Malý okruh Barmou
Žiadne termíny

Malý okruh Barmou

Tajomné mestá Barmy

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň BANGKOK - YANGON

Prílet do Yangonu, transfer do hotela, nocľah.

2. deň YANGON - BAGAN

Ranný transfer na letisko v YangonE a odlet do Baganu - jednej z najvýznamnejších budhistických pamiatok sveta, kde sa nachádzajú viac ako dve tisícky pagod. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela. Po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka mesta, kedy vašou prvou zastávkou bude miestne pestré trhovisko v Nyaung- U, ďalej zlatá Pagoda Shwezigon, ktorá je najdôležitejšia miestna svätyňa, chrám Kyansitta Umin, chrám Manuha. Ďalším veľmi zaujímavým miestom bude Gubyaukgyi - "jaskynný chrám" s nástennými freskami zobrazujúce rozprávky a povesti "Jataka". Putovanie pokračuje do Htilominlo, čo je posledný chrám postavený pôvodnými obyvateľmi v Bagane, po prejazde bránou Tharaba sa pokračuje smer Bagan - Staré Mesto. Popoludní je na programe chrám Nanuha s obrími obrazmi Budhu. Chrám Nanpaya - so zachovanými kamennými rytinami, chrám Ananda s jeho belostnými stojacimi sochami Budhu. Poznávanie bude pokračovať foto zastávkou pri najvyššom chráme Thatbuinnyu, Dhamayangyi - chrám bol postavený na konci 12. storočia. Mingalarzedi je posledná pagoda postavená v 13. storočí a je typickou stavbou barmského štýlu. Predposlednou zastávkou dňa je návšteva dielne baganských rezbárov a ukončenie spoznávania bude pri západe slnka pri pagode Shwensandaw, odkiaľ je prekrásny výhľad na miestne chrámy a rieku Ayeyarwady. Nocľah v Bagane.

3. deň BAGAN - MANDALAY

Ranný odchod na letisko a následný odlet do Mandalay. Po prílete stretnutie s vaším sprievodcom a následne celodenné poznávanie Mandalay. Odchod do starodávneho mesta Amarapura južne od Mandalaye s návštevou kláštora Maha Gandyon, v ktorom žije niekoľko tisíc mladých mníchov. Okolo 10:30 tu môžete sledovať každodenný rituál prijímania jedinej potravy, ktorú mnísi za deň skonzumujú. Pokračovať budete návštevou pravdepodobne jedného z najviac fotogenickejších miest v Barme - mosta U Bein. Tento pozoruhudný, 200 rokov starý most je 1,2 km dlhý (najdlhší teakový most sveta, vedie cez plytké jazero Taungthaman). Popoludní navštívite cisársky palác Mya Nan San Kyaw Palace. Tento zlatý palác reprezentuje barmskú suverenitu a nezávislosť a je znamením sily pre väčšinu barmských obyvateľov. Palác bol zásadne zničený v roku 1945 a po mnohých rokoch bol v roku 1996 nakoniec zreštaurovaný do pôvodnej podoby. Dobové fotografie potom slúžili na presnú rekonštrukciu komplexu s 89 budovami. Z ďalších zaujímavostí počas okruhu nemožno vynechať ani drevený kláštor Shwenandaw, ktorého budova bola súčasťou palácového komplexu a je nevšedný drevenou pamiatkou so zachovanými vzácnymi rezbami - mystické a tajomné motívy. Pôvodne bola budova pozlátená, bohužiaľ vďaka zlému podnebiu sa zachoval iba zlatý interiér. Nasleduje Kuthodaw pagoda, ktorá je známa ako najväčšia kniha sveta s kamennými doskami, na ktorých je zapísaný celý budhistický kánon. Záver dňa si vychutnáte pri panoramatickom západe slnka nad Mandalay. Nocľah v Mandalay.

4. deň MANDALAY - YANGON

Pred odchodom na letisko zastávka pri pagode Mahamuni s jednou z najuctievanejších barmských sôch Budhu. Príchod na letisko a odlet do Yangonu. Po prílete stretnutie s vaším sprievodcom a celodenný poznávací okruh tohto mesta. Začne sa rannou návštevou okolia jazera Kandawgyi, kde sa ponúka mnoho fotografických príležitostí, pagoda Chaukhtatkyi so sochou ležiaceho Budhu. Prejazd do srdca Yangonu - návšteva pagody Sule, parku Maha Bandoola s pomníkom nezávislosti a ďalšie pamätihodnosti, budovy radnice a najvyššieho súdu v koloniálnom štýle a samozrejme nákup na trhovisku Bagyoke (v pondelok v štátny sviatok je trhovisko zatvorené). Popoludní je na programe návšteva indickej a čínskej štvrti, kde sa predávajú rôzne potraviny, ovocie a výrobky. Na veľkolepý západ slnka sa môžete tešiť z vrcholku Singuttara, kde je umiestnená najväčšia zlatá pagoda na svete Shwedagon. Pagoda bola postavená medzi 6. a 10. storočím, jedinečnosť stavby podtrhuje zlatý povrch a výzdoba z drahých kameňov najmä diamantov, smaragdov a rubínov. V prípade záujmu je možné zísť k pagode a vidieť budhistické modlitebné rituály. Nocľah v Yangone.

5. deň YANGON - BANGKOK

Transfer na letisko a odlet do Bangkoku.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Bangkok - Yangon - Bangkok
 • leteckú dopravu Yangon - Bagan - Mandalay - Yangon
 • letiskové taxy
 • 4x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3 *
 • program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
 • anglicky hovoriaci sprievodca

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • vízum do Barmy 70,- EUR
 • turistickú odletovú taxu v Yangone (cca 10, - USD)
 • cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/noc
 • fakultatívne výlety
 • prepitné

 

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

Fakultatívne výlety

Nákup na mieste
Let balónem nad Baganem

Východ slunce nad pagodami

Orientační cena: 400,- USD/osoba
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia