Dovolenka Kuba

KUBA - perla Antíl, ostrov žiarivej tropickej zelene, miešaných nápojov, preslávených cigár a krásnych žien. Pláž všetkých pláží Varadero s iskrivo žiarivým pieskom, rázovitej koloniálnej štvrti Havana, povestná flotila amerických vozov z päťdesiatych rokov na kubánskych cestách. Pohárik daiquiri, nebeská chuť cigár Cohiba, vyhlásený rum. Ostrov, ktorý bol kedysi legendou. Ostrov, kde život beží naplno aj napriek všetkým vonkajším úskaliam. Kuba si vďaka svojej izolácii uchovala atmosféru menej uponáhľanej doby, doby, kedy bol život zložený z drobných ľudských radostí a veľkých tragédií. Doby starcov na mori, doby Ernesta Hemingwaya, ktorý sa do Kuby vášnivo zamiloval. Kuba, ostrov, ktorý zostáva navždy v srdci.

POČASIE NA KUBE
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Vzduch (°C) 24 24 25 26 27 28 28 28 28 28 27 26
Voda (°C) 25 25 25 25 26 27 28 28 28 28 27 26
Zrážky (mm) 71 46 46 58 119 165 124 135 150 173 79 58


DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Vstupné formality

Pri vstupe do krajiny je nutné preložiť vstupnú turistickú kartu, ktorú Vám vybavíme v v Bratislave na počkanie za poplatok 36,- EUR. Pri odlete z Kuby sa platí na letisku v hotovosti turistická odletová taxa 25,- CUC.

Očkovanie a lekár

Nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie.

Jazyk

Úradným jazykom je španielčina, anglicky sa dohovoríte iba v turistických centrách.

Časový posun

- 6 hodín oproti stredoeurópskemu času.

Nápoje a strava

Pobyt na Kube je väčšinou programom All Inclusive. Orientačné ceny nápojov v reštauráciách – nealko cca 1,5,- CUC, pivo cca 1,5,- CUC, alkoholické nápoje Mochito či Cuba Libre 3,- CUC. Cena večere cca 8,- až 10,- CUC. Vodu z vodovodnej siete neodporúčame piť.

Mena

Oficiálnou menou je kubánske peso, ktoré však turisti ne­smú mať pri sebe. Všetky ceny pre turistov sú v konvertibilnom pese (CUC). Použitie platobných kariet je veľmi obmedze­né, výber hotovosti len priamo v banke, na Kube nie sú bankomaty!

Elektrické napätie

110 V, v hoteloch vyššej kategórie 220 V. Odporúčame si zobrať so sebou adaptér.

Športové aktivity

Pobyt na Kube je väčšinou s programom All Inclusive, ktorý zahŕňa aj množstvo športových aktivít – väčšina hotelov ponúka zdarma všetky nemotorizované vodné športy, k dispozícii bývajú kajaky, vodné bicykle, windsurfing, menšie katamarány a plachetničky. Takisto bývajú väčšinou zdarma k dispozícii tenisové kurty, plážový volejbal či požičovňa bicyklov.

Potápanie

Orientačná cena ponoru s kyslíkovou bombou sa pohybuje od 25,- CUC do 35,- CUC za jeden ponor vrátane požičania potápačského výstroja.

Golf

Profesionálne golfové ihrisko je vo Varadere, orientačná cena green fee za 18 jamiek je 70,- CUC + povinný prenájom golfového vozíku cca 33,- CUC.

Nákupy

Najobľúbenejšími kubánskymi suvenírami sú svetoznáme kubánske cigary a kubánsky rum.

Výlety a sprievodca

Pri pobyte vo Varadere máme zaistenú asistenciu česky hovoriaceho delegáta počas celého roka. Vo Varadere je široká ponuka fakultatívnych výletov.

Prenájom automobilov

Orientačná cena prenájmu automobilu je cca 70,- CUC na deň a viac podľa typu automobilu + poistenie cca 10,- CUC.

Prenájom skútru

Cca 24,- CUC na deň.

Zájazdy na Kubu

Dovolenka u more na Kube

Poznavacie zájazdy na Kubu