Vlakom z Petrohradu do Moskvy
21. 09. - 28. 09. 2019
 • 21. 09. - 28. 09. 2019
8 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
1 549 €

Vlakom z Petrohradu do Moskvy

Dve bývalé zapadnuté chvály komunizmu sa zmenili na nepoznanie. Vykonané rekonštrukcie pamiatok a modernizácia mnohonásobne zvýšili záujem turistov.

Rezervácia zájazdu
21. 09. - 28. 09. 2019 | 1 549 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
18. 05. - 25. 05. 2019
uzavreté
8 dní / 7 nocí 1 1 719,-
21. 09. - 28. 09. 2019
voľné
8 dní / 7 nocí 1 1 549,- 1 679,-

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Petrohradu, transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň PETROHRAD - PUŠKIN - PAVLOVSK

Raňajky. Celodenný výlet do okolia Petrohradu s návštevou malebných mestečiek Puškin a Pavlovsk. Prvou zastávkou je 25 km vzdialené mesto Puškin, pôvodným menom Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechali vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadneme si grandiózny palác Kataríny I. - majstrovské barokové dielo. Potom sa presunieme do 3 km vzdialeného Pavlovska, komplexu pomenovanom po synovi Kataríny Veľkej. Navštívime expozície v budove Veľkého paláca, ktorý je vrcholom klasicistickej architektúry. Potom navštívime miestny 6-hektárový krajinný park. Večer odporúčame individuálne plavbu loďkou po úzkych kanáloch mesta a prechádzku po celej dĺžke Nevského prospektu.

3. deň PETROHRAD

Raňajky. Dopoludnia prehliadka Petrohradu založeného v roku 1703 a jeho najzaujímavejších pamätihodností. Prejdeme Nevský prospekt, po ktorom nasleduje prvá zastávka pri katedrále svätého Izáka. Druhá zastávka nás čaká na Vasilovskom ostrove, odkiaľ sa ponúka výhľad cez rieku Nevu na Zimný palác a z druhej strany na Petropavlovskú pevnosť. Tretia zastávka je v Petropavlovskej pevnosti, historicky prvom osídlenom ostrove Petrohradu. Tu navštívime katedrálu sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Veľkého a jeho nasledovníkov. Nasleduje zastávka pri legendárnej lodi Aurora a potom sa presunieme na Palácové námestie pred Zimným palácom. Popoludní pokračujeme návštevou Zimného paláca, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najvýznamnejších galérií sveta - slávna Ermitáž s 2,7 miliónmi exponátov. 

4. deň PETROHRAD

Raňajky. Odporúčame poldenný fakultatívny výlet do 30 km vzdialeného Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30.000 litrov vody za sekundu. V rámci výletu si prehliadnete Veľký palác a na morskom brehu stojaci palác Montplaisir - prvý dokončený a najobľúbenejší palác. V podvečer transfer na vlakovú stanicu, odjazd lôžkovým vlakom do Moskvy.

5. deň MOSKVA

Príchod do Moskvy v ranných hodinách. Poldenná prehliadka Moskvy založenej v roku 1147 a jej najzaujímavejších pamätihodností. Po širokých bulvároch dôjdeme k prvej zastávke, ktorá nás čaká na Červenom námestí. Z troch strán je charakterizované symbolmi - chrámom Vasila Blaženého, mauzóleom V. l. Lenina a obchodným domom GUM. Potom sa presunieme do hlavnej dominanty Moskvy - do Kremľa. Prehliadneme si katedrálu Nanebovstúpenia so slávnymi freskami a katedrálu sv. Archanjela Michaela, 200 ton ťažký zvon Car a úradné budovy ruského prezidenta. Pokračujeme k Moskovskej univerzite s výhľadom na olympijský štadión v Lužnikách. Ubytovanie v hoteli v Moskve okolo 14:00 hodiny. Popoludní voľný program.

6. deň MOSKVA

Raňajky. Voľný deň. Odporúčame individuálnu plavbu loďou po rieke Moskva medzi Kremľom a hotelom Ukrajina, odtiaľ pokračovať moskovským metrom späť ku Kremľu, a návštevu zaujímavostí v okolí Kremľa (Divadelné a Puškinovo námestie, Puškinovo múzeum, parky pod Kremľom, a ďalšie).

7. deň MOSKVA - SERGIJEV POSAD

Raňajky. Poldenný výlet do mestečka Sergijev Posad, 75 km vzdialeného pútnického miesta pre veriacich z celého Ruska. V roku 1345 tu bol mníchom Sergejom, známym ako „Strážca Ruska", založený kláštor Najsvätejšej Trojice. V 16. storočí tu boli vybudované masívne hradby a impozantný chrám Nanebovstúpenia. V dobe obliehania Moskvy tu prebýval aj cár Peter Veľký. Návrat do Moskvy okolo 16:00 hodiny, potom odporúčame prechádzku po centrálnej pešej zóne - ulicou Arbat a večernú prehliadku osvetleného Kremľa.

8. deň MOSKVA- PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Odporúčame fakultatívnu návštevu slávnej Treťjakovskej galérie, svetovo preslávenú umeleckou zbierkou. Pre milovníkov nákupov odporúčame návštevu obchodného domu GUM, zaradeného v roku 2002 medzi 10 najluxusnejších obchodných domov sveta, či navštíviť najväčšiu moskovskú tržnicu v Izmajlovskom parku. V podvečer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha - Petrohrad, Moskva – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • všetky transfery na trase
 • 6 x nocľah s raňajkami v hoteli kategórie 3*
 • 1 x nocľah v luxusnom lôžkovom vlaku (kupé pre 4 osoby)
 • výlety podľa programu vrátane všetkých vstupov
 • služby sprievodcu CK ESO (pri minimálnom počte 12 osôb) a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 129,- EUR
 • vstupné vízum do Ruska 80,- EUR
 • príplatok za kupé pre dve osoby 169,- EUR/osoba
 • registračný poplatok v Petrohrade cca 6,- EUR/osoba
 • fakultatívne výlety a prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Informácie o cene:

Minimum: 16 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

Fakultatívne výlety

Nákup na mieste
Večerní výlet z Petrohradu

Typická ruská večeře

Orientační cena: 70,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Půldenní výlet z Petrohradu

Petrodvorec

Orientační cena: 110,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Půldenní výlet z Moskvy

projížďka po řece

Orientační cena: 70,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Moskva Tretjakovská galerie

světově proslulé umělecké sbírky

Orientační cena: 70,- EUR/osoba
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia