Dovolenka Ko Kood

Len nedávno sa Ko Kood ocitol v hľadáčiku cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú dovolenku v Thajsku. Dlhé roky predtým bol tento ostrov v tieni susedného Ko Chang. Nebolo to ale na škodu - vďaka tomu si Ko Kood uchoval autentickú atmosféru a je tu takmer božský kľud.

Čo by ste mali vedieť o Ko Kood

Ko Kood (občas je možné naraziť aj na označenie Ko Kut) je síce štvrtý najväčší ostrov Thajska, ale žije na ňom len zhruba dvetisíc obyvateľov, patrí tak paradoxne k najmenej obývaným thajským oblastiam. Donedávna bol rajom batôžkárov a nezávislých cestovateľov, až v posledných niekoľkých rokoch na ňom vyrástlo niekoľko rezortov - našťastie ale nízkych a v prírodnom štýle, nenarušujú tak ráz tunajšej prírody.

Ostrov Ko Kood leží asi osemdesiat kilometrov od pobrežného mesta Trat, na palube rýchleho člna sa človek k jeho brehom dostane do hodiny. Ko Kood je tiež najvýchodnejšie položeným thajským ostrovom. Zhruba 70 percent rozlohy ostrova pokrýva džungľa, ten zvyšok potom pripadá na šesť dediniek, kokosové plantáže a hlavne - na krásne pláže.

Zaujímavé miesta na Ko Kood

Ostrov Ko Kood ponúka aj ďalšie možnosti, ako sa zabaviť. Zaujímavých miest je na ostrove hneď niekoľko a väčšinou sú to prírodné zaujímavosti.

  • Ao Bang Bao - s krištáľovo čistou vodou. Zátoka Ao Bang Bao leží na juhozápade ostrova a je preslávená svojou krištáľovo čistou vodou. A ak sa na dovolenku na Ko Kood vydáte s deťmi, potom určite oceníte, že je tu bezpečne a pozvoľný vstup do mora.
  • Nan Tok Khlong Chao - najväčší vodopád. Džungľa na ostrove Ko Kood ukrýva niekoľko vodopádov a práve Nan Tok Khlong Chao je z nich najväčší. Dostať sa k nemu môžete po niektorom zo chodníkov.

Pláže

  • Natural Beach - slovo malebná sa v súčasnosti trochu nadužíva, ale tu sedí. K videniu tu totiž sú drevené chatky krčiace sa medzi vysokými kokosovými palmami. Turisti tu majú výhľad do zátoky z dlhého móla.
  • Hat Klong Chao - najpopulárnejšia pláž. Zhruba osemsto metrov dlhý pás prachového piesku je najpopulárnejším miestom na slnenie a potápanie na ostrove Ko Kood. Otravovať vás tu nebudú ani otravní predavači, je tu dokonalý kľud.
  • Tá Tin - dá sa na ňu dostať jedine loďou, vďaka tomu nie je pláž ani zďaleka preplnená. Pokojného relaxovania si tu teda užijete do sýtosti.
  • Tapa - meria asi kilometer, má dobré podmienky na šnorchlovanie.

Čo robiť na Ko Kood

Dovolenka na Ko Kood je najmä v znamení leňošenia a relaxu na plážach, môžete si ju ale oživiť o niektoré ďalšie aktivity. Ponúka sa šnorchlovanie a potápanie pri koralových útesoch v okolí, môžete tu zažiť romantiku pri nočnom pozorovaní hviezd, prípadne preskúmať niektorú zo šiestich dedín, ktoré na ostrove sú.

Vo vnútrozemí ostrova sú aj ďalšie vodopády, ku ktorým môžete vyraziť. Na pláži si tiež môžete požičať kajak, alebo vyraziť na lodi rybárčiť. Obľúbenou kratochvíľou je aj thajská masáž, ktorú si človek môže dopriať v niektorom z rezortov.

Čo sa nočného života týka, ten nie je na ostrove príliš bohatý. Vyraziť za zábavou tu v noci môžete do "eko" baru Tawan, alebo do baru "Sunset", ktorého špecialitou je pozorovanie východu slnka priamo z jeho terás.

Fakultatívne výlety na Ko Kood

Najviac bodov ostrovu Ko Kood logicky prinášajú jeho panenské pláže. Avšak kúpiť si zájazd na Ko Kood a nedopriať si ani jeden výlet - to by bola škoda. Zvlášť, keď zvyčajne stačí zabehnúť na recepciu, kde je všetko dohovorené počas niekoľkých málo minút. Aké fakultatívne výlety sú teda zvyčajne v ponuke?

  • Výlet na Ko Chang - Ko Chang je druhý najväčší ostrov Thajska a z ostrova Ko Kood je to na neho len kúsok. Logicky sa preto ponúka výlet loďou, veľmi často s potápaním, alebo príjemným obedom.
  • Za potápaním - na ostrove funguje niekoľko potápačských centier a škôl, kde vám zapožičajú vybavenie, prípadne je možné dohodnúť aj prvé lekcie.
  • Zapožičanie motocykla - s autom by ste na miestnych cestách príliš nepochodili, ale na motorke je výlet naprieč ostrovom fajn zážitkom. Stačí len neísť príliš rýchlo a užívať si okolitú krajinu.
unknownUnknown

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia