Azorské ostrovy – po klenotoch Atlantiku
Žiadne termíny

Azorské ostrovy – po klenotoch Atlantiku

Azorské ostrovy síce ležia v Európe, ale pritom krásne voňajú exotikou. Nádherná divoká príroda, malebné dedinky alebo čajové plantáže, to všetko a oveľa viac vám ponúknu ostrovy plné kvitnúcich hortenzií.

 • nový program roku 2022
 • dôkladne spoznáte celkom 4 ostrovy
 • rozprávková krajina a nevšedné zážitky
 • relax v prírodných lávových jazierkach, sopečná vulkány, historickí kostoly

 

Itinerár zájazdu

 • 1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Ponta Delgada s prestupom v Lisabone. Po prílete transfer do hotela, nocľah.
 • 2. deň PONTA DELGADA, VÝLET ZA VEĽRYBAMI A DELFÍNMI
  Raňajky. Dnes nás čaká prehliadka hl. mesta Ponta Delgada a jeho najvýznamnejších pamiatok. Prehliadka začína návštevou kostola Igreja de São Sebastião a taktiež nesmieme vynechať kostol Senhor Santo Cristo, kde sa nachádza najuznávanejší náboženský obraz na ostrove, ktorý bol v 15. storočí privezený z Ríma a na ktorého počesť sa každoročne, piatu nedeľu po Veľkej noci, konajú veľké slávnosti s veľkolepou procesiou. Ďalším kostolom, ktorý navštívime, je kostol São José. Všetky kostoly sú postavené v barokovom štýle. Súčasťou prehliadky mesta je aj návšteva múzea Art Sacra a tradičného trhu. Voľný čas na obed. Popoludní pozorovanie veľrýb a delfínov. Zážitok, ktorý ponúka príležitosť vidieť niektoré z viac ako 20 druhov veľrýb na Azoroch. Bude nás sprevádzať profesionálny tím kapitánov, pozorovateľov a biológov. Na dobrodružný výlet sa môžeme vydať na pevných nafukovacích a laminátových člnoch, pre pohodlnejší výlet môžeme zvoliť katamarán. Výlet trvá približne 3 hodiny. Návrat do hotela.
 • 3. deň ČAJOVÁ PLANTÁŽ CHÁ GORREANA, TAJOMNÉ ÚDOLIE FURNAS, HORÚCE PRAMENE
  Raňajky. Odchod z hotela na severné pobrežie ostrova. Prvou zastávkou v rámci nášho dnešného putovanie je vyhliadka „Santa Iria“, odkiaľ môžeme obdivovať neskutočné výhľady na oceán a pobrežné útesy. Ďalej navštívime jedinečnú čajovú plantáž Chá Gorreana vrátane továrne na výrobu čaju, kde si vychutnáme miestny čaj. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva botanického parku Terra Nostra, kde sa môžeme okúpať v prírodnom bazéna s horúcou vodou. Potom sa vydáme k jazeru Furnas, kde budeme sledovať tradičný rituál s vyťahovaním hrncov "cozido" = (tradičný portugalský pokrm, ktorý sa skladá z rôznych druhov mäsa a zeleniny. Vo Furnas je však cozido zvláštne tým, že sa varí vo veľkom hrnci, ktorý je umiestnený pod zemou a varí sa v pare z horúcich prameňov, kde sa varí 5 až 6 hodín v závislosti na poveternostných podmienkach). Potom sa vrátime do údolia na „cozido“ obed v miestnej reštaurácii. Po obede prehliadka pokračuje návštevou horúcich prameňov. Cestou späť sa vrátime pozdĺž južného pobrežia so zastávkou vo dedinu Vila Franca do Campo, prvom hlavnom meste ostrova s ​​krásnou architektúrou zahŕňajúcou napríklad budovu radnice a hlavného kostola na námestí. Návrat do hotela.
 • 4. deň ÚDOLIE SETE CIDADES, CALDEIRA VELHA, JAZERO FOGO - PRELET NA OSTROV PICO
  Raňajky. Dnešný deň začneme návštevou Fajã de Baixo, kde preskúmame miestne ananásové plantáže s niekoľkými skleníkmi, ktoré nám priblížia ukážku štádia rastu malých ananásov a pracnej metódy, ktoré z nich robia tak sladkú a šťavnatú pochúťku. Po prehliadke sa vydáme k západnej časti ostrova. Krátka zastávka na vyhliadke, odkiaľ sa nám naskytne úžasný výhľad na najužšiu časť ostrova. Táto krajina vznikla pred miliónmi rokov erupciou 290 malých sopiek. Cesta pokračuje na Vista do Rei, slávnu vyhliadku ostrova s ​​nádherným výhľadom na údolie Sete Cidades s modrými a zelenými jazierkami. "Vista do Rei" v preklade znamená Kráľov výhľad a pripomína prvú návštevu portugalského kráľa Carlosa I. na tomto ostrove. Kráľ Carlos I. zavítal na ostrov v roku 1901 a práve na tomto mieste mu bola ponúknutá hostina. Pri zostupe do údolia sa zastavíme na vyhliadkach Serrado das Freiras a Santiago, aby sme mohli obdivovať obe jazerá Lagoa das Sete Cidades. Pokračujeme horskou cestou ku Caldeira Velha, obľúbenej prírodnej pamiatke s bujnou vegetáciou, vodopádom a horúcimi prameňmi. Potom sa premiestnime ku kráterovému jazeru Lagoa do Fogo, kde nás čakajú neskutočné výhľady na ostrov aj vulkanické jazero v nadmorskej výške 900 m. Návrat do Ponta Delgada. Koniec prehliadky v cca 15 hod a transfer na letisko. Let SP 434 na ostrov Pico. Transfer do hotela, voľný program.
 • 5. deň CELODENNÁ PREHLIADKA OSTROVA PICO
  Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Pico, kde sa nachádza najvyšší rovnomenný vrchol Portugalska – Ponta do Pico (2351 m.n.m.). Ostrov je preslávený hlavne svojim kvalitným vínom, ktoré je ako kultúrna pamiatka zapísaný na zozname svetového dedičstvo UNESCO. Navštívime malebnú dedinku Cachorro a pokračujeme do mesta São Roque, odkiaľ sa napojíme na horskú cestu, ktorá nás prevedie okolo malebného jazera Lagoa do Capitão. Ďalšou zastávkou je mestečko Lajes, kde navštívime múzeum veľrýb. Pozdĺž južného pobrežia sa vraciame späť do Madaleny – obce s kulisou úchvatnej hory Pico. Nesmieme si nechať ujsť návštevu Museu do Vinho - múzea vína, kde sa dozvieme viac o tejto starobylej ostrovnej tradíciu. Rovnako budeme obdivovať zrenovovaný kostol v São Mateus, ktorého pôvodnú barokovú výstavbu zničila sopečná erupcie v roku 1808. Nasleduje transfer na hotel, voľný program.
 • 6. deň CELODENNÝ VÝLET NA OSTROV FAIAL
  Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Faial (30 min loďou z ostrova Pico), počas ktorej sa pokocháme úchvatnými výhľadmi do údolia Flamengos a tiež blízky ostrov Pico. Navštívime obrovský kráter Caldeira, najvyšší bod ostrova. Pokračujeme do Capelo, kde nás čaká obed v miestnej reštaurácii (nie je v cene). Po obede sa vydáme k vulkánu Capelinhos, ktorý je súčasťou väčšieho vulkanického komplexu Capelo. Sopka Capelinhos je posledná zo sopiek v tejto línii, ktorá vznikla v dôsledku erupcie, ktorá prebehla v rokoch 1957 až 58. Navštívime tu tiež Interpretačné centrum sopky Capelinhos (CIVC), ktoré má najmä informačné, vzdelávacie a vedecké poslanie. Návrat loďou na ostrov Pico, transfer do hotela.
 • 7. deň OSTROV PICO - MOŽNOSTI FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV - PRELET NA OSTROV TERCEIRA
  Raňajky. Dnes nás čaká voľnejší deň, ktorý môžeme využiť na fakultatívne aktivity. V ponuke je napr. prechádzka po vinárskej oblasti Criação Velha s obedom a ochutnávkou vína, výstup na vulkán Pico (2351 m.n.m.) s miestnym sprievodcom alebo poldenný výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov na lodi typu Zodiak. Viac informácií k výletom nájdete v odkaze "Výlety a predĺženie". V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet na ostrov Terceira. Transfer na hotel, voľný program.
 • 8. deň OSTROV TERCEIRA - PREHLIADKA MESTA ANGRA DO HEROÍSMO
  Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka historického mesta Angra do Heroísmo, ktoré je od roku 1983 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Počas tejto príjemnej prehliadky preskúmame najvýznamnejšie miesta a pamiatky, mimo iné palác Capitães-Generais, katedrálu "Sé", námestie Praça Velha či prístav Porto Pipas. Popoludní voľný program.
 • 9. deň OSTROV TERCEIRA - MONTE BRASIL, JASKYŇA ALGAR DO CARVAO, JAZIERKA BISCOITOS
  Raňajky. Celodenné poznávanie ostrova, ktoré sa prezýva „najväčšia európska exotika“. Odchod na polostrov Monte Brasil, kde z vrcholu Pico das Cozinhas budeme mať mesto Angra do Heroísmo (UNESCO) ako na dlani. Následný odchod malebnou krajinou južného pobrežia k druhému najvýznamnejšiemu mesto ostrova Praia da Vitoria. Cestou budeme obdivovať renesančný kostol Sao Sebastiao, ktorý postavili prví usadlíci. Horská cesta nás priblíži na vyhliadku Serra do Cume s výhľadom na "mozaiku" zelených pastvín. Potom objavíme prírodnú krásu jaskyne Algar do Carvao, ktorá je prepojená so sopkou Guilherme Moniz. Ďalej zastavíme vo vinárskej oblasti Biscoitos s prírodnými bazénmi z čiernej sopečnej horniny. Návrat späť malebnými dedinkami Altares, Raminho Serreta, Doze Ribeiras a São Mateus pozdĺž západného pobrežia.
 • 10. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne) cez Lisabon.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Praha - Azory (Sao Miguel, Terceira) - Praha s prestupom (odlet z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • vnútroštátnu leteckú dopravu São Miguel - Pico - Terceira
 • 9 x nocľah v hoteloch 3 * alebo 4 * s raňajkami
 • 1 x tradičný "cozido" obed vo Furnas
 • všetky transfery a vstupy podľa programu
 • pozorovanie veľrýb a delfínov na ostrove São Miguel
 • česky hovoriaceho sprievodcu (min. 12 osôb) a miestneho sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 199,- EUR
 • prepitné
 • ostatné stravovanie - príplatok za večere 270,- EUR
 • ďalšie fakultatívne výlety
 • cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň

Ďalšie informácie:

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

 • 1. ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Ponta Delgada s prestupom v Lisabone. Po prílete transfer do hotela, nocľah.
 • 2. PONTA DELGADA, VÝLET ZA VEĽRYBAMI A DELFÍNMI
  Raňajky. Dnes nás čaká prehliadka hl. mesta Ponta Delgada a jeho najvýznamnejších pamiatok. Prehliadka začína návštevou kostola Igreja de São Sebastião a taktiež nesmieme vynechať kostol Senhor Santo Cristo, kde sa nachádza najuznávanejší náboženský obraz na ostrove, ktorý bol v 15. storočí privezený z Ríma a na ktorého počesť sa každoročne, piatu nedeľu po Veľkej noci, konajú veľké slávnosti s veľkolepou procesiou. Ďalším kostolom, ktorý navštívime, je kostol São José. Všetky kostoly sú postavené v barokovom štýle. Súčasťou prehliadky mesta je aj návšteva múzea Art Sacra a tradičného trhu. Voľný čas na obed. Popoludní pozorovanie veľrýb a delfínov. Zážitok, ktorý ponúka príležitosť vidieť niektoré z viac ako 20 druhov veľrýb na Azoroch. Bude nás sprevádzať profesionálny tím kapitánov, pozorovateľov a biológov. Na dobrodružný výlet sa môžeme vydať na pevných nafukovacích a laminátových člnoch, pre pohodlnejší výlet môžeme zvoliť katamarán. Výlet trvá približne 3 hodiny. Návrat do hotela.
 • 3. ČAJOVÁ PLANTÁŽ CHÁ GORREANA, TAJOMNÉ ÚDOLIE FURNAS, HORÚCE PRAMENE
  Raňajky. Odchod z hotela na severné pobrežie ostrova. Prvou zastávkou v rámci nášho dnešného putovanie je vyhliadka „Santa Iria“, odkiaľ môžeme obdivovať neskutočné výhľady na oceán a pobrežné útesy. Ďalej navštívime jedinečnú čajovú plantáž Chá Gorreana vrátane továrne na výrobu čaju, kde si vychutnáme miestny čaj. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva botanického parku Terra Nostra, kde sa môžeme okúpať v prírodnom bazéna s horúcou vodou. Potom sa vydáme k jazeru Furnas, kde budeme sledovať tradičný rituál s vyťahovaním hrncov "cozido" = (tradičný portugalský pokrm, ktorý sa skladá z rôznych druhov mäsa a zeleniny. Vo Furnas je však cozido zvláštne tým, že sa varí vo veľkom hrnci, ktorý je umiestnený pod zemou a varí sa v pare z horúcich prameňov, kde sa varí 5 až 6 hodín v závislosti na poveternostných podmienkach). Potom sa vrátime do údolia na „cozido“ obed v miestnej reštaurácii. Po obede prehliadka pokračuje návštevou horúcich prameňov. Cestou späť sa vrátime pozdĺž južného pobrežia so zastávkou vo dedinu Vila Franca do Campo, prvom hlavnom meste ostrova s ​​krásnou architektúrou zahŕňajúcou napríklad budovu radnice a hlavného kostola na námestí. Návrat do hotela.
 • 4. ÚDOLIE SETE CIDADES, CALDEIRA VELHA, JAZERO FOGO - PRELET NA OSTROV PICO
  Raňajky. Dnešný deň začneme návštevou Fajã de Baixo, kde preskúmame miestne ananásové plantáže s niekoľkými skleníkmi, ktoré nám priblížia ukážku štádia rastu malých ananásov a pracnej metódy, ktoré z nich robia tak sladkú a šťavnatú pochúťku. Po prehliadke sa vydáme k západnej časti ostrova. Krátka zastávka na vyhliadke, odkiaľ sa nám naskytne úžasný výhľad na najužšiu časť ostrova. Táto krajina vznikla pred miliónmi rokov erupciou 290 malých sopiek. Cesta pokračuje na Vista do Rei, slávnu vyhliadku ostrova s ​​nádherným výhľadom na údolie Sete Cidades s modrými a zelenými jazierkami. "Vista do Rei" v preklade znamená Kráľov výhľad a pripomína prvú návštevu portugalského kráľa Carlosa I. na tomto ostrove. Kráľ Carlos I. zavítal na ostrov v roku 1901 a práve na tomto mieste mu bola ponúknutá hostina. Pri zostupe do údolia sa zastavíme na vyhliadkach Serrado das Freiras a Santiago, aby sme mohli obdivovať obe jazerá Lagoa das Sete Cidades. Pokračujeme horskou cestou ku Caldeira Velha, obľúbenej prírodnej pamiatke s bujnou vegetáciou, vodopádom a horúcimi prameňmi. Potom sa premiestnime ku kráterovému jazeru Lagoa do Fogo, kde nás čakajú neskutočné výhľady na ostrov aj vulkanické jazero v nadmorskej výške 900 m. Návrat do Ponta Delgada. Koniec prehliadky v cca 15 hod a transfer na letisko. Let SP 434 na ostrov Pico. Transfer do hotela, voľný program.
 • 5. CELODENNÁ PREHLIADKA OSTROVA PICO
  Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Pico, kde sa nachádza najvyšší rovnomenný vrchol Portugalska – Ponta do Pico (2351 m.n.m.). Ostrov je preslávený hlavne svojim kvalitným vínom, ktoré je ako kultúrna pamiatka zapísaný na zozname svetového dedičstvo UNESCO. Navštívime malebnú dedinku Cachorro a pokračujeme do mesta São Roque, odkiaľ sa napojíme na horskú cestu, ktorá nás prevedie okolo malebného jazera Lagoa do Capitão. Ďalšou zastávkou je mestečko Lajes, kde navštívime múzeum veľrýb. Pozdĺž južného pobrežia sa vraciame späť do Madaleny – obce s kulisou úchvatnej hory Pico. Nesmieme si nechať ujsť návštevu Museu do Vinho - múzea vína, kde sa dozvieme viac o tejto starobylej ostrovnej tradíciu. Rovnako budeme obdivovať zrenovovaný kostol v São Mateus, ktorého pôvodnú barokovú výstavbu zničila sopečná erupcie v roku 1808. Nasleduje transfer na hotel, voľný program.
 • 6. CELODENNÝ VÝLET NA OSTROV FAIAL
  Raňajky. Celodenná prehliadka ostrova Faial (30 min loďou z ostrova Pico), počas ktorej sa pokocháme úchvatnými výhľadmi do údolia Flamengos a tiež blízky ostrov Pico. Navštívime obrovský kráter Caldeira, najvyšší bod ostrova. Pokračujeme do Capelo, kde nás čaká obed v miestnej reštaurácii (nie je v cene). Po obede sa vydáme k vulkánu Capelinhos, ktorý je súčasťou väčšieho vulkanického komplexu Capelo. Sopka Capelinhos je posledná zo sopiek v tejto línii, ktorá vznikla v dôsledku erupcie, ktorá prebehla v rokoch 1957 až 58. Navštívime tu tiež Interpretačné centrum sopky Capelinhos (CIVC), ktoré má najmä informačné, vzdelávacie a vedecké poslanie. Návrat loďou na ostrov Pico, transfer do hotela.
 • 7. OSTROV PICO - MOŽNOSTI FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV - PRELET NA OSTROV TERCEIRA
  Raňajky. Dnes nás čaká voľnejší deň, ktorý môžeme využiť na fakultatívne aktivity. V ponuke je napr. prechádzka po vinárskej oblasti Criação Velha s obedom a ochutnávkou vína, výstup na vulkán Pico (2351 m.n.m.) s miestnym sprievodcom alebo poldenný výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov na lodi typu Zodiak. Viac informácií k výletom nájdete v odkaze "Výlety a predĺženie". V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet na ostrov Terceira. Transfer na hotel, voľný program.
 • 8. OSTROV TERCEIRA - PREHLIADKA MESTA ANGRA DO HEROÍSMO
  Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka historického mesta Angra do Heroísmo, ktoré je od roku 1983 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Počas tejto príjemnej prehliadky preskúmame najvýznamnejšie miesta a pamiatky, mimo iné palác Capitães-Generais, katedrálu "Sé", námestie Praça Velha či prístav Porto Pipas. Popoludní voľný program.
 • 9. OSTROV TERCEIRA - MONTE BRASIL, JASKYŇA ALGAR DO CARVAO, JAZIERKA BISCOITOS
  Raňajky. Celodenné poznávanie ostrova, ktoré sa prezýva „najväčšia európska exotika“. Odchod na polostrov Monte Brasil, kde z vrcholu Pico das Cozinhas budeme mať mesto Angra do Heroísmo (UNESCO) ako na dlani. Následný odchod malebnou krajinou južného pobrežia k druhému najvýznamnejšiemu mesto ostrova Praia da Vitoria. Cestou budeme obdivovať renesančný kostol Sao Sebastiao, ktorý postavili prví usadlíci. Horská cesta nás priblíži na vyhliadku Serra do Cume s výhľadom na "mozaiku" zelených pastvín. Potom objavíme prírodnú krásu jaskyne Algar do Carvao, ktorá je prepojená so sopkou Guilherme Moniz. Ďalej zastavíme vo vinárskej oblasti Biscoitos s prírodnými bazénmi z čiernej sopečnej horniny. Návrat späť malebnými dedinkami Altares, Raminho Serreta, Doze Ribeiras a São Mateus pozdĺž západného pobrežia.
 • 10. ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne) cez Lisabon.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

Fakultatívne výlety

Nákup na mieste
Ostrov Pico - Prechádzka vinárskou oblasťou Criação Velha s obedom a ochutnávkou vína

Chcete sa pokochať výhľadom na horu Pico a zároveň sa vydať na pešiu túru medzi kamennými vulkanickými vinicami na ostrove Pico na Azorských ostrovoch? Potom je tu výlet, ktorý vám určite ponúkne všetko, čo hľadáte - chodník Vinhas da Criacao Velha.

70,- EUR
Detail
Nákup na mieste
Ostrov Pico - Výstup na vulkán Pico s miestnym sprievodcom

Láka vás výstup na najvyšší vrchol Portugalska? Radi Vám ho zaistíme.

85,- EUR
Detail
Nákup na mieste
Ostrov Pico - Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov na zodiaku

Nenechajte si ujsť tento unikátny zážitok s pozorovaním veľrýb a delfínov na rýchle lodi typu "zodiak". S trochou šťastia budete mať možnosť pozorovať najväčšie cicavce našej planéty v ich prirodzenom prostredí, priamo v Atlantickom oceáne.

60,- EUR
Detail
,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia