Plavba z Moskvy do Petrohradu
9. 7. - 20. 7. 2019
12 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
2 019 €

Plavba z Moskvy do Petrohradu

Prierez životom "matičky Rusi" umožňuje spoznať lodnou cestou niektoré z klenotov ruskej architektúry a míľnikov ruskej histórie.

Rezervácia zájazdu
9. 7. - 20. 7. 2019 | 2 019 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
9. 7. - 20. 7. 2019
uzavreté
12 dní / 11 nocí 1 2 019,- 2 179,-

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - MOSKVA

Zraz skupiny na letisku, odlet do Moskvy, transfer k lodi, nalodenie, ubytovanie, večera, nocľah.

2. deň MOSKVA

Raňajky a večera na lodi. Obed je možné obdržať so sebou v balíčku či na lodi. Prehliadka Moskvy. Po širokých bulvároch prídeme k Červenému námestiu, palácom Lubjanka, skoršiemu hlavnému sídlu KGB, ďalej k Moskovskej štátnej univerzite, k Bielemu domu a ďalším. Popoludní voľný program s možnosťou fakultatívnych výletov. Odporúčame individuálnu plavbu loďou po rieke Moskva medzi Kremľom a hotelom Ukrajina. Nocľah na lodi.

3. deň MOSKVA – VYPLÁVANIE

Raňajky a večera na lodi. Obed je možné zobrať so sebou v balíčku alebo na lodi. Po raňajkách výlet do hlavnej Moskovskej pamätihodnosti - Kremľa. Prehliadka katedrály Nanebovstúpenia so slávnymi freskami a katedrály Archaniela Michaela, 200 ton ťažký zvon Car-kolokol a úradnej budovy ruského prezidenta. Transfer k lodi a vyplávanie smerom k mestu Uglič. Nocľah na lodi.

4. deň UGLIČ

Raňajky, obed a večera na lodi. Celodenná plavba so zastávkou a prehliadkou malého mestečka Uglič, ktorého počiatky siahajú už do 10. storočia. V priebehu prehliadky mesta navštívime Ugličský kremeľ a katedrálu Premeny Pána. Nocľah na lodi.

5. deň JAROSLAVL

Raňajky, obed a večera na lodi. Dopoludňajšia plavba a príchod do najvýznamnejšieho mesta na trase - Jaroslavľ. V roku 1010 tu Jaroslav, syn kyjevského princa Vladimíra, založil pevnosť na mieste, kde sa vlieva rieka Kotorosl do Volgy. Túto pevnosť pomenoval po sebe. Legenda hovorí o usídlení pohanov na mieste Medveži Ugol. Títo starousadlíci sa živili lovom a rybolovom. Princ Jaroslav zabil ich posvätné zviera - medveďa a obrátil ich tak na vieru. Táto legenda je vyobrazená aj na symbole mesta. Prehliadka mesta s návštevou kláštora Premenenia Pána a kostola proroka Eliáša. Popoludní pokračovanie v plavbe. Nocľah na lodi.

6. deň GORICI

Raňajky, obed a večera na lodi. Dopoludnia príchod do mesta Gorici, sídla na brehu Volžsko-baltského kanála. Prehliadka mesta vrátane Cyrilo-Beloserského mužského kláštora, ktorý bol založený Ivanom Hrozným. Ďalšiou miestnou pamätihodnosťou je katedrála Narodenia Pána s niekoľkými unikátnými nástennými maľbami. Popoludní pokračovanie v plavbe. Nocľah na lodi.

7. deň KIŽI

Raňajky, obed a večera na lodi. V popoludňajších hodinách prehliadka ostrova Kiži, ktorého archeologické nálezy svedčia o tom, že sa tu prví obyvatelia usadili už na prelome šiesteho a piateho storočia pred n.l. Najpozoruhodnejším príkladom miestnej architektúry je drevený kostol s dvadsiatimi dvoma kopulami, ktorý sa nazýva Prokov a bol postavený bez jediného klinca . Návšteva skanzenu. Nocľah na lodi.

8. deň MANDROGY - GREEN STOP

Raňajky, obed a večera na lodi. Plavba cez Onežské jazero až do malej dedinky Mandrogy. Po priplávaní na vás čaká zastávka v prírode a zoznámenie s ruským vidiekom. Nocľah na lodi.

9. deň PETROHRAD

Raňajky a večera na lodi. Obed v balíčku či na lodi. Prehliadka najkrajších pamätihodností Petrohradu. Prejdeme Nevský prospekt, po ktorom nasleduje prvá zastávka pri katedrále svätého Izáka, potom na Vasiljevskom ostrove, odkiaľ sa naskytá výhľad cez rieku Nevu na Zimný palác a z druhej strany na Petropavlovskú pevnosť. Navštívime tiež katedrálu Sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Veľkého a jeho nasledovníkov, ďalej nás čaká legendárna loď Aurora. Ďalej sa presunieme na Palácové námestie pred Zimným palácom, kde prehliadka mesta končí. Popoludní voľný program s možnosťou fakultatívnych výletov. Nocľah na lodi.

10.deň PETROHRAD

Raňajky a večere na lodi. Obed v balíčku či na lodi. Návšteva Zimného paláca, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najvýznamnejších galérií sveta - slávna Ermitáž s 2,7 milióna exponátov. Minimálna doba prehliadky je 4 hodiny. Popoludní odporúčame individuálne plavbu loďkou po úzkych kanáloch mesta a prechádzku po celej dĺžke Nevského prospektu. Nocľah na lodi.

11. deň PETROHRAD

Raňajky a večera na lodi. Obed je možné obdržať so sebou v balíčku či na lodi. Voľný program. Individuálne možnosť výletu do 30 km vzdialeného Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30.000 litrov vody za sekundu. V rámci výletu si prezriete palác Montplaisir - prvý dokončený a zároveň najobľúbenejší palác. V podvečer transfer späť k lodi. Nocľah na lodi.

12. deň PETROHRAD - PRAHA(VIEDEŇ)

Raňajky na lodi, transfer na letisko, odlet do Prahy.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu Praha – Moskva, Petrohrad – Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • všetky transfery na trase
 • 11 x nocľah na lodi v dvojlôžkovej kajute so sprchou a toaletou
 • plná penzia počas plavby
 • každodenný výlet podľa programu vrátane vstupov
 • večerné animačné programy
 • rozlúčkovú večeru s kapitánom lode
 • asistenciu sprievodcu ESO travel

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 129,- EUR
 • vstupné vízum 80,- EUR
 • prepitné vo výške cca 40,- EUR vyberané po ukončení plavby
 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 15 osôb.

Informácie o cene:

Minimum: 12 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

Fakultatívne výlety

Nákup na mieste
Moskva za světla lamp

večerní Moskva s návštěvou metra

Orientační cena: 35,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Sergijev Posad - poutní místo

výlet z Moskvy

Orientační cena: 110,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Moskva Tretjakovská galerie

světově proslulé umělecké sbírky

Orientační cena: 70,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Půldenní výlet Petrohrad

Plavba po kanálech

Orientační cena: 45,- EUR/osoba
Detail
Nákup na mieste
Po stopách Kateřiny a Pavla I.

Puškin + Pavlovsk

Orientační cena: 115,- EUR/osoba
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia