Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay
17. 10. - 29. 10. 2019
 • 17. 10. - 29. 10. 2019
14 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
3 049 €

Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay

Ucelená kombinácia troch zemí, poznáte život na pampe, vodopády Iguacu, uvidíte argentínske tango, uruguajské candombé i brazílsku sambu.

Rezervácia zájazdu
17. 10. - 29. 10. 2019 | 3 049 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
17. 10. - 29. 10. 2019
voľné
14 dní / 10 nocí 1 3 049,- 3 319,-

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - BUENOS AIRES   

2. deň BUENOS AIRES

Prílet do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta – hlavné námestie Plaza de Mayo vrátane prezidentského Paláca Casa Rosada,  Metropolitnej katedrály, prejdete Avenidu 9 de Julio k slávnemu obelisku. Možnosť posedenia pri pravom šťavnatom argentínskom steaku s pohárom  červeného vína. Nocľah.

3. deň BUENOS AIRES

Raňajky. Ranný výlet do delty rieky Paraná, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od metropole Buenos Aires. Popoludní voľno. Večer návšteva  predstavenia tanga s večerou, kde sa snúbi tanečné umenie s luxusom a eleganciou. Nocľah v Buenos Aires. 

4. deň BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO

Raňajky. Transfer do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou do uruguajského mesta Colonia del Sacramento. Prehliadka mesta, ktoré sa pýši zápisom v  zozname UNESCO. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov a podobne. Uruguajci sú na toto mesto  veľmi hrdí. Prejazd do Montevideo, ubytovanie a nocľah.

5. deň PUNTA DEL ESTE – MONTEVIDEO

Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a mondénny život.  Zaujímavosťou je tu i maják, na ktorý možno vystúpiť po točitých schodoch, kde krištáľové panely, ktoré sú súčasťou jeho osvetľovacieho systému, boli  privezené až z Francúzska. Zhruba 13 kilometrov ďalej leží budova s názvom Casapueblo, ktorá bola postavená podľa návrhu uruguajského umelca Carlosa  Paez Vilaró Rema. Návrat do Montevideo, nocľah.

6. deň MONTEVIDEO

Raňajky. Prehliadka hlavného mesta Uruguaju. Staré centrum je plné historických koloniálnych budov, pôvabných zákutí, útulných kaviarní a reštaurácií,  ktoré sa snúbia s modernou architektúrou bánk, umeleckých galérií a správnych úradov. Okrem iného uvidíte Palacio Legislativo, Svetové obchodné centrum  tvorené z troch veží, divadlo Solís, ktoré je najstarším uruguajským divadlom z roku 1856. Pri parku Batlle je trojstranný žulový obelisk vysoký 40 metrov. Na  každej jeho strane je bronzová socha, kde jedna predstavuje „zákon“, ďalšia „slobodu“ a posledná „silu“. Metropolitná katedrála bola vysvätená v roku 1804,  pôvodne tu stával menší tehlový kostol. Nocľah.

7. deň MONTEVIDEO – BUENOS AIRES– FOZ DO IGUACU

Raňajky. Transfer do prístavu. Plavba loďou do Buenos Aires, transfer na letisko a prelet do Iguacu. Po vybavení colných a pasových formalít prejazd na  brazílsku stranu. Nocľah.

8. deň VODOPÁDY IGUACU

Raňajky. Prehliadka vodopádov z argentínskej strany vrátane vyhliadky na „Diablovo hrdlo“. Iguazu Park je tropický dažďovýprales, ktorý bol vyhlásený za  svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, je to jedna z najväčších zalesnených rezervácií v Južnej Amerike. Popoludní prehliadka vodopádov Iguazu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú v celkovej dĺžke takmer 3 km nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a  kaskád padajúcich do hĺbky až 80m v tzv. Diablovom hrdle. Nocľah vo Foz do Iguacu.

9. deň CIUDAD DEL ESTE

Raňajky. Výlet do neďalekého paraguajského mestečka Ciudad del Este, ktoré je druhým najväčším mestom v Paraguaji a honosí sa nelichotivým  rívlastkom  najskorumpovanejšieho mesta Južnej Ameriky. Mimochodom, Paraguaj je jednou z 23 krajín sveta, ktorá oficiálne diplomaticky uznáva Taiwan. V  meste je preto veľa mešít a budhistických chrámov. Možnosť lacného nákupu suvenírov na miestnom trhovisku. Návrat do Brazílie. Nocľah.

10. deň FOZ DO IGUACU - RIO DE JANEIRO

Raňajky. Transfer na letisko vo Foz do Iguacu, odlet do Rio de Janeiro. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa a relaxácie na najznámejšej  brazílskej pláži Copacabana. Západ slnka môžete pozorovať s najobľúbenejším brazílskym kokteilom Caipirinha. Nocľah v meste Rio de Janeiro. 

11. deň RIO DE JANEIRO

Raňajky. Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas na úpätí hory Corcovado, pokračujete pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne  pod vrchol Corcovado. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovado sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Nasledovať bude odjazd autokarom k druhému symbolu Rio de Janeira – k Cukrovej homoli. Prvou  kabínkovou lanovkou sa vyveziete najskôr na horu Urca. Tu je možné ochutnať v ovocnom bare miestnu špecialitu - zmrzlinu z plodu Açaí, čo sú bobule  rastúce na palmách v oblasti Paraná a Amazónie. Ďalšou kabínkovou lanovkou sa vyveziete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na jedno z najkrajších miest sveta. Nocľah.

12. deň ODLET Z RIO DE JANEIRO

Raňajky. Doobeda individuálne voľno, ktoré môžete využiť na nákup suvenírov a predovšetkým exkluzívnej brazílskej kávy. Popoludní transfer na letisko,  odlet z Rio de Janeiro.

13. deň PRILET DO PRAHY (VIEDNE)      

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne
 • na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 10 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1 x večera
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 529,- EUR
 • fakultatívne výlety a vstupy
 • odletovú taxu z Argentíny 20,- $/osoba
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Informácie o cene:

Minimum: 16 osôb.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia