To najlepšie z USA
7. 4. - 26. 4. 2019
 • 7. 4. - 26. 4. 2019
 • 27. 4. - 16. 5. 2019
 • 29. 6. - 18. 7. 2019
 • 20. 7. - 8. 8. 2019
 • 4. 9. - 23. 9. 2019
 • 22. 9. - 11. 10. 2019
 • 15. 10. - 3. 11. 2019
20 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
3 019 €

To najlepšie z USA

Unikátny program, ktorý spája turistické šlágre východu USA s omračujúcou nádherou národných parkov juhozápadu krajiny.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
7. 4. - 26. 4. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 019,- 3 329,-
27. 4. - 16. 5. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 089,- 3 329,-
29. 6. - 18. 7. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 339,- 3 589,-
20. 7. - 8. 8. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 489,- 3 749,-
4. 9. - 23. 9. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 159,- 3 399,-
22. 9. - 11. 10. 2019
voľné
20 dní / 18 nocí 1 3 159,- 3 399,-
15. 10. - 3. 11. 2019
voľné
21 dní / 18 nocí 1 3 199,- 3 439,-
Zobraziť všetky termíny

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku. Transfer do hotela, voľno. Nocľah v New Yorku.

2. deň NEW YORK

Prehliadku mesta zahájime plavbou a návštevou Liberty Islandu so sochou Slobody a Ellis Islandu. Prejdeme južný Manhattan, uvidíme Wall Street s burzou cenných papierov, Trinity Church, Čínsku a Taliansku štvrť. Z Empire State Buildingu si vychutnáme panorámu mesta. Nocľah.

3. deň NEW YORK

Prehliadka oblastí okolo Centrálneho parku a Times Square. Pozrieme sa k Rockefelerovmu centru, divadelnej štvrti a luxusným obchodom na Piatej Avenue. Večer na Times Square bude ideálnou príležitosťou vstrebať atmosféru mesta.

4. deň NEW YORK - NIAGARA FALLS

Prejazd štátom New York k Niagarským vodopádom. Po zotmení je možné vidieť svetelnú show farieb premietanú priamo na vodnú stenu. Nocľah v Niagara Falls.

5. deň NIAGARA FALLS – HARRISBURG

Peší výlet pozdĺž vodopádov s vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou do blízkosti vodnej steny smerom do Harrisburgu. Nocľah na trase.

6. deň GETTYSBURG – WASHINGTON D.C.

Návšteva Gettysburgu, kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi pokrokovým Severom a otrokárskym Juhom. Popoludní príjazd do Washingtonu D.C. a čiastočná prehliadka mesta. Večer možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrti Georgetown s reštauráciami, barmi či pivnicami. Nocľah vo Washingtone D.C..

7. deň WASHINGTON D.C.

Prehliadka mesta, počas ktorej sa pozrieme k Bielemu domu, Kapitolu, monumentu prezidenta Georga Washingtona či k pamätníku Abrahama Lincolna. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín a množstvo ďalších zaujímavostí mesta vrátane možnosti návštevy niektorého z unikátnych múzeí. Nocľah vo Washingtone D.C..

8. deň ANNAPOLIS – PHILADELPHIA

Odchod do Annapolis, ktoré vďaka štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestečkám v USA. Sídli tu námorná akadémia, ku ktorej kadetom patria prezidenti, astronauti, alebo členovia kománd SEALS. Zastávka pri veľkolepom moste Chesapeake Bridge. Príchod do Philadelphie, nocľah.

9. deň PHILADELPHIA

Prehliadka centra Philadelphie, Independence Hall a zvonu Liberty - symbolu americkej slobody. Transfer na letisko, odlet do Los Angeles, nocľah.

10. deň LOS ANGELES – HOLLYWOOD

V kolíske filmového priemyslu navštívime Chodník slávy, premiérové kino Mann's Chinese Theatre, Financial Center, milionársku štvrť Beverly Hills, pláž Venice Beach, či predmestie boháčov Santa Monica. Fakultatívne návšteva Universal Studios. Nocľah v Los Angeles.

11. deň JOSHUA TREE

Prehliadka NP Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál, záhrad kaktusov a lesy júk krátkolistých. Cez Mohavskú púšť prejazd do Williamsu. Časť cesty pôjdeme po legendárnej Route 66, ktorá ako prvá cesta spojila východ so západom USA. Nocľah vo Williams.

12. deň GRAND CANYON

Odchod k Veľkému kaňonu - najväčšej atrakcii štátu Arizona i celého USA. Fakultatívne odporúčame let nad touto gigantickou hračkou prírody s dĺžkou 500 km, šírkou 25 km a hĺbkou 1,5 km. Kolosálny útvar si vychutnáme z vyhliadok, prípadne sa vydáme na peší výlet po okraji. Prejazd do Page, nocľah.

13. deň MAGICKÝ BRYCE CANYON

Prehliadka jazera Lake Powell a mohutnej priehrady Glen Dam na rieke Colorado. Návšteva Antilopieho kaňonu (fakultatívne), ktorý si získa srdce každého fotografa. Príchod do NP Bryce Canyon. Táto rezervácia s červenými ihlanmi navažského vápenca je považovaná za vrcholný kus očarujúcej prírody Utahu.

14. deň ZION - LAS VEGAS

Prieskum NP Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Podnikneme peší výlet k niektorému zo zaujímavých miest parku. Presun do Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Prejazd najživšou ulicou tzv. Stripe, spojená s návštevou vybraného kasína a večerou. Po zvyšok dňa voľno za povzbudivého cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

15. deň ÚDOLIE SMRTI

Putovanie Údolím smrti s najnižším (86 m pod úrovňou mora) a najteplejším bodom západnej zemegule. V roku 1913 tu bolo rekordných 57 ̊ C v tieni, o jeden viac bolo len v Líbyi v roku 1936. Skúsme sa vžiť do pocitov pionierov, ktorí v diabolskom údolí obkolesenom hrotmi vysokých hôr hľadali cestu do vysnenej Kalifornie. Nocľah v Bakersfielde.

16. deň LESNÉ KATEDRÁLY SEQUOIA

Návšteva NP Sequoia s lesmi obrovitých sekvojí. Kto nikdy nevidel týchto velikánov, neuverí vlastným očiam. Sekvoje sa dožívajú 3200 rokov a dorastajú takmer do 100 m výšky. Kráľ - General Sherman Tree má v obvode 32 m a váži 1385 ton. Nocľah vo Fresne.

17. a 18. deň SAN FRANCISCO

Prejazd do San Franciska. Počas dvoch dní návšteva väčšiny zaujímavých miest mesta: Golden Gate Bridge, pitoresknej Čínskej štvrti, prístavnej oblasti Fisherman's Wharf, aj prudkých ulíc Russian Hill. Zvezieme sa električkou cable-car (fakultatívne) a podnikneme plavbu v zátoke s výhľadmi na oba mosty a ostrov Alcatraz - pevnosť, v ktorej bol väznený mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

19. deň SAN FRANCISCO - PRAHA (VIEDEŇ)

Dopoludnia voľno, popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

20. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

GRAND CANYON:

Nie je človeka, ktorý by pri prvom pohľade na Veľký kaňon neotvoril ústa v nemom úžase. Pocit nedôležitosti zachvátil španielskeho prieskumníka García Lópeza de Cárdenas, ktorý v roku 1540 stál ako prvý Európan tvárou v tvár priepasti neskutočných rozmerov.

Nie inak si viedol objaviteľ, etnológ a jednoruký veterán občianskej vojny J.W. Powell, ktorý sa v roku 1869 vydal na štyroch pramiciach na výpravu perejami rieky Colorado do vnútra kaňonu. Traja z deviatich mužov nevydržali útrapy divokej jazdy a expedíciu predčasne opustili. Neskôr ich zabili Shivwitsovia, ktorí ich mylne pokladali za vrahov svojich žien. Powell sa vrátil ako hrdina s povesťou bystrého vedca, ktorý pochopil jemné pradivo ekológie Coloradskej plošiny, ktorej súčasťou je aj Veľký kaňon.

Rezerváciu zaplaví každý rok 4,5 milióna ľudí. Väčšina mieri k južnému okraju, ktorý ponúka neopakovateľné rozhľady na strašný úškľabok obnažených vrstiev hornín, ktoré by mohli jazykom geológov rozprávať o dobách dávno minulých. Skalné bloky výšky 1,5 km sú tiež správou o trpezlivej práci rieky Colorado, ktorá sa zarezala do dna plytkého mora pred šiestimi miliónmi rokov. Čarovný je západ a východ slnka, kedy vysoký obsah železa zvetraných skál rozohrá v teplom svetle prekrásnu symfóniu farieb.

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 18x ubytovanie kategórie 3* (v NY na Manhattane)
 • 10x raňajky (iba západný okruh)
 • dopravu autobusmi, mikrobusmi, alebo autami
 • vstupy do národných parkov
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

 • výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island
 • plavba loďou v tesnej blízkosti Niagarských vodopádov
 • vstupné do Gettysburgu a Independence Hall
 • plavba v San Franciscu ku Golden Gate Bridge

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • stravovanie a prepitné
 • vstupné vízum do USA, alebo autorizáciu ESTA (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

 

Poznámky:

- v jarných mesiacoch môže byť regulovaná plavba k Niagarským vodopádom (riešené náhradným programom).

- prehliadka New Yorku spravidla peši a metrom cca 3,- USD/osoba/jazda.

- program zájazdu je spoločný s EXO 550 (východná časť) a s EXO 505 (západná časť).

v New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 35,- EUR/osoba.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia