Peru - za tajomstvom Inkov (upravený program 2023)
Žiadne termíny

Peru - za tajomstvom Inkov (upravený program 2023)

Okruh bájnou krajinou Inkov s posvätným Machu Picchu a spoznávaním indiánskeho života na rákosových ostrovoch Vám ozrejmí i iné životné hodnoty. Po novom sme do programu zaradili výstup na Dúhovú horu - Vinicunca.

Rezervácia zájazdu
29. 04. - 13. 05. 2024 | 4 439 €
 • prehliadka bieleho mesta Arequipa
 • prelet nad tajomnou planinou Nazca
 • návšteva tajomného Machu Picchu
 • výstup na Dúhovú horu
 • skúsený český sprievodca Vám pomôže preniknúť do tajov záhadnej inkckej kultúry
 • vynikajúca peruánska kuchyňa, na ktorú budete dlho spomínať

Itinerár zájazdu

 • 1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odlet z Prahy (Viedne) do Lima.
 • 2. deň LIMA
  Prílet do Limy. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Po krátkom odpočinku sa vydáte na prehliadku hlavného peruánskeho mesta - Lima, kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo i po štvrti Miraflores. V múzeu Larco je uchovaná najväčšia zbierka keramiky s erotickými motívmi z predkolumbovského obdobia. Ohromné podzemné katakomby pod kláštorom San Francisco ukrývajú viac než 25 000 kostrových pozostatkov. Vedľa koloniálnej architektúry nájdete i moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Návrat do hotela, nocľah v Lime.
 • 3. deň BALLESTAS - NAZCA - PARACAS
  Dnešný deň začnete výletom loďou na ostrovy Ballestas. Táto oblasť je známa najmä kvôli veľkému množstvu vtákov a bohatému morskému životu. Pred tým sa tu ťažilo guáno, čo je vtáčí trus bohatý na forfor a amoniak a slúžil ako surovina pre výrobu hnojív. Po návrate do prístavu presadnete na transfer na miestne nálezisko Nazca, odkiaľ sa vydáte malým lietadlom k planine Nazca, kde budete mať možnosť z výšky vidieť unikátne obrazce v púšti, ktoré znázorňujú napr. opicu, pavúka, vtáka alebo postavu pripomínajúcu kozmonauta a vzhľadom k svoje veľkosti sú dobre viditeľné iba z dostatočnej výšky. Okrem obrazcov je planina posiata i presnými geometrickými obrazcami a čiarami. Pôvod obrazcov sa nedokázal nikdy spoľahlivo vysvetliť a stále existuje veľké množstvo teórií o ich vzniku. Prelet späť do Nazca, následne transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v Paracase.
 • 4. deň PARACAS - LIMA - AREQUIPA
  Doobeda krátka prehliadka Paracasu a odchod na letisko v Lime. Prelet z Limy do Arequipy. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v "bielom meste" Arequipa.
 • 5. deň AREQUIPA
  Prehliadku Arequipy začnete návštevou pozoruhodného kláštora Santa Catalina, uchvacujúceho komplexu dláždených uličiek a elegantných budov, ktorý bol otvorený pre verejnosť ešte len v roku 1970 a radí sa medzi významné pamiatky tohto regiónu. Prejdete sa po "Plaza Mayor", navštívite kostol "La Compania de Jesus". Poobede návšteva okolitého mesta - Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocľah v Arequipe.
 • 6. deň LA CALERA - CHIVAY
  odchod smer Colca Valley. Miniete miesta, kde sa takmer zastavil čas. Cestou je možné obdivovať nádhernú krajinu, kde sa vo voľnej prírode pasú lamy a alpaky. Prejdete okolo niekoľkých pôvabných dediniek, v ktorých okolí sú dodnes visuté terasy s políčkami, kde miestni pestujú obilie a zeleninu. Zahliadnete závesné hrobky alebo malé zavlažovacie kanály, ktoré sú vytesané do kameňov. Zastávka pri termálnych prameňoch La Calera. Príchod do Chivay, ubytovanie v hoteli a nocľah.
 • 7. deň CAŃON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO
  Skoro ráno prejdete k vyhliadke "Mirador de la Cruz del Condor". Budete mať jedinečnú možnosť vidieť andské kondory, ktorých rozpätie krídel veľakrát dosahuje až tri metre. Majestátne kondory nad najhlbším kaňónom sveta (4.160 metrov v severnej časti) na pozadí andských vrcholov a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z najväčších zážitkov na tejto ceste. Príchod do Puna, nocľah.
 • 8. deň JAZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO
  Dnešný výlet zahájite plavbou po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta rozkladajúcim sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi nimi budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Vašou ďalšou zastávkou bude ostrov Taquile, ktorý sa niekedy nazýva peruánsky Alcatraz, pretože tu bývalo vezenie. Miestnou raritou sú tkané látky a predovšetkým pletené čiapky. Návrat do Puna v poobedňajších hodinách.
 • 9. deň PUNO - CUSCO
  Prejazd do Cusco panoramatickou cestou Andami (zasnežené vrcholky Ánd, prudké strže, krásne údolia a pasúce sa lamy dokresľujú nezabudnuteľné scenérie). Cestou návšteva kamenných hrobiek v Sillustani, ktoré je považované za najväčšie pohrebisko sveta. V priebehu cesty bude niekoľko zastávok na fotografovanie a tiež na obed v miestnej reštaurácii. Príchod do hotela v Cusco, ubytovanie a nocľah.
 • 10. deň CUSCO
  Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco, ktoré bolo založené koncom 12.storočia Mancom Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánštine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prechádzka po centrálnom námestí Plaza de Armas, kde sa pod koloniálnymi arkádami ukrývajú rozmanité obchodíky, zmenárne a kaviarne. Prezriete si Pizzarov palác, katedrálu s čiernym Kristom - patrónom mesta, chrám Koricancha a kláštor Santo Domingo. Pred zajtrajším odletom je ešte potrebné zájsť si do mesta a ochutnať lahodné pisco sour. Nocľah v Cusco.
 • 11. deň DÚHOVÁ HORA
  Skoro ráno odchod z Cusco do dedinky Cusipata. Po raňajkách pokračujeme mikrobusom až do výšky okolo 4.700 metrov, odkiaľ sa vydáme už pešo až na vrchol Vinicunca (5.026 m), z ktorého budeme obdivovať neskutočný prírodný fenomén, tzv. Dúhové hory (Montaňa de los 7 Colores). Na opačnej strane zase leží vrchol hory Ausangate (6.384 m), ktorý je pokrytý ľadom. Na mieste je možné fakultatívne využiť i pomoc muly pri výstupe (cca 25,- USD). Po dostatočnom čase na fotenie a pozorovanie týchto veľhôr, návrat do údolia a následne späť do Cusco.
 • 12. deň POSVATNÉ ÚDOLIE
  Celodenný výlet do posvätného údolia Inkov Valle Sagrado. Podľa aktuálnych podmienok buď návšteva mesta Pisac a jeho presláveného trhu alebo návšteva dediny Chichero. Pokračovať sa bude do archeologického náleziska Ollantaytambo. Táto mocná pevnosť má tú česť, že zažila jednu z mála porážok, ktorú Inkovia spôsobili španielskym dobyvateľom, kde bol v roku 1536 Hernando Pizarro nútený utiecť späť do Cusco potom, čo nedokázal prelomiť opevnenie. Prejazd vlakom pozdĺž rieky Urubamba do mestečka Aquas Calientes, kde sa v okolitých kopcoch ukrýva poklad v podobe bájneho mesta Inkov. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Aquas Calientes.
 • 13. deň MACHU PICCHU
  Dnes na Vás čaká nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, postavili predkolumbovskí domorodci tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani lis papiera? Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. "Machu Picchu, navždy už zostane Tvoje meno vypálené zlatými paprskami do knihy nesmrteľnosti". Návrat do Cusco. Nocľah.
 • 14. deň CUZCO - LIMA
  Transfer na letisko. Odlet z Cusco do Limy a následne odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.
 • 15. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Prílet do Prahy (Viedne).

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
29. 04. - 13. 05. 2024 uzavreté 15 dní / 13 nocí 1 4 439,-

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 13x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • 3x obed
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel (min. 16 osôb)
 • prelet nad planinou Nazca

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 489,- EUR/ osoba
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Ďalšie informácie:

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

 • 1. ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odlet z Prahy (Viedne) do Lima.
 • 2. LIMA
  Prílet do Limy. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Po krátkom odpočinku sa vydáte na prehliadku hlavného peruánskeho mesta - Lima, kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo i po štvrti Miraflores. V múzeu Larco je uchovaná najväčšia zbierka keramiky s erotickými motívmi z predkolumbovského obdobia. Ohromné podzemné katakomby pod kláštorom San Francisco ukrývajú viac než 25 000 kostrových pozostatkov. Vedľa koloniálnej architektúry nájdete i moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Návrat do hotela, nocľah v Lime.
 • 3. BALLESTAS - NAZCA - PARACAS
  Dnešný deň začnete výletom loďou na ostrovy Ballestas. Táto oblasť je známa najmä kvôli veľkému množstvu vtákov a bohatému morskému životu. Pred tým sa tu ťažilo guáno, čo je vtáčí trus bohatý na forfor a amoniak a slúžil ako surovina pre výrobu hnojív. Po návrate do prístavu presadnete na transfer na miestne nálezisko Nazca, odkiaľ sa vydáte malým lietadlom k planine Nazca, kde budete mať možnosť z výšky vidieť unikátne obrazce v púšti, ktoré znázorňujú napr. opicu, pavúka, vtáka alebo postavu pripomínajúcu kozmonauta a vzhľadom k svoje veľkosti sú dobre viditeľné iba z dostatočnej výšky. Okrem obrazcov je planina posiata i presnými geometrickými obrazcami a čiarami. Pôvod obrazcov sa nedokázal nikdy spoľahlivo vysvetliť a stále existuje veľké množstvo teórií o ich vzniku. Prelet späť do Nazca, následne transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v Paracase.
 • 4. PARACAS - LIMA - AREQUIPA
  Doobeda krátka prehliadka Paracasu a odchod na letisko v Lime. Prelet z Limy do Arequipy. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah v "bielom meste" Arequipa.
 • 5. AREQUIPA
  Prehliadku Arequipy začnete návštevou pozoruhodného kláštora Santa Catalina, uchvacujúceho komplexu dláždených uličiek a elegantných budov, ktorý bol otvorený pre verejnosť ešte len v roku 1970 a radí sa medzi významné pamiatky tohto regiónu. Prejdete sa po "Plaza Mayor", navštívite kostol "La Compania de Jesus". Poobede návšteva okolitého mesta - Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocľah v Arequipe.
 • 6. LA CALERA - CHIVAY
  odchod smer Colca Valley. Miniete miesta, kde sa takmer zastavil čas. Cestou je možné obdivovať nádhernú krajinu, kde sa vo voľnej prírode pasú lamy a alpaky. Prejdete okolo niekoľkých pôvabných dediniek, v ktorých okolí sú dodnes visuté terasy s políčkami, kde miestni pestujú obilie a zeleninu. Zahliadnete závesné hrobky alebo malé zavlažovacie kanály, ktoré sú vytesané do kameňov. Zastávka pri termálnych prameňoch La Calera. Príchod do Chivay, ubytovanie v hoteli a nocľah.
 • 7. CAŃON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO
  Skoro ráno prejdete k vyhliadke "Mirador de la Cruz del Condor". Budete mať jedinečnú možnosť vidieť andské kondory, ktorých rozpätie krídel veľakrát dosahuje až tri metre. Majestátne kondory nad najhlbším kaňónom sveta (4.160 metrov v severnej časti) na pozadí andských vrcholov a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z najväčších zážitkov na tejto ceste. Príchod do Puna, nocľah.
 • 8. JAZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO
  Dnešný výlet zahájite plavbou po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta rozkladajúcim sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi nimi budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Vašou ďalšou zastávkou bude ostrov Taquile, ktorý sa niekedy nazýva peruánsky Alcatraz, pretože tu bývalo vezenie. Miestnou raritou sú tkané látky a predovšetkým pletené čiapky. Návrat do Puna v poobedňajších hodinách.
 • 9. PUNO - CUSCO
  Prejazd do Cusco panoramatickou cestou Andami (zasnežené vrcholky Ánd, prudké strže, krásne údolia a pasúce sa lamy dokresľujú nezabudnuteľné scenérie). Cestou návšteva kamenných hrobiek v Sillustani, ktoré je považované za najväčšie pohrebisko sveta. V priebehu cesty bude niekoľko zastávok na fotografovanie a tiež na obed v miestnej reštaurácii. Príchod do hotela v Cusco, ubytovanie a nocľah.
 • 10. CUSCO
  Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco, ktoré bolo založené koncom 12.storočia Mancom Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánštine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prechádzka po centrálnom námestí Plaza de Armas, kde sa pod koloniálnymi arkádami ukrývajú rozmanité obchodíky, zmenárne a kaviarne. Prezriete si Pizzarov palác, katedrálu s čiernym Kristom - patrónom mesta, chrám Koricancha a kláštor Santo Domingo. Pred zajtrajším odletom je ešte potrebné zájsť si do mesta a ochutnať lahodné pisco sour. Nocľah v Cusco.
 • 11. DÚHOVÁ HORA
  Skoro ráno odchod z Cusco do dedinky Cusipata. Po raňajkách pokračujeme mikrobusom až do výšky okolo 4.700 metrov, odkiaľ sa vydáme už pešo až na vrchol Vinicunca (5.026 m), z ktorého budeme obdivovať neskutočný prírodný fenomén, tzv. Dúhové hory (Montaňa de los 7 Colores). Na opačnej strane zase leží vrchol hory Ausangate (6.384 m), ktorý je pokrytý ľadom. Na mieste je možné fakultatívne využiť i pomoc muly pri výstupe (cca 25,- USD). Po dostatočnom čase na fotenie a pozorovanie týchto veľhôr, návrat do údolia a následne späť do Cusco.
 • 12. POSVATNÉ ÚDOLIE
  Celodenný výlet do posvätného údolia Inkov Valle Sagrado. Podľa aktuálnych podmienok buď návšteva mesta Pisac a jeho presláveného trhu alebo návšteva dediny Chichero. Pokračovať sa bude do archeologického náleziska Ollantaytambo. Táto mocná pevnosť má tú česť, že zažila jednu z mála porážok, ktorú Inkovia spôsobili španielskym dobyvateľom, kde bol v roku 1536 Hernando Pizarro nútený utiecť späť do Cusco potom, čo nedokázal prelomiť opevnenie. Prejazd vlakom pozdĺž rieky Urubamba do mestečka Aquas Calientes, kde sa v okolitých kopcoch ukrýva poklad v podobe bájneho mesta Inkov. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Aquas Calientes.
 • 13. MACHU PICCHU
  Dnes na Vás čaká nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, postavili predkolumbovskí domorodci tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani lis papiera? Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. "Machu Picchu, navždy už zostane Tvoje meno vypálené zlatými paprskami do knihy nesmrteľnosti". Návrat do Cusco. Nocľah.
 • 14. CUZCO - LIMA
  Transfer na letisko. Odlet z Cusco do Limy a následne odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.
 • 15. PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Prílet do Prahy (Viedne).
,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia