Dovolenka Ko Mook

Ostrovček Ko Mook leží v tieni slávnej provincie a letoviska Krabi, a tak tu zatiaľ príliš turistov nestretnete. A vlastne je to dobre - pretože atmosféra autentického Thajska je neopakovateľná!

Čo by ste mali vedieť o Ko Mook

Ostrov Ko Mook leží pri južnom pobreží Andamanského mora a ponúka pokojnú dovolenku v Thajsku uprostred tropickej prírody. Pláže sú tu široké, skláňajú sa nad nimi kokosové palmy a vstup do mora je naozaj pozvoľný.

V posledných rokoch je aj vďaka tomu Ko Mook (často označovaný aj ako Ko Muk) obľúbenou destináciou na pobyt a svadobnú cestu mladomanželov. Okrem toho sem často chodia potápači - ceny sú tu totiž celkom priaznivé a potápačské lokality v okolí jedny z najlepších. Pri ceste na Ko Mook tiež počítajte s tým, že tu prevažujú skôr jednoduchšie rezorty, na luxus si tu príliš nepotrpia - na druhú stranu je obrovským luxusom to, že väčšina bungalovov stojí priamo na pláži.

Zaujímavé miesta na Ko Mook

Ko Mook je maličký ostrov, ale aj tak sa tu nájde pár miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

  • Smaragdová jaskyňa - Smaragdová jaskyňa leží na severe ostrova a spája otvorené more s lagúnou ukrytou vo vnútri ostrova. Pri odlive je tak možné preplávať skrz niekoľko desiatok metrov dlhý podzemný tunel do lagúny a užiť si pohľad na kontrast zelene a modrej vody. 
  • Pláž Hat Farang - Hat Farang, inak tiež Hat Sai Yao leží na západnom pobreží a je asi najznámejšou plážou na ostrove. Je luxusne široká, poskytuje tieň kokosových paliem a vstup do mora je príjemne pozvoľný. Navyše je tu voda vďaka jej polohe perfektne čistá.
  • Pláž Ao Phangkha - Pláž na južnom pobreží ostrova je útočiskom všetkých, ktorí chcú súkromie a pokoj. Zablúdi sem len minimum ľudí.

Čo robiť na Ko Mook

Leňošiť a užívať si krásy miestnych pláží alebo ak hladáte niečo aktívnejšie, tak sa vydajte napríklad pod hladinu mora. Od móla na Charlie Beach vyrážajú lode, ktoré vás odvezú do najlepších potápačských lokalít. V okolí ostrova je navyše živý útes, takže potápanie bude naozaj stáť za to. Z rovnakého miesta môžete vyraziť aj na "klasický" výlet loďou.

Rozhodne tu tiež vyrazte do niektorého z barov. Známy je napríklad Mookie bar, kde majú údajne to  najlepšie pivo v celom Thajsku. Navyše je tu veľmi príjemná atmosféra.

Fakultatívne výlety na Ko Mook

Ak sa rozhodnete pre fakultatívny výlet, potom sa obráťte na recepcii rezortu, v ktorom trávite dovolenku. Ostrov Ko Mook je takmer neobývaný, je tu jediná dedinka, a teda je jedinou šancou hotelová recepcia.

  • Plavba loďou - v najrôznejších dĺžkach a najrôznejších cenových reláciách. Môžete vyraziť len na krátky výlet okolo ostrova, alebo sa vydať trochu ďalej - napríklad za poznaním ostrovčekov v okolí.
  • Výlet so šnorchlovaním - aj tu strávite nejaký čas na palube lode, ktorá zvyčajne vypláva od rezortu Charlie Beach. Podmienky sú tu vďaka prítomnosti koralu v bezprostrednej blízkosti ostrova takmer ideálne.
unknownUnknown

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia