Dovolenka Phi Phi

Posledný zabudnutý raj s tyrkysovým morom a žiarivo bielou plážou - tak bolo súostrovie Phi Phi vykreslené vo filme Pláž. V skutočnosti dnes nie je tak ľudoprázdne ako vo filme, ale to hlavné - krásna príroda, fascinujúca farba mora a krásne pláže – to zostáva rovnaké. Nie nadarmo sa tak Phi Phi prezýva "Perla Andamanského mora" a stále viac ľudí tu trávi svoju dovolenku v Thajsku.

Čo by ste mali vedieť o Phi Phi

Film Pláž s Leonardom di Capriom bol pre súostrovie Phi Phi ohromný predel - do roku 2000 ho totiž poznalo len pár backpackerov a nezávislí cestovatelia, po uvedení filmu o neho ale až neuveriteľne stúpol záujem a na hlavnom ostrove Phi Phi Don vyrástlo niekoľko luxusných rezortov.

  • Viete, kam tiež vyraziť a čo vedieť o tejto exotickej oblasti? Pozrite sa sem.

Súostrovie Phi Phi leží v provincii Krabi asi dve hodiny plavby loďou od Phuketu a tvorí ho celkom šesť ostrovov. Tým najväčším je už spomínaný Phi Phi Don, ktorý je tiež ako jediný trvalo obývaný. Druhým najväčším je Phi Phi Leh sa slávnou filmovou zátokou Ao Maya, kde je (zatiaľ) zakázaná výstavba a kam sa jazdí len na výlety, a zostávajúce štyri sú len skaliská vystupujúce z morských vĺn.

Phi Phi

Zaujímavé miesta na Phi Phi

Zabudnite na historické a kultúrne pamiatky, Phi Phi boduje nádhernou prírodou, ktorá berie dych.  

  • Zátoka Ao Maya (Maya Bay) - tu sa odohrával film Pláž. Jednoznačne najvyťaženejšie miesto celého súostrovia. Denne sem prídu desiatky lodí, aby si turisti prezreli filmové prostredie. Zátoka sa ale tej filmovej nepodobá stopercentne - vo filme bola ešte počítačovo upravená. Avšak krásna naozaj je a za návštevu stojí, aj keď je tu stále veľa turistov.
  • Pláž Hat Ayo - Biely piesok, nad ktorým sa skláňajú palmy. More priezračné tak, že je dokonale vidieť na dno. Tejto pláži sa občas hovorí "Dlhá pláž" a naozaj vyzerá ako z prospektu.
  • Shark Point - stretnutie so žralokmi. Ak sa potápate, potom nevynechajte lokalitu Shark Point a pobyt si rezervujte skôr v závere sezóny. To totiž k brehom Phi Phi priplávajú žraloci obrovskí.

Pláže

Monkey Beach I - to je veľká turistická atrakcia, spomenutá v každom bedekri. Nájdeme ju neďaleko Tonsai, ďalšej z veľkých pláží na Phi Phi.

Monkey Beach II – Na druhú stranu Mokey Beach sa dostanete tak, že vezmete do rúk pádlo, nasadnete do kanoe a približne 30 minút sa odplavíte od Ao Lo Dalam. Tam objavíte pomerne neobsadené miesto, kde nie je hlava na hlave.

Ao Lo Moo Dee – ideálne miesto na prechádzky, šnorchlovanie aj šantenie vo vode!

Čo robiť na Phi Phi

Na prvý pohľad sa to možno nezdá, ale zájazd na Phi Phi ponúka veľa možností aktívneho vyžitia. Tým prvým a hlavným je jednoznačne potápanie - Phi Phi je jedna z najlepších svetových lokalít a schádzajú sa sem ľudia z celej oblasti.

Na Phi Phi sa darí aj horolezectvu. Miestne vápencové útvary vyzývajú na zdolanie a na hlavnom ostrove funguje niekoľko agentúr, ktoré vám zapožičajú vybavenie a poradia tie najlepšie lokality.

Užijete si ostrov aj ako gurmán - preslávená je reštaurácia v štýle Jamesa Bonda, prípadne sa vydajte do reštaurácie v lodi, ktorá je paradoxne posadená na suchu na svahu. Thajská kuchyňa je trochu pikantnejšiu, na druhú stranu je ale zdravá.

Phi Phi

Fakultatívne výlety na Phi Phi

Samotné súostrovie Phi Phi je často cieľom fakultatívnych výletov z iných lokalít. Denne na jeho brehoch zakotvia desiatky lodí. Aj v prípade, že trávite dovolenku priamo na Phi Phi, môžete vyraziť na výlet, ktorý bude stáť za to.

  • Celodenný výlet loďou - ráno nastúpite na palubu rýchlolode a do rezortu sa vrátite až večer a plný zážitkov. Táto celodenná plavba obsiahne všetkých šesť ostrovčekov celého súostrovia, všetky atrakcie a ponúka aj možnosť zaplávať si na otvorenom mori.
  • Poldeň na Phi Phi Leh so západom slnka - vydajte sa po obede na expedíciu na neobývaný Phi Phi Leh, na ktorom leží aj slávna zátoka Ao Maya (alebo ak chcete Maya Bay). Prezriete si vikingské jaskyne a záver dňa prežijete pozorovaním západu slnka.
  • Šnorchlovanie so žralokmi - k Phi Phi priplávajú na jar žraloky obrovské a práve vtedy je najväčší záujem o ponáranie v okolí tzv. Shark Pointu. Odvezie vás sem loď, venovať sa vám bude inštruktor a prežijete štyri hodiny ľahkého adrenalínu.
unknownUnknown

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia