Peru - za tajomstvom Inkov
14. 08. - 27. 08. 2019
 • 25. 10. - 07. 11. 2019
 • 07. 11. - 20. 11. 2019
14 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
3 589 €

Peru - za tajomstvom Inkov

Okruh bájnou krajinou Inkov s posvätným Machu Picchu a spoznaním indiánskeho života na rákosových ostrovoch Vám ozrejmí aj iné životné hodnoty.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
14. 08. - 27. 08. 2019
uzavreté
14 dní / 11 nocí 1 3 589,-
25. 10. - 07. 11. 2019
voľné
15 dní / 11 nocí 1 3 339,- 3 589,-
07. 11. - 20. 11. 2019
voľné
14 dní / 11 nocí 1 3 339,- 3 589,-

Ďalšie informácie:

 • prehliadka bieleho mesta Arequipa
 • prelet nad tajomnou planinou Nazca
 • skúsený český sprievodca Vám pomôže preniknúť do tajov záhadnej inkskej kultúry
 • vynikajúca peruánska kuchyňa, na ktorú budete dlho spomínať

 

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - LIMA

Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Limy.

2. deň LIMA

Prílet do Limy, transfer do hotela. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima - centrálne  námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo, kostol San Francisco, katakomby, prehliadka rezidenčných štvrtí San Isidro  a Miraflores). Lima bola založená v roku 1535 španielskym dobyvateľom Franciscom Pizarrom na oboch brehoch rieky Rimac. Nocľah v meste Lima. 

3. deň LIMA - PARACAS

Raňajky. Prejazd z Limy do Paracas. NP Paracas je domovom predovšetkým vtákov, hojne sa tu vyskytujú napríklad plameniaky. Cestou krátka zastávka pri  prírodnom útvare „La Catedrala“, ktorý bol zničený zemetrasením v roku 2007. Návrat do hotela, nocľah v Paracas. 

4. deň PARACAS - BALLESTAS - NAZCA

Raňajky. NP Paracas sa rozkladá na polostrove Ica, blízko sú ostrovy Ballestas. Z Paracas pôjdete na výlet loďou. Táto oblasť je známa najmä kvôli veľkému  množstvu vtákov a bohatému morskému životu. Môžete tu vidieť kolónie uškatcov, plameniakov, pelikánov a tučniakov. Odchod do Nazca.  Popoludní let nad planinou Nazca. Jedná sa o unikátne miesto s obrovskými geometrickými obrazcami a figúrami roztrúsenými po zemskom povrchu.  Obrazce tvorí viac ako stovka špirál a tridsať zvierat a vtákov (kosatka, pavúk, opica, lama, pes, kolibrík, atď.). Niektoré línie sú dlhé okolo 50 km a obrazy  zvierat 15 - 300 m, a preto sú viditeľné len z veľkej výšky. Nocľah v Nazca.

5. deň NAZCA - AREQUIPA

Raňajky. Skorý ranný odjazd malebnou krajinou do mesta Arequipa. Transfer do hotela, voľno. Nocľah.

6. deň AREQUIPA - LA CALERA - CHIVAY

Raňajky. Ráno prehliadka kláštora Svätej Kataríny, ktorý sa radí medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta Arequipa. Odchod do mestečka Chivay. Cestou  budete mať možnosť pozorovať zasnežené vrcholky hôr a pasúce sa lamy. Zastávka pri termálnych prameňoch La Calera. Príjazd do mestečka Chivay. Nocľah.

7. deň KAŇON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO

Raňajky. Odchod ku kaňonu Colca a k miestu Cruz del Condor (Kríž kondora). Kaňon Colca dosahuje hĺbku 3.400 metrov, pri ceste k nemu uvidíte krásnu  krajinu s typickými inkskými terasami, ktoré sa tiahnu dlhé kilometre a sú jedny z najrozsiahlejších v Peru. Pozdĺž cesty sú vodopády a horúce pramene.  Cestou zastávka na prehliadku čarovných peruánskych dediniek. Transfer do mesta Puno. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Puno.

8. deň JAZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO

Raňajky. Pred transferom do prístavu krátka prehliadka centra mesta Puno. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším  vysokohorským jazerom sveta, a rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi  ktorými budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv,  ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Vašou ďalšou zastávkou bude ostrov Taquile, ktorý si prezriete, a  kde bude pripravený obed (v cene). Návrat loďou do Puno. Nocľah.

9. deň PUNO - CUSCO

Raňajky. Prejazd do mesta Cusco, panoramatická cesta Andami (špicaté vrcholy Ánd, prudké zrázy, krásne údolia, po ceste autobusom dosiahnete  nadmorskej výšky 4.300 metrov). Cestou návšteva kamenných hrobiek v Sillustani pri lagúne Umayo. Sillustani je najrozsiahlejším pohrebiskom sveta. Počas  prejazdu bude niekoľko zastávok na fotografovanie a zastávka na obed (v cene). Nocľah v Cusco. 

10. deň SVÄTÉ ÚDOLIE

Raňajky. Celodenný výlet do Svätého údolia (Valle Sagrado) rieky Urubamba. Autobusom pomaly zídete do údolia a pôjdete pozdĺž rieky Urubamba. Cítite to  magické, rytmické slovo? Vonia diaľkou. Táto divoká, kameňmi a hlbokými zrázmi spútaná riečka už totiž patrí Amazonskému pralesu, vody Urubamby sa  vlievajú do Amazonky. Brehy Urubamba lemujú opuncie a agáve, dedinky Písac a ruiny Ollantaytambo. Neskorý obed (v cene). Transfer na vlakovú stanicu v  Ollantaytambo, odchod vlakom do Aguas Calientes. Nocľah v mestečku pod tajomným Machu Picchu.

11. deň MACHU PICCHU

Raňajky. Dnes na Vás čaká nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan  Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, vystavali predkolumbovskí domorodci  tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani list papiera? Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami,  nástupišťami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zostane Tvoje meno vypálené zlatými lúčmi do  knihy nesmrteľnosti“. Návrat do Cusco. Nocľah.

12. deň CUSCO

Raňajky. Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco, ktoré bolo založené koncom 12. storočia Manco Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho  významu - Cusco znamená v kečuánčine pupok, stred; Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády,  katedrála s čiernym Kristom, patrónom mesta; Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo, zrúcanina Q'engo, Tambomachay, Puca Pucará a  pevnosť Sacsayhuamán. Popoludní individuálne voľno, možnosť návštevy miestnych trhov a nákup suvenírov. Nocľah v Cusco.

13. deň CUSCO - LIMA

Transfer na letisko. Odlet do Limy a následne odlet do Prahy s prestupom.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
 • 3 x obed
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel
 • prelet nad planinou Nazca

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 489,- EUR
 • fakultatívne výlety a vstupy
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Informácie o cene:

Minimum: 16 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia