Hor sa do Yellowstonu

Prehľad článkov, ktoré sme o tejto krajine publikovali v rubrikách o cestovaní na weboch:

Povolení pro vstup do národních parků Jako jediná CK v ČR má ESO travel komerční povolení pro vstup do klíčových národních parků USA. S námi neriskujete!

Více informací...
Termín Počet nocí Strava Cena Objednať
21. 09. - 08. 10. 2018 16 bez stravy 2 379,- € vypredané
13. 06. - 30. 06. 2019 16 bez stravy 2 709,- € 2 519,- €
01. 08. - 18. 08. 2019 16 bez stravy 3 019,- € 2 809,- €
02. 09. - 19. 09. 2019 16 bez stravy 2 669,- € 2 479,- €
21. 09. - 08. 10. 2019 16 bez stravy 2 629,- € 2 449,- €


Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Seattlu. Po prílete transfer do hotela. Nocľah na trase.

2. deň NP NORTH CASCADES

Dopoludnia návšteva montážnych hál obrích dopravných lietadiel Boeing. Pozdĺž rieky Skagit a v zajatí divokej prírody Kaskádových hôr sa vypravíme do NP North Cascades. Kvôli ľadovcom a strmým vrcholom sa mu hovorí americké Alpy. Prechádzka dažďovým pralesom a zastávky na vyhliadkach. Nocľah vo Winthrope.

3. deň WASHINGTON – COULEE DAM

Putovanie štátmi Washington, Idaho a Montana. Cestou prekročíme mohutnú rieku Columbiu, štvrtú najväčšiu rieku USA a prezrieme si obriu hydroelektráreň Coulee Dam. Nocľah v Kalispell.

4. deň NP GLACIER

Príjazd do NP Glacier. Jazero McDonald nás odprevadí k vysokohorskej ceste Going- to-the-sun-Rd., po ktorej sa vydáme do nadmorskej výšky dvoch kilometrov s jednou z vôbec najkrajších scenérií Skalistých hôr. Možnosť pešej túry. Žiadny strach! Medvede grizly žijú v odľahlých častiach rezervácie. Nocľah na trase.

5. deň KRAJINOU NEKONEČNÉHO NEBA

V Great Falls na rieke Missouri si pripomenieme objaviteľskú cestu Lewisa a Clarka. Popoludní po príchode do NP Yellowstone prehliadka severných častí rezervácie. Nocľah v blízkosti Národného parku Yellowstone.

6. deň NP YELLOWSTONE

Prehliadka najslávnejšej rezervácie USA - po svojom objaviteľovi prezývanej Colterove peklo. A skutočne, sopečná kotlina sa hlboko pod povrchom činí. Úzkymi štrbinami sa ženú gejzíry vriacej vody, krajina je posiata bahennými žriedlami, farebnými bazénmi, čírymi jazerami a pritom zarastená hustými lesmi s bizónmi, losmi, vlkmi a medveďmi. Nocľah vo W. Yellowstone/Cody.

7. deň YELLOWSTONE – GRAND TETON

Po dokončení prehliadky Yellowstonu prejazd do NP Grand Teton. Je menší, zato však vyniká strmými horskými chrbtami, ktoré francúzskym traperom pripomínali po mnohých mesiacoch odlúčenia, prsia ich manželiek. Nocľah na trase.

8. deň SALT LAKE CITY

Prehliadka mesta mormonov vrátane centra mormónskej cirkvi s katedrálou Mormon Temple, múzeá a rodného domu legendárneho vodcu cirkvi Birghama Yunga. Pozrieme sa k Veľkému soľnému jazeru a pláňam s rýchlostnou dráhou Bonneville. Nocľah vo Wendover v Nevade.

9. deň HIGHWAY 50 – RENO

Prejazd Nevadou po Highway 50 - najopustenejšej ceste Ameriky. Cestou návšteva mestečiek Eureka a Austin, ktoré si uchovali ráz z čias zlatej horúčky. Pozrieme sa tiež k usadlosti Cold Springs, kde bývala stanica Pony Express. Dojazd do centra kasín Rena, nocľah.

10. deň LAKE TAHOE

Návšteva pôvabnej osady Virginia City, ktorej život akoby zastal v čase vrcholiacej striebrokopeckej horúčky. Návšteva jedného z najvyššie položených, najčistejších a najchladnejších jazier sveta - Lake Tahoe. Možnosť návštevy Donner Lake, kde v roku 1846 zaskočila tvrdá zima skupinu osadníkov. Menšia časť pionierov prežila len vďaka kanibalizmu. Návrat do Rena, voľný program, nocľah.

11. deň NP LASSEN VOLCANIC

Návšteva NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a bázeň vzbudzujúca silu - taká je rezervácia plná bahenných sopiek a puklín s unikajúcim plynom. K večeru príchod k Pacifiku, ubytovanie, nocľah.

12. deň NP REDWOOD

Návšteva rozprávkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikánmi s výškou až 115 m. V srdci rezervácie uvidíme elektrizujúce rozhranie pásu lesa, skál a oceánu. Nocľah v blízkosti NP Crater Lake.

13. deň NP CRATER LAKE

Návšteva Kráterového jazera - horského plesa farby najmodrejšieho atramentu vnútri strmých stien kráteru vyhasnutej sopky. Prírodný drahokam Oregonu je s hĺbkou 589 metrov aj suverénne najhlbším jazerom v USA. Príjazd do Portlandu, voľný program, nocľah.

14. deň MT. RAINIER – SVÄTÁ HELENA

Odchod k sopke Mt. St. Helens, ktorá po výbuchu v roku 1980 prišla o tretinu svojej hmoty. Sopka je uzatvorená silnou vrstvou lávy, ale zdanie klame, lebo vulkán je stále aktívny. O niečo ďalej na severe si prezrieme vulkán Mt. Rainier obklopený vodopádmi a ľadovcami. Návšteva horského strediska, nocľah na trase.

15. deň NP OLYMPIC

Len málo miest tak prekypuje životnou energiou prírody ako NP Olympic. Dažďové pralesy, alpínske lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 aktívnych ľadovcov - a medzi nimi obor Mt. Olympus. A pláže? Dráma samo o sebe! Rozprávkovú Ruby Beach by ťažko vymyslel aj najodvážnejší fantasta. Nocľah na trase.

16. deň SEATTLE

Jazda trajektom do Seattlu, energického mesta s továrňami Boeing, spoločnosťou Microsoft a hudobným štýlom grunge. Návšteva Pioneer Square s históriou zlatej horúčky či tržnice Pike Place Market. Výlet na vežu Space Needle. Nocľah v Seattli.

17. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Voľný program, transfer, odlet do Prahy (Viedne).

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 16 x ubytovanie kategórie 3*
 • dopravu autami alebo mikrobusmi
 • vstupy do národných parkov
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

 • vstup na vyhliadkovú vežu Space Needle v Seattli
 • návšteva montážnych liniek obrovských dopravných lietadiel Boeing

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • stravovanie a prepitné
 • vstupné vízum do USA, alebo autorizáciu ESTA (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: v júnovom termíne môže byť na niektorých miestach - (najmä však v NP Glacier) upravená operatívne trasa na základe momentálnych klimatických podmienok a dopravných reštrikcií.

 

NÁRODNÝ  PARK  YELLOWSTONE:

Keď vojak John Colter oznámil v lete 1806 kapitánovi Lewisovi, že by rád späť na západ, zapochybovali na smrť unavení druhovia o jeho zdravom rozume. Colter sa práve vracal z objaviteľskej expedície k pacifickému pobrežiu, ktorá ho zocelila a naučila prežiť v neúprosnej realite Skalistých hôr.

Skúsenosti zálesáka a horala prišli vhod obchodníkom, ktorí bažili po nesmierne cenných kožušinách srstnatej zveri a tiež mužoch, ktorí by ich dokázali dostať z divočiny do prístavov na východe či západe. Colter v úlohe skauta spoločnosti Manuel Lisa's objavil o rok neskôr pri úteku pred Čiernonožcami - Blackfeet termálne zázraky Yellowstonu.

Podivne vyzerajúcej krajine horúcich gejzírov, bahenných žriedel, či otvorených prieduchov zemného plynu nepovedal dlho nikto inak, než Colterove peklo. Park je pritom prírodným rajom bizónov, losov, vlkov, čiernych medveďov i nebezpečných grizly. V rebríčku turistickej obľúbenosti stojí prvý národný park v USA (založený 1872) na najvyšších priečkach.

Online objednávka zájazdu

Cena: 2 519,- €
Termín: 13. 06. - 30. 06. 2019 Dní/Nocí: 18 / 16
Doprava: letecky Strava: bez stravy
Poznámka:
Minimum: 10 osôb

Platba kartou

Vyhľadávanie zájazdov

Rozšírené vyhľadávanie

Fulltextové vyhľadávanie

Facebook
Náš blog o cestovaní
Newsletter dovolenka 2018 - Novinky emailem

Klasický okruh Indiou

05. 10. - 12. 10.

Klasický okruh Indiou

1 189,- €

Vydajte sa do sídiel rozprávkových maharadžov, za stavebnými klenotmi Mughalov aj...

To najlepšie z Yucatánu

01. 11. - 12. 11.

To najlepšie z Yucatánu

2 249,-

2 439,- €

Program vhodný pre milovníkov kombinovaných zájazdov. Po veľmi atraktívnom...

Veľký okruh severným Thajskom

03. 11. - 17. 11.

Veľký okruh severným Thajskom

1 759,- €

Vydáte sa po stopách thajského národa. Bývalé hlavné mestá Ayutthaya...

Veľký okruh južným Thajskom

24. 11. - 08. 12.

Veľký okruh južným Thajskom

1 909,- €

Pulzujúca moderná metropola Bangkok v kontraste so scénickými koralovými ostrovmi...

Okruh Indiou a Nepálom

05. 10. - 21. 10.

Okruh Indiou a Nepálom

2 729,- €

Spoznajte staroindickú kultúru, staňte sa svedkami tradičnej kultovej očisty vo...

Perly Srí Lanky

10. 11. - 19. 11.

Perly Srí Lanky

1 559,- €

Spoznajte krajinu nabitú kultúrnymi a historickými pamiatkami všetkých...

Copyright © 1994 - 2018 Cestovná kancelária ESO travel s.r.o., všetky práva vyhradené Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | USA - průvodce, cestopisy

ttg ocenění

Ocenenie udelené odborným časopisom TTG:
Najlepší touroperátor pre Áziu, Austráliu a Oceániu pre rok 2013
2. najlepší touroperátor pre Ameriku pre rok 2013
3. najlepší touroperátor pre Afriku pre rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 naj ocenenie

Esotravel » Poznávacie zájazdy » USA » Hor sa do Yellowstonu