom kolízie meteoritu, ktorý si skrížil dráhu so zemou pred 22 tisíc rokmi (vstup fakultatívne). Príjazd do NP Petrified Forest, v ktorom pred 250 miliónmi rokov došlo k procesu tlenia drevín a sýteniu silicami. Výsledkom je les skamenelých stromov. Nocľah v Chambers alebo v Holbrooku.

6. deň APACHE TRAIL – TUCSON

Prejazd k jazeru Theodore Roosevelt Lake. Návšteva rezervácie Tonto NM a potom pútavá horská jazda po Apache Trail v pestrej scenérii jazerných kaskád, horských priesmykov, kaňonov a kaktusových hájov. Zastávka v Tortilla Flat na slávnej Killer Chilli. Nocľah v Tucson.

7. deň KAKTUSOVÉ ZÁHRADY ARIZONY

Výprava do Old Tucson Studios (fakultatívne) s rekvizitami z filmov o Divokom západe. Presun do rezervácie Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhov zvierat vrátane tarantúl, štrkáčov a púm. Potom peší výlet pravou záhradou kaktusov v NP Saguaro. Nocľah v Tucson.

8. deň TOMBSTONE – WILD WEST

Prejazd do Tombstone, prehliadka. Ako zázrakom sa ocitneme v časoch Divokého západu, kedy udatní pištoľníci s rukou rýchlejšou ako útok štrkáča bránili osadníkov pred banditami. Prejazd do Alamogorda cez základňu White Sands Missile Range (podľa situácie návšteva), kde Američania odpálili prvú jadrovú pumu v dejinách ľudstva. Nocľah v Alamogordo.

9. deň BIELE PIESKY – ROSWELL

Pod siluetou pohoria Andres nás čakajú belostné duny rezervácie White Sands - Biele piesky. Žiarivú bielu farbu má na svedomí sádrovec, ktorý voda vymýva z hôr, púštne jazierko Lucero ukladá na dne a vietor roznáša ďalej na sever, kde ho usadzuje vo vlnách jemného piesku. Prejazd do Roswellu, ktorý je kvôli udalostiam z roku 1947 považovaný za metropolu UFO. Nocľah v Carlsbad.

10. deň NP CARLSBAD CAVERNS

Návšteva jaskynného systému Carlsbad Caverns, ktorý je taký veľký, že by v jeho hlavnej sále zaparkoval Boeing 747. Peší zostup na dno jaskyne je pôsobivý - atmosférou porovnateľný iba s čítaním klasickej verneovky "Cesta do stredu zeme". Späť na povrch nás vyvezie výťah. Zastávka pri kamenných hradbách NP Guadalupe Mountains so zvyškami dostavníkovej stanice. Nocľah na trase.

11. deň RIO GRANDE - TERLINGUA

Odjazd do NP Big Bend po ceste El Camino del Rio - považovanej za najkrajšiu cestu v Texase. Zastávka v Lajitas, ktoré ďaleko od civilizácie a v tichej oáze rieky Rio Grande šokuje golfovými ihriskami a luxusnými hotelmi pre texaskú ropnú elitu. Príchod do Terlingua, popoludní návšteva rovnomenného mestečka duchov a večera v štýlovom Starlight Theatre (nie je v cene). Nocľah v Terlingua.

12. deň NP BIG BEND

Prehliadka NP Big Bend, prírodnej fantázie juhozápadného Texasu. Návšteva horskej oblasti The Basin, kaňonu Santa Elena a peší výlet k riečisku Rio Grande, ktorá elegantne mizne medzi stenami kaňonov.

13. deň V ZEMI SUDCU BEANA

Skoro ráno možnosť pešieho výletu. Prejazd pozdĺž mexickej hranice do Langtry - kde zo svojho salónu vládol legendárny sudca Roy Bean. Pozdĺž rezervoáru Amistad príchod do Del Rio, nocľah.

14. deň SAN ANTONIO

Prejazd do San Antonia s unikátnou podzemnou pomenádou Riverwalk. Návšteva misie Alamo, pilieru texaskej histórie. Za jej múrmi bojoval o nezávislosť aj James Bowie - vynálezca slávneho noža. Nocľah v San Antoniu.

15. deň ČEŠI V TEXASE – HOUSTON

Cestou do Houstonu zastávka v Praze, kedysi významnom centre českých prisťahovalcov. Príjazd do Houstonu, nocľah.

16. deň HOUSTON – NEW ORLEANS

Návšteva vesmírneho strediska (fakultatívne). Prejazd do strhujúceho New Orleans. Voľný program na Bourbon Street vo Francúzskej štvrti, kde pochopíte, prečo táto kolíska jazzu platí za najodviazanejšie mesto v USA.

17. deň NEW ORLEANS

Prehliadka mesta a jeho najväčších atrakcií. Plavba kolesovým parníkom po Mississippi, návšteva akvária (fakultatívne). Večer voľný program, nocľah.

18. deň NEW ORLEANS - PRAHA (VIEDEŇ)

Popoludní transfer a odlet do Prahy (Viedne).

19. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 17x ubytovanie kategórie 3*
 • doprava autami či mikrobusmi (iba)
 • vstupy do národných parkov
 • služby českého sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 349,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • stravovanie a prepitné
 • vstupnú autorizáciu do USA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

NAVYŠE V CENE:

 • Púštna záhrada Sonora Desert Museum v Tucsone
 • Vstup do jaskynného systému Carlsbad Caverns
 • Vstup do Jersey Lilly Saloon v Langtry (sudca Bean)
 • Plavba kolesovým parníkom po Mississippi v New Orleans

 

ALABASTER V PÚŠTI: 

Prelety vojenských stíhačiek sú u Alamogorde v Novom Mexiku dennou samozrejmosťou. Mieria k leteckej základni Holloman Air Force Base. Pohorie San Andres však skrýva ešte iné tajomstvo - bielučké duny rezervácie Biele piesky - White Sands. Miniatúrna púšť vypĺňa južnú časť Tularoského údolia. Žiarivo bielu farbu má na svedomí sádrovec, ktorý voda vymýva z hôr, púštne jazierko Lucero ukladá na dne a vietor roznáša na sever, kde ho usadzuje vo vlnách jemnučkého bieleho piesku. Cesta čoskoro zmizne pod jazykmi piesku a len istota, že vonku panuje horúčava k zadrhnutiu, borí ilúziu lyžiarskeho strediska. Deti často zjazdujú piesočné valy na boboch či kuse igelitu. K videniu sú aj borci, ktorí testujú piesočné surfy.

Z miesta Srdce pieskov - Heart of the Sands vyrážajú ľudia medzi duny po svojich. Na vlastnej koži môžu skúsiť šteklenie mikroskopických zrniek a zaobstarať si unikátne fotografie do rodinných albumov s palmičkami Yucca, ktoré trčia z piesku ako ježury. Vo vzácnom tieni ich listov vyrážajú za potravou snehobiele jašterice. Biele líšky a šedivo sfarbené antilopy Oryx opúšťajú úkryty až pri zapadajúcom slnku, kedy je maľba krajiny najkrajšia.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia