Ekvádor - od rovníku k Pacifiku + Galapágy
Žiadne termíny

Ekvádor - od rovníku k Pacifiku + Galapágy

Je len málo krajín na svete, ktoré sú malé na mape sveta a obrovské tým, čo môžu ponúknuť svojim návštevníkom. Pri tejto ceste môžete byť na oboch stranách pologulí súčasne, vidieť sopky, inkské pamiatky a džungľu. Zároveň strávite nezabudnuteľné 4 dni na Galapágach, ktoré sú preslávené zvláštnymi druhmi zvierat. 

Rezervácia zájazdu
08. 10. - 20. 10. 2023 | 5 859 €
 • Galapágy
 • Quito
 • cesta vlakom na Nariz del Diablo
 • národné parky - Quilotoa, Cotopaxi a Cajas
 • Mitad del Mundo (rovník)

Itinerár zájazdu

 • 1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  V ranných hodinách odlet z letiska v Prahe (vo Viedni). Let s prestupom. Prílet do Quita, po prílete transfer do hotela.
 • 2. deň QUITO
  Quito - prehliadka historického centra (námestie Plaza de la Independencia s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdinu generála Sucre, koloniálne skvosty - kláštor San Francisco a kostol La Compaňía, v ktorých interiéroch bolo použité neskutočné množstvo zlata, potom nasleduje návšteva vrchu Panecillo, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto a okolité snehom pokryté vulkány. Potom sa vydáme k pamätníku Mitad del Mundo, miestu, ktoré ponúka veľmi zaujímavé etnografické múzeum alebo Intiňan zase dôkazy o tom, že sme skutočne na rovníku.
 • 3. deň QUITO - COTOPAXI
  Prechod do národného parku pod jednou z najvyšších sopiek sveta, Cotopaxi. Nasleduje prechádzka okolo jazera Limpiopungo vo výške 3 600 m. n. m. Veľkou atrakciou je ľadovec na úbočí sopky, ktorý je jedným z mála svetových ľadovcov v rovníkovej oblasti. Návšteva haciendy La Cienega zo 17.storočia s úžasnou atmosférou koloniálnej doby. Poobede zjazd k "Avenide de los Volcanos" a ubytovanie v údolí neďaleko mesta Latacunga.
 • 4. deň RIOBAMBA - QUILOTOA - ZUMBAGUA
  Výlet k lagúne zatopeného kráteru Quilotoa (3 800 m) a pešia túra pozdĺž hrany kráteru. Zdatnejší môžu obísť celý kráter, prípadne zostúpiť až k lagúne. Cestou budeme pozorovať prekrásnu horskú krajinu s políčkami v okolí Zumbagua a v dedinkách sa zase stretneme s miestnymi Indiánmi, ktorí Vám dajú nazrieť do života pod dymiacimi vulkánmi. Táto oblasť je známa pre svoje pestrofarebné maľby na ovčiu kožu. Poobede presun do prvého mesta založeného Španilemi v Ekvádore, Riobamba. Nocľah.
 • 5. deň GUAMOTE - CHIMBORAZO
  Doobeda návšteva pôvodného indiánskeho trhu v dedinke Guamote, kam sa schádzajú miestni domorodci z celého okolia, aby predali alebo nakúpili nielen ovocie a zeleniu, ale i zvieratá alebo pončá. Potom sa vypravím do národného parku Chimborazo k rovnomennej najvyššej hore Evkádoru (6 310 m), pozorovanie divokých lám vikuní.
 • 6. deň CUENCA - ALAUSÍ - INGAPIRCA
  Ráno presun nad Alausí na vyhliadku jedného zo stavebne najťažších železničných úsekov sveta "Nariz del Diablo". V prípade, že bude opäť trať do Sibambe a späť v prevádzke, pôjdeme vlakom (fakultatívne). Poobede presun do Cuency, cestou prehliadka najznámejšej inksej pamiatky v Ekvádore - Ingapirca.
 • 7. deň CUENCA
  Doobeda prehliadka jedného z najkrásnejších miest Ekvádoru. Prechádzka po historickom centre s mnohými kostolmi, koloniálnymi domami a kvetinovým trhom. Exkurzia do manufaktúry na svetoznáme panamské klobúky. Návšteva múzea Pumapungo v miestach, kde dodnes stojí ruiny inkského komplexu Tomebamba. Poobede individuálne voľno.
 • 8. deň EL CAJAS - GUAYAQUIL
  Raňajky a odchod do Guayaquil. Doobeda návšteva vysokohorského národného parku Cajas s ľadovcovými jazerami, priezračnými riekami a zvláštnym druhom stromu rodu Polylepis, potom zjazd k pobrežiu Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážami. Popoludní prícho do Guayaquil, ubytovanie a následne prehliadka najväčšieho mesta Ekvádoru a hlavného prístavu krajiny, ktorý leží neďaleko miesta, kde sa vlieva rieka Guayas do Pacifiku. Reštaurované mólo Malecón 2000 s pamätníkom Simona Bolívara a umeleckej štvrti Las Peňas s mnohými farebnými domami, niektoré z nich sú až 400 rokov staré. Nocľah.
 • 9. deň GALAPÁGY - OSTROV MOSQUERA
  Ráno odchod na letisko a prelet na ostrov Baltra. Pro prílete na letisko Baltra prejdete letiskovou kontrolou, aby sa zamedzilo zaneseniu cudzích rastlín alebo zvierat na ostrovy, a tiež zaplatíte vstupné do národného parku vo výške 100,- USD (pokiaľ nebolo predplatené). Čaká vás krátka jazda autobusom do prístavu. Ostrovček Mosquera sa nachádza medzi ostrovmi Baltra a North Seymour. Jedná sa o malý ostrovček tvorený geologickým zdvihnutím, s útesom skál a koralov a veľkou plážou s bielym pieskom. Toto miesto ponúka skvelé šnorchlovanie a kúpanie. Pozdĺž skál je bežné vidieť červené lávové kraby.
 • 10. deň GALAPÁGY - OSTROV GENOVESA
  Doobeda - Prince Philip´s Steps (Genovesa). Pred vylodením sa prejdete člnom pozdĺž východného ramena kaldery. Ako sa blížite, stúpajúce 25 m vysoké steny sa stávajú ohromujúcimi. Niekedy na jednej z ríms odpočíva galapážský uškatec hrivnatý alebo morský vták. Potom budete musieť ísť pešo a od prístavného móla vystúpať strmé schody až nahor, kde rastú kere "palo santo". Tu v tieni na skalnatej pôde vďačne hniezdia suly červenonohé. Kúsok opodiaľ na okraji skaly sa kry rozostúpia a môžete si vychutnať panoramatický výhľad, silný morský vánok a úžasné lietajúce schopnosti nespočetných morských vtákov. Následne po exponovanom okraji skaly najprv prejdete okolo súl tichomorských a nakoniec dôjdete k početným hniezdiskám "burňáčku", kde pokiaľ budete mať šťastie, môžete zahliadnuť dobre maskovanú sovu krátkosrstú pri love svojej potravy! Poobede - Darwin Bay (Genovesa). Vnútri ponorenej kaldery Genovesy leží Darwinov záliv o priemere viac než 1,5 km a je hlboký takmer 200 m. Malá oblasť vás opakovane prekvapí, pri prechádzke po pláži s koralovým pieskom, prekračujúc vyprahnuté lávové útvary a potoky, okolo prílivových jazierok, krov a ďalej vpred na vrchol niektorého z útesov. V tomto pokojnom prostredí si každý jednotlivý druh obsadil svoj vlastný ekologický výklenok (alebo stanovište), bez toho, aby rušil ostatných.
 • 11. deň GALAPÁGY - OSTROV BARTOLOMÉ A SANTIAGO
  Doobeda - Bartolomé. Krásny vulkanický ostrovček Bartolomé patrí k najmladším z ostrovov a geologickom meradle sa nedávno zrodil z ohňa. I keď na prvý pohľad vyzerá bez života, Bartolomé ponúka niektoré z najdivokejších krajín a najlepšiu panorámu na celom súostroví. Ak si chcete vychutnať pohľadnicový pohľad na idylický "Pinnacle Bay", budete musieť vystúpať po schodoch k vyhliadke až na vrchol ostrova (114 m). Vstúpite do dramatického sveta hrozivých (i keď vyhasnutých) neďalekých rozstrekovaných lávových kužeľov, kráterov a ľahkých kropají, ktoré boli chŕlené ohnivými fontánami. Na tomto vrcholovom chodníku si tiež všimneme skromných prvých priekopníkov vegetácie, ako je lávový kaktus, ktorý sa snaží zakoreniť v holých panenských lávových poliach. Poobede - Sullivan Bay (Santiago). Príchod do Sullivan Bay je ako pristanie ne Mesiaci. Pusté, rozľahlé polia sa zdajú byť väčšinou bez života, ale tento ostrov, ktorý je obzvlášť populárny medzi fotografmi, ponúka tiež veľa k videniu. Je tu dokonca aj nejaký život! Karety obrovské sa zavŕtavajú na malej pláži s bielym pieskom, kde nájdete tiež kraby, volavky a ústričníky.
 • 12. deň SAN CRISTOBAL - QUITO - ODLET DO PRAHY
  Doobeda - Twin Craters and El Chato Reserve (SAnta Cruz). Pôvodný les druhu scalesia v korytnačej rezervácii El Chato je najlepším miestom pre hľadanie obrích korytnačiek galapážskych v ich najautentickejšom prostredí! Navzdory zaujímavým chovným centrám - kde máte zaručené, že korytnačky nájdete v ich ohradách - nie je nič lepšie, ako ich pozorovať v divokej voľnej prírode. I keď to miesto býva vcelku vlhké a blativé, pokiaľ korytnačky ticho opustia svoj obľúbený rybník, vaša návšteva sa môže zmeniť v dobrodružnú výpravu. Krátery Twin alebo inak "Dvojčatá" sa nachádzajú na oboch stranách cesty vedúcej do Puerto Ayora. Tieto pôsobivé útvary nie sú v skutočnosti sopečné krátery. Boli tvorené magmatickými dómami, ktoré stvrdli na vonkajšej strane, zatiaľ čo láva pokračovala v prietoku vo vnútri až zanechala obrovské a prázdne magmatické komory, ktorých stropy sa nakoniec zrútili a zanechali dve veľké diery. Krátery ležia v bujnom zahmlenom lese tvorenom vysokohorskými rastlinnými druhmi scalesia, ktoré sú endemické pre Galapágy. Táto oblasť je tiež domovom penkavky bledej, ktorá používa nástroje k hľadaniu jedla. Býva tu tiež príležitosť vidieť tyranovca rubínového, malého vtáka s červenou hlavou a hruďou. Potom budete dopravení na letisko Baltra, odkiaľ odletíte do Guayaquil a následne do Prahy.
 • 13. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Prílet do Prahy (Viedne).

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
08. 10. - 20. 10. 2023 uzavreté 13 dní / 11 nocí 1 5 859,- 6 359,-

Cena zahŕňa:

 • leteckú prepravu Praha - Guayaquil - Praha s prestupom (možnosť odltu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • prelet Guayaquil - Baltra - Quito vrátane letiskových poplatkov
 • 3 x nocľah v dvojlôžkovej kajute na jachte Archipel I (First Class) s plnou penziou
 • výbavu na šnorchlovanie a kajak
 • na Galapágach služby miestneho anglicky a španielsky hovoriaceho sprievodcu
 • 8 x nocľah v 3*+ - 4* hoteloch s raňajkami
 • všetky transfery počas okruhu (vrátane vlaku Alusi - Sibambe a späť)
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel (min. 8 osôb)

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 529,- EUR
 • fakultatívne výlety a vstupy
 • vstupnú kartu na Galapágy 100,- USD/osoba (platba v hotovosti až na ostrovoch)
 • tranzitnú kartu 20,- USD/osoba (platba v hotovosti až na ostrovoch)
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

 

Ďalšie informácie:

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia