Dovolenka Ko Chang

Zhruba päťdesiatka ostrovčekov, ktoré sú rozosiate vo vodách thajského pobrežia a vyzerajú ako maličké smaragdy - to je súostrovie Ko Chang. Súostrovie, kde má stále ešte navrch tradičné Thajsko, kľud a pohoda nad ruchom veľkých kozmopolitných letovísk!

Čo by ste mali vedieť o Ko Chang?

Súostrovie Ko Chang tvorí zhruba päťdesiat ostrovov, z ktorých je drvivá väčšina neobývaných - sú na nich len opustené zátoky a nepriestupná džungľa. Na troch najväčších ostrovoch sa však v posledných rokoch masívne rozvíja turistický priemysel. Vďaka tomu, že tu bol zrušený zákaz výstavby, na plážach  mohli vzniknúť príjemné rezorty s nízkymi bungalovmi a kompletným luxusným zázemím. 

Sezóna na Ko Chang trvá od novembra do apríla, kedy je tu slnečné počasie, vysoké teploty a ideálne podmienky na relax na pláži aj aktívnu dovolenku.

Zaujímavé miesta na Ko Chang

Hlavný ostrov Ko Chang je druhým najväčším ostrovom celého Thajska. Rozhodne je tu teda veľa zaujímavých miest, ktoré môžete navštíviť. A keby vám bol počas dovolenky na Ko Chang priestor ostrova malý, potom môžete vyraziť aj na ostrovčeky v okolí.

  • Východné pobrežie - východné pobrežie je porastené rozsiahlymi porastami mangrovníkov. Pre dobrodružnejšie povahy sa tak ponúka jazda na kajaku v spleti koreňov.
  • Vodopád Than - vraj najkrajší vodopád na hlavnom ostrove. Ukrytý je v hornatom a džungľou zarastenom vnútrozemí, ktoré ukrýva i ďalšie pekné miesta. Navštíviť môžete aj ďalší z vodopádov, Khlong Phlu, ktorý vpadá do jazierka, v ktorom sa môžete aj vykúpať.

Pláže

  • North Klong Prao - to je severná časť veľmi populárnej pláže. Ak váhate, či sa vydať za zábavou, alebo sa nechať rozmaznávať a v pokoji relaxovať, táto pláž ponúka ideálny mix oboch.
  • Klong Kloi (v niektorých sprievodcoch Bangbao) - ďalšia plážová klasika z Ko Chang. Čaká vás tu biely piesok, kokosové palmy a azúrové more.
  • Pláž Hai Sai Khao - hlavná turistická tepna ostrova. Občas ju nájdete aj pod označením "Biele piesky", práve kvôli farbe, akú má tunajší piesok. Tu je najväčší ruch a najväčšia koncentrácia turistického zázemia všetkého druhu - od reštaurácií a barov, cez školy potápania až po obchodíky so suvenírmi. Stojí tu aj niekoľko turistických rezortov a v noci to tu poriadne žije.
  • Pláž Hat Tha Nan - pravý opak "Bielych pieskov". Raj pre batôžkárov a  nezávislých cestovateľov, je tu oveľa väčší pokoj. Nie nadarmo sa tomuto miestu hovorí Osamelá zátoka.

Čo robiť na Ko Chang?

Súostrovie Ko Chang je oázou pokoja a rajom pre potápačov. V bezprostrednom okolí hlavného ostrova sú pod hladinou ukryté nepoškodené korálové útesy, podmorské hory a hlavne - stovky druhov fauny a flóry. Navyše je tu výborná viditeľnosť, pri ideálnych podmienkach až tridsať metrov, preto sa rozhodne oplatí pribaliť potápačskú výbavu.

Okrem toho sú tu priaznivé podmienky aj pre prevádzkovanie ďalších vodných športov - šnorchlovanie, jazdy na kajaku, plávanie. 

Na Ko Chang si užijete aj večernú a nočnú zábavu. Najviac to žije na už spomínanej pláži Hat Sai Khao, kde je veľa barov a reštaurácií.

Príjemnou zmenou, ak už sa vám nechce len ležať na pláži, alebo pri bazéne, je aj trek do vnútrozemia ostrova. Temná zeleň, dusno a rastliny a živočíchy, ktoré v slovenských lesoch rozhodne nestretnete - aj to je zážitok.

Fakultatívne výlety na Ko Chang

Fakultatívne výlety na ostrove Ko Chang sú cestami za nádhernou prírodou, ktorá je na celom súostroví, a aj na hlavnom ostrove. Kúpiť si ich môžete zvyčajne na hotelovej recepcii, kde sa dozviete aj všetky potrebné detaily. Kam teda môžete vyraziť?

  • Trekking na slonoch - Na ostrove Ko Chang je stanica, kde žijú staršie a handicapované slony. Stanicu si môžete prejsť, prípadne si vyskúšať starostlivosť o slony. Atrakciou je aj jazda na slonovi, poplatok za jazdu je potom použitý na ďalší chod tohto centra.
  • Výlet loďou okolo ostrova - ak nemáte morskú chorobu, potom určite vyrazte na výlet loďou. Zvyčajne je spojený s kúpaním v priezračnej vode, šnorchlovaním v ideálnych podmienkach a s rybárčením.
unknownUnknown

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia