Dovolenka Keňa

##zajezdy:##

KEŇA - táto úžasná krajina leží na východnom pobreží rovníkovej Afriky. Krajina je tvorená vysokými horami, ktoré sa striedajú s jazerami, savanou, lesmi a planinami. Kenské pobrežie tvoria biele pláže s jemným bielym pieskom a je obmývané teplými vlnami priezračného, blankytne modrého Indického oceánu. Môžete tu stráviť odpočinkovú dovolenku s kúpaním v teplom oceáne, kde vďaka koralovému útesu, ktorý sa tiahne pozdĺž celého pobrežia Kene, môžete pri šnorchlovaní obdivovať krásy podmorského života.

Keď sa už vyberiete do Kene, nie je možné vynechať výpravnú safari. Slovo safari znamená v jazyku kiswahili cesta. Pozorovanie divokej zvere v jej domovine je zážitok na celý život, ktorý vo Vás prebudí lásku k africkej prírode a bude Vás nútiť sa sem vracať.

POBREŽIE KENE sa delí na severné a južné.

  • Keňa - Severné pobrežie ponúka vďaka menšej vzdialenosti koralového útesu od brehu mierne zhoršené podmienky na kúpanie v mori, pretože more môže pri odlive ustúpiť až k útesu. Príliv a odliv sa pravidelne strieda po šiestich hodinách. V priebehu odlivu je možné prejsť po piesku až k útesu a počas prechádzky je možné pozorovať morský život v lagúnach, ktoré zostávajú vo vyhĺbeninách na morskom dne. Najznámejšou plážou na severnom pobreží je pláž Bamburi, v ktorej okolí leží väčšina hotelov, ponúkaných v našom katalógu. Výhodou severu je lepšia dostupnosť do mesta Mombasa a možnosť zábavy mimo hotela.
  • Keňa - Južné pobrežie je oveľa kľudnejšie, sú tu lepšie podmienky na kúpanie v mori. Koralový útes sa tiahne ďalej od brehu, takže odlivy nie sú tak markantné, napriek tomu je potrebné s nimi počítať. Pláže sú tu ešte belšie a piesok jemnejší. Hotely na južnom pobreží majú vyššie cenové relácie ako hotely na severe, sú však luxusnejšie vybavené. Dôvodom je najmä skutočnosť, že oblasť Diani je vzdialená cca 60 km od Mombasy a hoteloví hostia nemajú možnosť zábavy mimo hotel
POČASIE V KENI
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Vzduch °C 32 32 33 31 29 29 28 28 29 30 31 32
Voda °C 27 28 28 28 28 27 25 25 27 27 27 27
Zrážky (mm) 33 15 56 108 240 80 70 66 72 97 90 50

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Vstupné formality

Vstupné vízum sa dá vybaviť vo Viedni (prostredníctvom našej CK za poplatok 120 EUR + 1 foto + vyplnený formulár) alebo po prílete do Mombasy za poplatok 50,- USD.

Očkovanie

Odporuča sa prevencia proti malárii, očkovanie proti žltej zimnici, tetanus, hepatitíde A a B.

Jazyk

Úradným jazykom je svahilčina a angličtina, v hoteloch sa dorozumiete aj po nemecky.

Časový posun

+2 hodiny oproti stredoeurópskemu času.

Elektrické napätie

220 - 240V zásuvky sú anglického typu s tromi kolíkmi. Odporúčame redukciu zásuviek zobrať so sebou.

Mena

Miestnou menou je kenský šiling (Ksh), 1,- USD cca 70 Ksh. Väčšina hotelov prijíma platby embosovanými platobnými kartami. V Keni fungujú bankomaty iba v bankách vo väčších mestách. Turistické šeky sa prijímajú iba v obmedzenej miere.

Nákupy

Obľúbenými suvenírmi sú drevorezby, figúrky, klobúky, oblečenie na Safari. V hotelových obchodoch sú pevné ceny, inak sa všade inde dojednáva.

Športové aktivity

Obľúbené sú predovšetkým nemotorizované vodné športy, presný popis ponúkaných aktivít nájdete v popise jednotlivých hotelov.

Potápanie

Pobrežie Kene je ideálnym miestom na šnorchlovanie a aj potápanie s prístrojmi. Orientačná cena ponoru je cca 40,- EUR.

Odliv a príliv

Počas odlivu môžu byť výrazne obmedzené možnosti kúpania, predovšetkým pri hoteloch na severnom pobreží. Odporúčame topánky do vody.

Golf

Golfové ihrisko Nyali Golf Club s 18 jamkami sa nachádza severne od Mombasy. Veľmi kvalitné golfové ihrisko Leisure Golf Club s 18 jamkami nájdete južne od Mombasy pri Diani Beach.

Sprievodca

Pobyty v Keni sú individuálne, asistencia je v angličtine. Český delegát bude v Keni prítomný od konca decembra do konca marca počas chartrových letov so spoločnosťou Travel Service.

Prenájom automobilu

Orientačná cena prenájmu auta je cca 60,- EUR na deň a viac.Minimálny vek vodiča je 25 rokov, nutný medzinárodný vodičský preukaz a garancia platobnou kartou.

Zájazdy do Keni