Kamčatka
-
dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
0 €

Kamčatka

Vydajte sa s nami na skutočný koniec sveta, kde sa panenská príroda nedotknutá ľudskou činnosťou obnažuje vo svojej pôvodnej kráse.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
13. 08. - 25. 08. 2012 uzavreté 13 dní / 10 nocí 1 2 779,-
21. 07. - 31. 07. 2019 uzavreté 11 dní / 9 nocí 1 4 049,-

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň ODLET 1 Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Petropavlovsk-Kamčatskij s prestupom v Moskve.

2. deň PRÍLET NA KAMČATKU
Prílet do Petropavlovsk-Kamčatskij, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

3. deň LOĎOU AVAČINSKÝM ZÁLIVOM
Raňajky. Výlet loďou do Avačinského zálivu s možnosťou rybolovu a ochutnávka ruskej rybacej polievky Ukha. Počas plavby budete mať možnosť obdivovať fascinujúce okolie Petropavlovska od mora. Návšteva ostrova Starichkov, chránenej krajinnej oblasti. Môžete pozorovať kolónie morských vtákov v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie v Petropavlovsk.

4. deň K JEDNEJ Z NAJAKTIVNEJŠÍCH SOPIEK MUTNOVSKIJ VULKAN
Raňajky. Odchod terénnym vozidlom, tzv. vachtjovkou, smerom k neaktívnemu Viljučinskému vulkánu (2.173 m n. m.) tvoriacemu nádhernú kulisu kamčatskej prírody. Cesta vedie krásnou horskou krajinou až k vyhliadke východne od sopky Gorelij a ďalej k činnej sopke Mutnovskaja (2.322 m n. m.). Krátka prechádzka na okraj kaňonu, kde môžeme vidieť početné vodopády. Večera na ubytovni v oblasti geotermálnej elektrárne. Nocľah na ubytovni (izby pre 5 osôb) alebo v stane.

5. deň NA OKRAJ KRÁTERU
Raňajky. Pozvoľný výstup (asi 11 km) horskou prírodnou krajinou s porastmi kamčatského rododendronu, kosatcami a lomikameňmi, do kaldery vulkánu Mutnovskij (prevýšenie cca 700 metrov). Cestou môžete vidieť kamčatské obrie svište. Kaldera Mutnovskaja je nazývaná malým údolím gejzírov, všade bublajú sírne plyny z početných fumarol a bahenných sopiek, sírne nánosy sa miešajú s bahnom a ľadom. Ľahký obed formou balíčka. Výstup k okraju krátera z poslednej erupcie v roku 2000. Peší návrat z vulkánu, večera a nocľah v ubytovani alebo v stane.

6. deň K JEZERÁM VULKÁNU GORELIJ
Raňajky. Presun k vulkánu Gorelij (1.829 m n. m.). Výstup na vrchol (prevýšenie cca 600 metrov). Gorelij je zloženým stratovulkánom s niekoľkými vrcholovými krátermi. V dvoch z nich sa nachádzajú jazerá, jedno s čistou ľadovcovou vodou, druhé jazero v aktívnom kráteri so solfatarami je roztokom kyseliny sírovej a má úžasnú nefritovú farbu. Obed formou balíčka na okraji krátera, po zostupe odjazd terénnymi autami do termálneho hotela. Možnosť kúpeľa v miestnych horúcich termálnych prameňoch. Večera a nocľah v chatkách.

7. deň ZA MEDVEĎMI K RIEKE BYSTRAJA
Raňajky. Odchod k rieke Bystraya, obed, krátky relaxačný splav po rieke na raftoch, z raftu je možnosť rybárčenia. Rieka je tiež obľúbeným miestom výskytu hnedých medveďov (Kamčatka je domovom zhruba 750 týchto nádherných zvierat), ktorí v miestnych vodách lovia lososy a pri troche šťastia môžete nejakého zazrieť. Večera a nocľah v miestnej ubytovni.

8. deň ZÁKLADNÝ TÁBOR AVAČINSKIJ
Raňajky. Doobeda možnosť fakultatívne navštíviť miestne termálne pole. Po obede odchod do základného tábora vulkánu Avačinskij (2.741 m n. m.). Aklimatizačný výstup do Avačinského sedla a na skalisko, príznačne pomenované Ťava. Pozorovanie miestnej flóry a hojných sysľov. Večera a nocľah v horskej chate na Avačinskom plató.

9. deň KU KRÁTERU AVAČINSKIJ
Raňajky. Celodenný výlet ku kráteru Avačinského vulkánu (2.741 m n. m). Jedná sa o prudší výstup, nie však o technický. Výstup začína na náhornom plató vo výške 900 m n. m. a vedie po chodníku ľahším horským terénom. Obed formou balíčku pri kráteri s nádherným výhľadom na typickú krajinu Kamčatky: vulkanický masív Županovskij, za ktorým môže chrliť dym vysoko aktívny vulkán Karymkskij, dominantný divoko rozpoltený kužeľ susedného Korjackého vulkánu, morskú modrú Avačinskej zátoky a nedozerné plochy ľudoprázdnych hôr Kamčatky. Zostup, večera a nocľah v horskej chate.

10. deň VRTULNÍKOM NAD KAMČATKOU
Raňajky. Tento deň vám umožní trochu si odpočinúť po aktivitách z predchádzajúcich dní. Pokiaľ počasie dovolí, môžete podniknúť fakultatívny let vrtuľníkom nad údolím s gejzírmi, ktoré sa nachádzajú v Kronotskej biosferickej rezervácii. Táto chránená oblasť je jednou z najväčších a zároveň najstarších v Rusku, pokrýva viac ako milión hektárov pôdy a zahŕňa hory, ľadovce, aktívne a vyhasnuté sopky, rieky, jazerá, ostrovy, pláže a tiež divokú zver. Let trvá približne jednu hodinu a pätnásť minút. Nocľah v ubytovni.

11. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko, odchod do Prahy (Viedne) s prestupom v Moskve.

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Petropavlovsk-Kamčatskij a späť s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • program a transfery podľa programu
 • 9x nocľah v jednoduchých ubytovniach alebo v stanoch
 • 9x raňajky, 7x obed, 5x večera
 • potrebné povolenia
 • anglicky hovoriaci sprievodca pri skupine minimálne 22 osôb v medzinárodnom zložení
 • sprievodca ESO travel pri skupine minimálne 10 osôb v rámci medzinárodnej skupiny minimálne 22 osôb

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 189,- EUR
 • ruské vízum 80,- EUR (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
 • fakultatívne výlety
 • prepitné 40,- EUR
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Poznámka: zájazd má expedičný charakter, v závislosti od rozmarov prírody a počasia môže dôjsť k ľahkým programovým modifikáciám, zmeny sú však vždy uskutočňované za účelom maximalizovať poznanie danej oblasti a zážitok z divokej prírody.

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

Fakultatívne výlety

Nákup na mieste
Helikoptérou do údolí gejzírů a Uzonské kaldery

Perly kamčatské přírody

Orientační cena: 42.000,- RUB/osoba
Detail
Nákup na mieste
Helikoptérou ke Kurilskému jezeru

Za medvědy a lososy

Orientační cena: 40.000,- RUB/osoba
Detail
Nákup na mieste
Návštěva etnického centra

Poznání původních kultur

Orientační cena: 7.000,- RUB/osoba
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia