Island - okruh krajinou ľadu a ohňa
02. 07. - 10. 07. 2022
 • 02. 07. - 10. 07. 2022
 • 06. 08. - 14. 08. 2022
 • 03. 09. - 11. 09. 2022
9 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
2 549 €

Island - okruh krajinou ľadu a ohňa

Vydajte sa s nami do „krajiny ohňa a ľadu“, ktorá vo svojej divokosti nemá na svete obdobu. Vodopády, gejzíry, činné sopky, žriedla, termálne jazerá ....

 • klasický okruh okolo ostrova po známej ceste Þjóðvegur 1 (čiže Ring Road)
 • návšteva najznámejších "perál" ostrova - južné pobrežie s majestátnymi vodopádmi, národné parky Vatnajokull a Thingvellir, jazero Mývatn, drsné fjordy
 • úchvatné scenérie a rozmanitá príroda

Itinerár zájazdu

 • 1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odlet z Prahy do Keflavíku. Po prílete transfer do hotela v Reykjavíku, nocľah.
 • 2. deň ZLATÝ TROJHOLNÍK - THINGVELLIR NP, GEYSIR, GULLFOSS
  Raňajky. Počas dnešného dňa sa zoznámime s tzv. Zlatým trojuholníkom. Začneme ho návštevou NP Thingvellir, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a kadiaľ prechádza hranica medzi Severoamerickou a Eurázijskou tektonickou doskou. Na tomto mieste sa konalo zhromaždenie pôvodného islandského parlamentu, od jeho názvu Al'ing je odvodený aj názov tohto dnes národného parku. Ďalej pokračujeme smerom ku "zlatému vodopádu" Gullfoss, ktorý sa nachádza blízko horúceho prameňa Geysir. Ten dal meno všetkým úkazom tohto typu po celom svete. Sám Geysir dnes už bohužiaľ nie je aktívny, však o 30 metrov ďalej však stále funguje jeho menší brat Strokkur, ktorý každých 5-10 min vychrlí vodu do výšky zhruba 10 metrov. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 3. deň JUŽNÉ POBREŽIE – VODOPÁDY, DYRHOLAEY, VÍK, VATNAJOKULL NP
  Raňajky. Vypravíme sa pozdĺž južného pobrežia a cez oblasť okolo neslávne preslávenej sopky Eyjafjallajökull. Čaká nás prehliadka do jazierka padajúceho vodopádu Seljalandsfoss. Je tu zaujímavý chodník, ktorá nás zavedie až ku skalnej stene a budeme tak mať možnosť si ho prezrieť aj z druhej strany. Ďalším pôsobivým vodopádom na trase je Skógafoss, kde môžeme obdivovať túto 60 metrovú impozantnú stenu padajúcej vody. Pokračujeme k mysu Dyrhólaey, čo je masívny skalný oblúk a prírodná rezervácia, obývaná mnohými druhmi vtáctva. Zastavíme v malebnej dedinke Vík a prejdeme sa po čiernej lávovej pláži Reynisfjara. Pokračuje putovanie cez lávové polia Eldhraun, ktoré boli sformované počas najmasívnejší erupcie islandskej histórie z roku 1783. Deň skončíme v oblasti Skaftafell, ktorá je súčasťou NP Vatnajokull, ktorý sa pýši najvyššími horskými masívmi Islandu. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 4. deň VATNAJOKULL NP, ĽADOVCOVÁ LAGÚNA, VÝCHODNÉ FJORDY
  Raňajky. Potom si vychutnáme neskutočné výhľady na masívny ľadovec Vatnajökull, ktorý dominuje tejto oblasti a ktorý je vôbec najväčším európskym ľadovcom. Deň zahájime návštevou ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, medzi ktorej plávajúcimi kryhy môžeme uvidieť tulene, ktorí tu lovia morské ryby. Pokračujeme nesmierne dramatickou krajinou východných fjordov, s ohromujúcimi výhľadmi na pobrežie. V ich cípoch sa nachádzajú malebné rybárske dedinky. Zastavíme sa v Djupivogur, historicky významnej obchodnej ceste. Nocľah na trase v oblasti Egilsstadir vrátane večere.
 • 5. deň MESAČNÁ KRAJINA, DETTIFOSS, JAZERO MÝVATN, GODAFOSS, AKUREYRI
  Raňajky. Pustou vysočinou a mesačnou krajinou sa vydáme smerom na sever, pri ktorého dobývaní prekročíme pôsobivú, neobývanú púšť Möðrudalsöræfi. Zastavíme pri majestátnom vodopáde DETTIFOSS, ktorý je považovaný za najmohutnejší vodopád v Európe. Potom sa už premiestnime pri prekročení priesmyku Námaskard Pass do prírodnej rezervácie Lake Mývatn. Táto oblasť je pomenovaná po rovnomennom jazere Mývant, ktorá je domovom mnohých druhov kačíc. Rezervácia je tiež preslávená svojou geotermálnou činnosťou, vypravíme sa tu ku komplexu sopečných útvarov, lávových jaskýň a polí Dimmuborgir (Temné hrady). Nasleduje zastávka pri dôležitom míľniku dejín Islandu, vodopádu Godafoss, čiže vodopádu Bohov. Príjazd do Akureyri, nocľah vrátane večere.
 • 6. deň SKAGAFJORDUR, ĽADOVCOVÉ RIEKY, ISLANDSKÉ KONE, HISTÓRIA
  Raňajky. V dopoludňajších hodinách plavba za veľrybami z Hjalteyri (cca 2,5 hod). Potom nás čaká výpravná cesta cez majestátne hory a úzke priesmyky k fjordu Skagafjodur. S veľkou pravdepodobnosťou tu stretneme islandského koňa. Nájdeme tu veľa historických pamiatok a odkazov z čias Vikingov. Pokračujeme cez náhornú plošinu Holtavorduheidi do malebnej oblasti Borgarfjordur. Táto oblasť lesov, jaskýň a lávových polí bolo jedným z prvých miest Islandu, ktoré bola osídlené Vikingami a ktoré je spojené s mnohými legendami. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 7. deň VODOPÁDY, HORÚCI PRAMEŇ DEILDARTUNGUHVER, REYKJAVÍK
  Raňajky. Potom preskúmame ďalší z prírodných skvostov Borgarfjorduru. Navštívime vodopády Hraunfoss, kde ľadovcová voda presakuje zaujímavými lávovými útvarmi. V tesnej blízkosti sa nachádza ďalší impozantný vodopád Barnafoss s elektrizujúcou modrou vodou. Nesmieme vynechať Deildartunguhver, najmohutnejší horúci prameň v Európe. Voda sa vrhá úžasnou rýchlosťou a poskytuje geotermálnu energiu pre väčšinu blízkych oblastí. V popoludňajších hodinách príchod do Reykjavíku, voľný program. Pre záujemcov môžeme zabezpečiť popoludňajší / podvečerný fakultatívny výlet za veľrybami. Nocľah v Reykjavíku.
 • 8. deň KÚPELE BLUE LAGOON, REYKJAVÍK
  Raňajky. Nasleduje prehliadka hlavného mesta Reykjavíku. Dominantou mesta je kostol Hallgrímskirkja. Jeho architektúra je ako u väčšiny iných islandských kostolov inšpirovaná islandskou prírodou, tu konkrétne kamenným organom. Popoludní odchod do termálnych kúpeľov Blue Lagoon (Modrá lagúna). Modrá lagúna je umelé jazero na polostrove Reykjanes, vytvorené uprostred lávového poľa. Je známe mliečne bielou farbou vody a vysokou koncentráciou solí. Potom návrat späť do Reykjavíku. Vo večerných hodinách transfer na letisko Keflavík.
 • 9. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Nočný odlet z Keflavíku do Prahy. Prílet do Prahy.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
02. 07. - 10. 07. 2022 voľné 9 dní / 7 nocí 1 2 549,- 2 769,-
06. 08. - 14. 08. 2022 voľné 9 dní / 7 nocí 1 2 549,- 2 769,-
03. 09. - 11. 09. 2022 voľné 9 dní / 7 nocí 1 2 379,- 2 579,-

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu na trase Praha - Keflavík - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • transfery podľa programu
 • 7 x noc v hoteli 3 * s raňajkami
 • 5 x večera (okrem Reykjavíku)
 • pozorovanie veľrýb v Hjalteyri
 • vstup do kúpeľov Blue Lagoon
 • služby česky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 269,- EUR
 • fakultatívne výlety
 • cestovné poistenie ECP PLUS 5,- EUR/osoba/deň

Poznámka: možnosť predĺženia o 1-2 dni s ponukou fakultatívnych výletov, vrátane návštevy Grónska.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

 

 

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK ESO travel.

Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta.

Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS.

Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.

 

 

DENNÁ SADZBA

EURÓPA

2,60 EUR

SVET

5,85 EUR

 

Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Informácie o cene:

Minimum: 12 osob

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

 • 1. ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
  Odlet z Prahy do Keflavíku. Po prílete transfer do hotela v Reykjavíku, nocľah.
 • 2. ZLATÝ TROJHOLNÍK - THINGVELLIR NP, GEYSIR, GULLFOSS
  Raňajky. Počas dnešného dňa sa zoznámime s tzv. Zlatým trojuholníkom. Začneme ho návštevou NP Thingvellir, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a kadiaľ prechádza hranica medzi Severoamerickou a Eurázijskou tektonickou doskou. Na tomto mieste sa konalo zhromaždenie pôvodného islandského parlamentu, od jeho názvu Al'ing je odvodený aj názov tohto dnes národného parku. Ďalej pokračujeme smerom ku "zlatému vodopádu" Gullfoss, ktorý sa nachádza blízko horúceho prameňa Geysir. Ten dal meno všetkým úkazom tohto typu po celom svete. Sám Geysir dnes už bohužiaľ nie je aktívny, však o 30 metrov ďalej však stále funguje jeho menší brat Strokkur, ktorý každých 5-10 min vychrlí vodu do výšky zhruba 10 metrov. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 3. JUŽNÉ POBREŽIE – VODOPÁDY, DYRHOLAEY, VÍK, VATNAJOKULL NP
  Raňajky. Vypravíme sa pozdĺž južného pobrežia a cez oblasť okolo neslávne preslávenej sopky Eyjafjallajökull. Čaká nás prehliadka do jazierka padajúceho vodopádu Seljalandsfoss. Je tu zaujímavý chodník, ktorá nás zavedie až ku skalnej stene a budeme tak mať možnosť si ho prezrieť aj z druhej strany. Ďalším pôsobivým vodopádom na trase je Skógafoss, kde môžeme obdivovať túto 60 metrovú impozantnú stenu padajúcej vody. Pokračujeme k mysu Dyrhólaey, čo je masívny skalný oblúk a prírodná rezervácia, obývaná mnohými druhmi vtáctva. Zastavíme v malebnej dedinke Vík a prejdeme sa po čiernej lávovej pláži Reynisfjara. Pokračuje putovanie cez lávové polia Eldhraun, ktoré boli sformované počas najmasívnejší erupcie islandskej histórie z roku 1783. Deň skončíme v oblasti Skaftafell, ktorá je súčasťou NP Vatnajokull, ktorý sa pýši najvyššími horskými masívmi Islandu. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 4. VATNAJOKULL NP, ĽADOVCOVÁ LAGÚNA, VÝCHODNÉ FJORDY
  Raňajky. Potom si vychutnáme neskutočné výhľady na masívny ľadovec Vatnajökull, ktorý dominuje tejto oblasti a ktorý je vôbec najväčším európskym ľadovcom. Deň zahájime návštevou ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, medzi ktorej plávajúcimi kryhy môžeme uvidieť tulene, ktorí tu lovia morské ryby. Pokračujeme nesmierne dramatickou krajinou východných fjordov, s ohromujúcimi výhľadmi na pobrežie. V ich cípoch sa nachádzajú malebné rybárske dedinky. Zastavíme sa v Djupivogur, historicky významnej obchodnej ceste. Nocľah na trase v oblasti Egilsstadir vrátane večere.
 • 5. MESAČNÁ KRAJINA, DETTIFOSS, JAZERO MÝVATN, GODAFOSS, AKUREYRI
  Raňajky. Pustou vysočinou a mesačnou krajinou sa vydáme smerom na sever, pri ktorého dobývaní prekročíme pôsobivú, neobývanú púšť Möðrudalsöræfi. Zastavíme pri majestátnom vodopáde DETTIFOSS, ktorý je považovaný za najmohutnejší vodopád v Európe. Potom sa už premiestnime pri prekročení priesmyku Námaskard Pass do prírodnej rezervácie Lake Mývatn. Táto oblasť je pomenovaná po rovnomennom jazere Mývant, ktorá je domovom mnohých druhov kačíc. Rezervácia je tiež preslávená svojou geotermálnou činnosťou, vypravíme sa tu ku komplexu sopečných útvarov, lávových jaskýň a polí Dimmuborgir (Temné hrady). Nasleduje zastávka pri dôležitom míľniku dejín Islandu, vodopádu Godafoss, čiže vodopádu Bohov. Príjazd do Akureyri, nocľah vrátane večere.
 • 6. SKAGAFJORDUR, ĽADOVCOVÉ RIEKY, ISLANDSKÉ KONE, HISTÓRIA
  Raňajky. V dopoludňajších hodinách plavba za veľrybami z Hjalteyri (cca 2,5 hod). Potom nás čaká výpravná cesta cez majestátne hory a úzke priesmyky k fjordu Skagafjodur. S veľkou pravdepodobnosťou tu stretneme islandského koňa. Nájdeme tu veľa historických pamiatok a odkazov z čias Vikingov. Pokračujeme cez náhornú plošinu Holtavorduheidi do malebnej oblasti Borgarfjordur. Táto oblasť lesov, jaskýň a lávových polí bolo jedným z prvých miest Islandu, ktoré bola osídlené Vikingami a ktoré je spojené s mnohými legendami. Nocľah na trase vrátane večere.
 • 7. VODOPÁDY, HORÚCI PRAMEŇ DEILDARTUNGUHVER, REYKJAVÍK
  Raňajky. Potom preskúmame ďalší z prírodných skvostov Borgarfjorduru. Navštívime vodopády Hraunfoss, kde ľadovcová voda presakuje zaujímavými lávovými útvarmi. V tesnej blízkosti sa nachádza ďalší impozantný vodopád Barnafoss s elektrizujúcou modrou vodou. Nesmieme vynechať Deildartunguhver, najmohutnejší horúci prameň v Európe. Voda sa vrhá úžasnou rýchlosťou a poskytuje geotermálnu energiu pre väčšinu blízkych oblastí. V popoludňajších hodinách príchod do Reykjavíku, voľný program. Pre záujemcov môžeme zabezpečiť popoludňajší / podvečerný fakultatívny výlet za veľrybami. Nocľah v Reykjavíku.
 • 8. KÚPELE BLUE LAGOON, REYKJAVÍK
  Raňajky. Nasleduje prehliadka hlavného mesta Reykjavíku. Dominantou mesta je kostol Hallgrímskirkja. Jeho architektúra je ako u väčšiny iných islandských kostolov inšpirovaná islandskou prírodou, tu konkrétne kamenným organom. Popoludní odchod do termálnych kúpeľov Blue Lagoon (Modrá lagúna). Modrá lagúna je umelé jazero na polostrove Reykjanes, vytvorené uprostred lávového poľa. Je známe mliečne bielou farbou vody a vysokou koncentráciou solí. Potom návrat späť do Reykjavíku. Vo večerných hodinách transfer na letisko Keflavík.
 • 9. ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
  Nočný odlet z Keflavíku do Prahy. Prílet do Prahy.
,

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia