Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour
19. 07. - 27. 07. 2024
 • 04. 10. - 12. 10. 2024
9 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
1869 €

Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour

Podľa Biblie Noe zasadil prvú vinicu v údolí Ararat. Zoznámite sa s tradíciou a históriou pestovania vinnej révy, s množstvom degustácií, a návštevou vínnych pivníc a liehovarov. 

Rezervácia zájazdu
19. 07. - 27. 07. 2024 | 1 869 €
 • prelínanie sa rôznych kultúr priťahuje mnoho cestovateľov a dobrodruhov
 • v Arménsku a Gruzínsku nájdete jedny z najstarších dochovaných kresťanských pamiatok
 • ochutnajte miestnu pesrofarebnú gastronómiu s kvalitnými vínami a brandy
 • najväčším klenotom oboch krajín sú ústretoví a priateľskí ľudia
 • NAVYŠE V CENE príprava klasických arménskych cestovín Arishta

Itinerár zájazdu

 • 1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Jerevanu.
 • 2. deň ARMÉNSKÝ VATIKÁN EČMIADZIN, KATEDRÁLA ZVARTNOC
  Prílet do Jerevanu, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky. Odchod do mesta Vagharšapat (predtým nieslo meno Ečmiadzin), kde si prezriete komplex Arménskej apoštolskej cirkvi, ktorá patrí medzi najstaršie kresťanské komunity. Navštívite Ečmiadzinskú katedrálu a ruiny katedrály Zvartnoc. Obe pamätihodnosti boli v roku 2000 zapísané do zoznamu UNESCO. Počas tradičného obeda sa tiež pozriete na prípravu klasických arménskych cestovín Arishta, ktoré majú v arménskej kuchyni dlhú históriu. Po kulinárskom zážitku vás čaká ochutnávka miestnych vín vo vínnej pivnici Maran. Arménske vína boli vždy uznávané pre svoju kvalitu. V staroveku boli vo veľkom vyvážené do Grécka. Najmä vďaka pôvodným odrodám viniča s vysokým obsahom prírodného cukru, špecifickým klimatickým podmienkam, pôde bohatej na minerálne látky a tisícročným skúsenostiam s vinárstvom založenom na tradičných technológiách a postupoch sú arménske vína unikátne a dosahujú vynikajúce svetové kvality. Folkórna arménska večera, nocľah v Jerevane.
 • 3. deň KLÁŠTOR CHOR VIRAP, DEGUSTÁCIA VÍNA A NÁVŠTEVA MÚZEA MATENADARAN
  Raňajky. Vydáte sa k jednému z najnavštevovanejších pútnických miest v Arménsku, kláštoru Chor Virap, ktorý je postavený na skalnatom pahorku uprostred nížiny s impozantným výhľadom na najvyššiu horu Turecka Ararat. Po prehliadke kláštora zastávka v najstaršej vinárskej obci na svete Areni, kde ochutnáte miestne vína a doprajte si tradičný obed. Popoludní prehliadka kláštorného komplexu Noravank, ktorý leží na pôvodnej Hodvábnej ceste v červených horách a patrí k najkrajším pamiatkam v Arménsku. Pri spiatočnej ceste do Jerevanu sa zastavíte pri pevnosti Amberd postavenej v 7. storočí vo výške 2300 mnm. Názov Amberd znamená v preklade pevnosť v mrakoch. Návrat do Jerevanu a návšteva múzea arménskeho písomníctva Matenadaran s množstvom vzácnych rukopisov, pergamenov a kníh. Jedná sa o jednu z najvýznamnejších pamiatok Jerevanu, pomenovanú po Mesropovi Mašteocovi, vynálezcovi arménskej abecedy, ktorého socha stojí pred budovou. Jeho zbierka je zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nocľah v Jerevane.
 • 4. deň POHANSKÝ CHRÁM BOHA SLNKA, KLÁŠTOR GERHARD A ARMÉNSKE BRANDY
  Raňajky. Prejazd do malej dedinky Garni, kde sa zachoval jediný pohanský chrám boha slnka Mitry - klasická helenistická stavba z 1.storočia n. l. Zastavíte sa pri prírodnej pamiatke Basalt Organ. Tento majestátny monument sa skladá z obrovských symetrických bazaltových stĺpov, takmer 50 m vysokých. Kamene visia proti gravitácii a pripomínajú varhany, čo vysvetľuje, prečo sa im tiež hovorí "Bazaltove varhanové píšťaly". Gastronomický zážitok a príjemný pôžitok vás čaká v Abelyan house, kde bude podávaný tradičný obed. Následne sa presuniete severovýchodne od Garni, kde leží kláštor Geghard zo 4. storočia, postavený priamo v skalnej stene rokliny nad riekou Azat. Kláštor je pomenovaný podľa tzv. kopije osudu, ktorá prebodla bok Ježiša Krista, visiaceho na kríži. V závere dňa návšteva destilatérky v Jerevane s degustáciou. Arménske brandy patrí viac než 130 rokov medzi špičkové alkoholické nápoje svojho druhu na svete. K najväčším obdivovateľom arménskej brandy patril Winston Churchil, medzi ktorého rady na dlhovekosť patrilo okrem fajčenia cigár a chodenie včas na obed tiež každodenná konzumácia arménskej brandy. Po 2. svetovej vojne sa arménska brandy začala vyvážať takmer do celého sveta a získala si veľkú obľubu tiež u nás. Návrat do Jerevanu, nocľah.
 • 5. deň JEREVAN - PARÍŽ KAVKAZU A JAZERO SEVAN
  Prehliadka mesta Jerevan, ktorému sa po storočia hovorilo "Ružové mesto" a to vďaka farbe kameňa, z ktorého bolo postavené. Je to tiež jedno z najstarších miest na svete, ktoré bolo založené v 8.storočí pr. n. l. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest a aktivít, mimo iných sa pozriete na Námestie Republiy, ktoré je obklopené impozantnými budovami, ako je Múzeum histórie Arménska či Národná galéria, ďalej neminiete Kaskádový komplex, monumentálnu sochu nazývanú "Matka Arménska", Pamätník arménskej genocídy. Užijete si dokonalé spojenie histórie, architektúry a súčasného mestského života v tomto dynamickom a prívetivom meste. Po prehliadke mesta odchod k jazeru Sevan. Jazero je jedným z najväčších na Kaukaze a tiež jedným z najväčších vysokohorských jazier na svete. Tu navštívite kláštor Sevanavank, ktorý leží na vrchole kopca a ponúka tak krásny výhľad na jazero. Nocľah v Dilidžane.
 • 6. deň POSLEDNÁ ARMÉNSKA DEGUSTÁCIA A PREJAZD DO GRUZÍNSKA
  Raňajky. Dnes vás čaká posledná degustácia vín v Arménsku v meste Idževan, kde sa nachádza továreň na výrobu vín a koňaku. Potom budete pokračovať ku gruzínskym hraniciam, zastavíte sa pri stredovekom kláštore Senahin, ktorý leží v kaňone rieky Debet a potom pri architektonickom komplexe Haghpat. Obe pamätihodnosti sú zapísané na list svetového dedičstva UNESCO. Prejazd gruzínskych hraníc a pokračovanie do mesta Signagi, ktoré leží v hlavnej gruzínskej vinárskej oblasti Kachetie. Po príjazde do Signagi si vychutnáte tradičnú gruzínsku večeru s kvalitným vínom. Nocľah v Signagi.
 • 7. deň VINÁRSTVO KHAREBA, PEVNOSŤ GREMI
  Po raňajkách návšteva kláštora Bodbe. Jedná sa o jedno z najvýznamnejších pútnických miest v Gruzínsku, kde sú uložené ostatky svätej Nino, ktorá šírila kresťanstvo v Gruzínsku v 4. storočí n. l. Vaša cesta pokračuje do oblasti Kvareli, kde sa pozriete do vinárstva Khareba, tu sa pestujú tradičné a dnes už preslávené gruzínske odrody ako Separavi, Rkatsitelli, Mtsvane, Krakhuna a ďalšie. Po ochutnávke vín prehliadka kráľovskej pevnosti Gremi, následne sa môžete tešiť na degustáciu a obed vo vinárstve Twins Wine Modern Cellar v oblasti Napareuli. Posledným miestom dnešného dňa bude Cinandali, dedinka povestná svojim bielym vínom a Čavčavadzeho rezidenciou, ktorú navštívite. Príjazd do Telavi, ubytovanie, večera, nocľah.
 • 8. deň TBILISI
  Po raňajkách prejazd do hlavného mesta Gruzínska Tbilisi. Po ceste zastávka pri kláštore Shuamta zo 16. storočia. V Tbilisi návšteva a degustácie brandy v továrni JSC Sarajishvili. Sarajishvili je vyrobené z najlepších vínnych odrôd z rôznych vinárskych mikrozón Gruzínska. Vyznačuje sa farbou slamy, elegantnou arómou vínneho brandy a príjemnou chuťou. JSC SARAJISHVILI založil v roku 1884 David Sarajishvili, slávny gruzínsky podnikateľ a verejná osoba, doktor chémie a filozofie. Ako prvý z celého ruského impéria tej doby začal vyrábať koňak s použitím klasickej francúzskej technológie. Vďaka zemepisnému miestu pôvodu a vekovej rozmanitosti vyrába gruzínsky koňak najlepšej kvality. Nasleduje krátka prehliadka mesta Tbilisi s návštevou Národného múzea, kde je obdivuhodná zbierka zlatých a strieborných artefaktov, šperkov od 5. stor. pred n. l. Obed v starom meste a večer môžete využiť k posledným nákupom pred vaším odletom. Nocľah v Tbilisi.
 • 9. deň ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
19. 07. - 27. 07. 2024 uzavreté 9 dní / 7 nocí 1 1 869,-
04. 10. - 12. 10. 2024 voľné 9 dní / 7 nocí 1 1 719,- 1 869,-

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Praha – Jerevan, Tbilisi  – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 7 x nocľah v hoteloch 3*- 4* po trase
 • 7 x raňajky, 5 x obed, 3 x večera
 • návštevy vinných pivníc a liehovarov s degustáciou podľa programu
 • všetky transfery a vstupy podľa programu
 • služby česky hovoriaceho sprievodcu a miestneho sprievodcu (min. 12 osôb)

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 299,- EUR
 • fakultatívne výlety  a vstupy
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Ďalšie informácie:

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

 

Informácie o cene:

Minimum 8 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

 • 1. ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Jerevanu.
 • 2. ARMÉNSKÝ VATIKÁN EČMIADZIN, KATEDRÁLA ZVARTNOC
  Prílet do Jerevanu, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky. Odchod do mesta Vagharšapat (predtým nieslo meno Ečmiadzin), kde si prezriete komplex Arménskej apoštolskej cirkvi, ktorá patrí medzi najstaršie kresťanské komunity. Navštívite Ečmiadzinskú katedrálu a ruiny katedrály Zvartnoc. Obe pamätihodnosti boli v roku 2000 zapísané do zoznamu UNESCO. Počas tradičného obeda sa tiež pozriete na prípravu klasických arménskych cestovín Arishta, ktoré majú v arménskej kuchyni dlhú históriu. Po kulinárskom zážitku vás čaká ochutnávka miestnych vín vo vínnej pivnici Maran. Arménske vína boli vždy uznávané pre svoju kvalitu. V staroveku boli vo veľkom vyvážené do Grécka. Najmä vďaka pôvodným odrodám viniča s vysokým obsahom prírodného cukru, špecifickým klimatickým podmienkam, pôde bohatej na minerálne látky a tisícročným skúsenostiam s vinárstvom založenom na tradičných technológiách a postupoch sú arménske vína unikátne a dosahujú vynikajúce svetové kvality. Folkórna arménska večera, nocľah v Jerevane.
 • 3. KLÁŠTOR CHOR VIRAP, DEGUSTÁCIA VÍNA A NÁVŠTEVA MÚZEA MATENADARAN
  Raňajky. Vydáte sa k jednému z najnavštevovanejších pútnických miest v Arménsku, kláštoru Chor Virap, ktorý je postavený na skalnatom pahorku uprostred nížiny s impozantným výhľadom na najvyššiu horu Turecka Ararat. Po prehliadke kláštora zastávka v najstaršej vinárskej obci na svete Areni, kde ochutnáte miestne vína a doprajte si tradičný obed. Popoludní prehliadka kláštorného komplexu Noravank, ktorý leží na pôvodnej Hodvábnej ceste v červených horách a patrí k najkrajším pamiatkam v Arménsku. Pri spiatočnej ceste do Jerevanu sa zastavíte pri pevnosti Amberd postavenej v 7. storočí vo výške 2300 mnm. Názov Amberd znamená v preklade pevnosť v mrakoch. Návrat do Jerevanu a návšteva múzea arménskeho písomníctva Matenadaran s množstvom vzácnych rukopisov, pergamenov a kníh. Jedná sa o jednu z najvýznamnejších pamiatok Jerevanu, pomenovanú po Mesropovi Mašteocovi, vynálezcovi arménskej abecedy, ktorého socha stojí pred budovou. Jeho zbierka je zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nocľah v Jerevane.
 • 4. POHANSKÝ CHRÁM BOHA SLNKA, KLÁŠTOR GERHARD A ARMÉNSKE BRANDY
  Raňajky. Prejazd do malej dedinky Garni, kde sa zachoval jediný pohanský chrám boha slnka Mitry - klasická helenistická stavba z 1.storočia n. l. Zastavíte sa pri prírodnej pamiatke Basalt Organ. Tento majestátny monument sa skladá z obrovských symetrických bazaltových stĺpov, takmer 50 m vysokých. Kamene visia proti gravitácii a pripomínajú varhany, čo vysvetľuje, prečo sa im tiež hovorí "Bazaltove varhanové píšťaly". Gastronomický zážitok a príjemný pôžitok vás čaká v Abelyan house, kde bude podávaný tradičný obed. Následne sa presuniete severovýchodne od Garni, kde leží kláštor Geghard zo 4. storočia, postavený priamo v skalnej stene rokliny nad riekou Azat. Kláštor je pomenovaný podľa tzv. kopije osudu, ktorá prebodla bok Ježiša Krista, visiaceho na kríži. V závere dňa návšteva destilatérky v Jerevane s degustáciou. Arménske brandy patrí viac než 130 rokov medzi špičkové alkoholické nápoje svojho druhu na svete. K najväčším obdivovateľom arménskej brandy patril Winston Churchil, medzi ktorého rady na dlhovekosť patrilo okrem fajčenia cigár a chodenie včas na obed tiež každodenná konzumácia arménskej brandy. Po 2. svetovej vojne sa arménska brandy začala vyvážať takmer do celého sveta a získala si veľkú obľubu tiež u nás. Návrat do Jerevanu, nocľah.
 • 5. JEREVAN - PARÍŽ KAVKAZU A JAZERO SEVAN
  Prehliadka mesta Jerevan, ktorému sa po storočia hovorilo "Ružové mesto" a to vďaka farbe kameňa, z ktorého bolo postavené. Je to tiež jedno z najstarších miest na svete, ktoré bolo založené v 8.storočí pr. n. l. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest a aktivít, mimo iných sa pozriete na Námestie Republiy, ktoré je obklopené impozantnými budovami, ako je Múzeum histórie Arménska či Národná galéria, ďalej neminiete Kaskádový komplex, monumentálnu sochu nazývanú "Matka Arménska", Pamätník arménskej genocídy. Užijete si dokonalé spojenie histórie, architektúry a súčasného mestského života v tomto dynamickom a prívetivom meste. Po prehliadke mesta odchod k jazeru Sevan. Jazero je jedným z najväčších na Kaukaze a tiež jedným z najväčších vysokohorských jazier na svete. Tu navštívite kláštor Sevanavank, ktorý leží na vrchole kopca a ponúka tak krásny výhľad na jazero. Nocľah v Dilidžane.
 • 6. POSLEDNÁ ARMÉNSKA DEGUSTÁCIA A PREJAZD DO GRUZÍNSKA
  Raňajky. Dnes vás čaká posledná degustácia vín v Arménsku v meste Idževan, kde sa nachádza továreň na výrobu vín a koňaku. Potom budete pokračovať ku gruzínskym hraniciam, zastavíte sa pri stredovekom kláštore Senahin, ktorý leží v kaňone rieky Debet a potom pri architektonickom komplexe Haghpat. Obe pamätihodnosti sú zapísané na list svetového dedičstva UNESCO. Prejazd gruzínskych hraníc a pokračovanie do mesta Signagi, ktoré leží v hlavnej gruzínskej vinárskej oblasti Kachetie. Po príjazde do Signagi si vychutnáte tradičnú gruzínsku večeru s kvalitným vínom. Nocľah v Signagi.
 • 7. VINÁRSTVO KHAREBA, PEVNOSŤ GREMI
  Po raňajkách návšteva kláštora Bodbe. Jedná sa o jedno z najvýznamnejších pútnických miest v Gruzínsku, kde sú uložené ostatky svätej Nino, ktorá šírila kresťanstvo v Gruzínsku v 4. storočí n. l. Vaša cesta pokračuje do oblasti Kvareli, kde sa pozriete do vinárstva Khareba, tu sa pestujú tradičné a dnes už preslávené gruzínske odrody ako Separavi, Rkatsitelli, Mtsvane, Krakhuna a ďalšie. Po ochutnávke vín prehliadka kráľovskej pevnosti Gremi, následne sa môžete tešiť na degustáciu a obed vo vinárstve Twins Wine Modern Cellar v oblasti Napareuli. Posledným miestom dnešného dňa bude Cinandali, dedinka povestná svojim bielym vínom a Čavčavadzeho rezidenciou, ktorú navštívite. Príjazd do Telavi, ubytovanie, večera, nocľah.
 • 8. TBILISI
  Po raňajkách prejazd do hlavného mesta Gruzínska Tbilisi. Po ceste zastávka pri kláštore Shuamta zo 16. storočia. V Tbilisi návšteva a degustácie brandy v továrni JSC Sarajishvili. Sarajishvili je vyrobené z najlepších vínnych odrôd z rôznych vinárskych mikrozón Gruzínska. Vyznačuje sa farbou slamy, elegantnou arómou vínneho brandy a príjemnou chuťou. JSC SARAJISHVILI založil v roku 1884 David Sarajishvili, slávny gruzínsky podnikateľ a verejná osoba, doktor chémie a filozofie. Ako prvý z celého ruského impéria tej doby začal vyrábať koňak s použitím klasickej francúzskej technológie. Vďaka zemepisnému miestu pôvodu a vekovej rozmanitosti vyrába gruzínsky koňak najlepšej kvality. Nasleduje krátka prehliadka mesta Tbilisi s návštevou Národného múzea, kde je obdivuhodná zbierka zlatých a strieborných artefaktov, šperkov od 5. stor. pred n. l. Obed v starom meste a večer môžete využiť k posledným nákupom pred vaším odletom. Nocľah v Tbilisi.
 • 9. ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).
,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia