Dovolenka Čína

Čína - krajina, ktorá svojou kultúrou s nádychom krehkosti a tajomnosti očaruje a inšpiruje ostatný svet už viac než 3000 rokov. Každý piaty človek na našej planéte žije na území Číny. Hlavné mesto Čínskej ľudovej republiky Peking vás prekvapí svojou bohatou históriou aj pulzujúcim ruchom veľkomesta.

Kto z vás by si neželal vychutnať atmosféru dávnej minulosti v Zakázanom meste alebo pri Veľkom čínskom múre. Šanghaj vás prekvapí svojím rýchlym rozvojom na jedno zo svetových veľkomiest, v Xi‘ane Vám zoberie dych tajomná Terakotová armáda a v Guiline Vás nadchnú jedinečné vápencové útvary počas plavby po rieke Li. Hongkong Vás ohromí svojím pulzujúcim, rýchlym štýlom života a v Lhase Vás očaria tibetské chrámy pod končiarmi Himalájí.

POČASIE V ČÍNĚ (Peking)
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Vzduch (°C ) 2 7 15 23 28 32 33 29 24 17 14 7
Zrážky (mm) 104 82 122 90 79 68 61 68 80 100 90 83

Dôležité informácie:

Vstupné vízum do Číny

Do Číny je potrebné vybaviť si vstupné turistické vízum. Vybavenie individuálneho víza trvá cca 10 dní, potrebné 1x foto, 2 voľné stránky v pase s platnosťou 6 mesiacov po návrate. Pri pobyte v Tibete je nutné povolenie na vstup (vybaví CK ESO). Pobyt v Hongkongu je pre občanov SR bezvízový.

Očkovanie a lekár pri ceste do Číny

Pri ceste do Číny nie je potrebné žiadne očkovanie.

Komunikácia v Číne

Úradným jazykom je kantónčina alebo mandarín, anglicky sa dohovoríte iba v turistických centrách a v medzinárodných hoteloch

Časový posun

+ 7 hodín oproti stredoeurópskemu času, + 6 hodín v období letného času.

Nápoje a strava v Číne

Pobyt v Číne býva obvykle s polpenziou. Strava sa dá tiež pomerne lacno zakúpiť v stánkoch na trhoviskách alebo v typických miestnych reštauráciách (v Hongkongu je cenová hladina stravy výrazne vyššia). Voda z vodovodnej siete nie je pitná. Voda v plastových fľašiach sa dá kúpiť vo všetkých miestnych obchodoch.

Čína – mena

Oficiálnou menou je Renminbi, základnou jednotkou je Juan (Y), ktorý sa delí na 100 Jiao. 1 Juan predstavuje cca 0,13 EUR. V Číne je rovnaký, centrálne stanovený výmenný kurz vo všetkých bankách aj hoteloch. V Hongkongu je miestnou menou hongkonský dolár (HKD). 1 HKD je cca 0,10 EUR. Platobné karty sa okrem Hongkongu prijímajú výlučne v medzinárodných hoteloch

Nákupy v Číne

Spotrebný tovar je v Číne aj Hongkongu veľmi lacný, nachádzate sa tu doslova v nákupnom raji. Na mnohých miestach môžete kúpiť typické miestne suveníry vo veľmi prijateľných cenových reláciách. Hongkong je taktiež svetoznámym miestom na nákup lacnej elektroniky.

Sprievodca a informácie pri zájazdoch s CK ESO travel do Číny

Počas poznávacích zájazdov je po celú dobu prítomný odborný sprievodca a sprievodca CK ESO travel.

Zájezdy do Číny