Naprieč Južnou Afrikou
14. 2. - 1. 3. 2019
 • 14. 2. - 1. 3. 2019
 • 14. 3. - 29. 3. 2019
 • 11. 7. - 26. 7. 2019
 • 10. 10. - 25. 10. 2019
 • 14. 11. - 29. 11. 2019
16 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
2 629 €

Naprieč Južnou Afrikou

Kapské Mesto, Cape Point, divoké zvieratá, či pestrá zmes obyvateľov. Lákadlá zvádzajúce k návšteve jedného z najpútavejších kútov planéty.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
10. 1. - 25. 1. 2019
uzavreté
16 dní / 13 nocí 1 2 629,- 2 899,-
14. 2. - 1. 3. 2019
voľné
16 dní / 13 nocí 1 2 629,- 2 899,-
14. 3. - 29. 3. 2019
voľné
16 dní / 13 nocí 1 2 899,-
11. 7. - 26. 7. 2019
voľné
16 dní / 13 nocí 1 2 689,- 2 899,-
10. 10. - 25. 10. 2019
voľné
16 dní / 13 nocí 1 2 689,- 2 899,-
14. 11. - 29. 11. 2019
voľné
16 dní / 13 nocí 1 2 689,- 2 899,-
Zobraziť všetky termíny

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet skupiny z letiska v Prahe do Johannesburgu (pri odlete z Viedne bez asistencie CK).

2. deň JOHANNESBURG - PRETÓRIA

Dopoludnia prílet do Johannesburgu. Nasleduje krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi a návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Cestou do Pretórie, metropole Južnej Afriky, prehliadka Voortrekker Monument - pamätníku bitky pri Blood River. Nocľah v Pretórii.   

3. deň  PRETÓRIA

Po raňajkách prehliadka hlavných zaujímavostí metropoly JAR Pretórie. Zastavíme napríklad na námestí Church Square, či pri vládnych budovách Union Buildings. Potom sa vydáme typickou krajinou Východného Transvaalu k NP Kruger. Cestou navštívime zlatokopecké mestečko Pilgrim´s Rest s pozostatkami železničnej trate, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop.   

4. deň PANORAMA ROUTE - BLYDE RIVER CANYON

Raňajky. Celodenné putovanie po Panorama Route v pohorí Drakensberg. Návšteva Three Rondavel's, vyhliadky na ohromujúci kaňon Blyde River - tretí najväčší kaňon sveta. Nasleduje vyhliadka Božské Okno s výhľadom do hĺbky pod svahmi Drakensberg, návšteva Bourke´s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur a ďalej zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nocľah v tesnej blízkosti NP Kruger.  

5. deň SAFARI V NÁRODNOM PARKU KRUGER

Raňajky. Dnes vás čaká celodenné Safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - vo svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravné Safari sa vydáte v terénnych vozidlách, budete v rukách skúsených rangerov a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte i celú veľkú päťku - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola. Nocľah v blízkosti NP Kruger. 

6. deň SVAZIJSKO

Po raňajkách odjazd do Svazijského kráľovstva, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, krátka zastávka v Ezulwini Valley - Údolie kráľov, a návšteva dediny Mantenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah vo Svazijsku. 

7. deň HLUHLUWE - SAINT LUCIA

Skoro ráno raňajky. Zo Svazijska sa vydáme ďalej na juh k pobrežiu Indického oceánu. Cestou navštivime rezerváciu Hluhluwe, kde žije nielen "veľká päťka", ale najmä početná kolónia nosorožcov a kde nás čaká safari vo vozidlách 4x4 . Po príjazde do Santa Lucie fakultatívne výlet loďou po lagúne, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO)- domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty majte v pozore! Stredtnutie s hrochmi je takmer isté. Nocľah v Saint Lucia.   

8. deň DURBAN - PORT ELIZABETH

Po raňajkách odjazd do Durban, prímorského letoviska na pobreží Indického oceánu (podľa časových možností krátka prehliadka mesta). Nasleduje prelet do Port Elizabeth. Ubytovanie, voľný program s možnosťou posedenia v niektorej z reštaurácii. Nocľah.

9. deň SAFARI V NÁRODNOM PARKU ADDO ELEPHANT

Po raňajkách výlet do Národného parku Addo Elephant, kde žije jedno z najväčších stád slonov v Južnej Afrike (Safari autobusom, fakultatívne potom v autách 4x4). Po návrate voľný program, prípadne prehliadka centra. 

10. deň GARDEN ROUTE

Raňajky. Odjazd po Garden Route - slávnej prímorskej ceste do prekrásnej rezervácie Tsitsikamma. Prechádzka dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms River. Krátka zastávka v Plettenberg Bay a príchod do pôvabného mesta Knysna (odporúčame ochutnať miestne ustrice). Nocľah v Knysna. 

11. deň WILDERNESS - OUDTSHOORN

Prejazd do Mossel Bay s návštevou múzea objaviteľa Bartolomeja Diaza a vyše 500 rokov starého "mliečneho" stromu, do ktorého moreplavci ukladali poštu (fakultatívne). Potom opustíme Garden Route a vydáme sa horskými pásmi do vnútrozemského Oudtshoorn známeho ako "hlavné mesto pštrosov", predtým tiež "Malý Jeruzalem", kvôli početnej židovskej komunite. Návšteva pštrosej farmy, kde okrem iného pochopíte, kedysi neuveriteľne výnosný obchod s perami týchto obrovitých vtákov. Nocľah v Oudtshoorn. 

12. deň ROUTE 62 - KAPSKÉ MESTO

Dopoludnia možnosť návštevy prírodného zázraku púšte Little Karoo - totiž jaskýň Cango Caves (vstup fakultatívne). Potom nás čaká jazda po Route 62, jednej z najkrajších ciest Južnej Afriky s dramatickým horským terénom, úrodnými údoliami rieky Breed River s bohatými farmami, rozsiahlymi vinicami a sadmi. Príchod do Kapského Mesta, nocľah. 

13. deň MYS DOBREJ NÁDEJE

Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon's Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste. 

14. deň KRAJINA VÍNA

Výlet do okolia mestečiek Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých vinárskych fariem. Po návrate prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste. 

15. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Port Elizabeth / Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • dopravu klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom 
 • služby sprievodcu ESO travel
 • odnos batožiny v hoteloch a na letiskách
 • vstupy: Kruger NP, Hluhluwe GR, Addo Elephant NP, Tsitsikamma NP, Cape Point NP, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Mantenga Cultural Village & Chapman 's Peak
 • safari: safari 4x4 s rangerom v Kruger NP (cca 8 hodinové), safari autobusom v Addo
  Elephant NP (cca 4-5 hodinové) a 4x4 safari v NP Hluhluwe (cca 3 hodinové)

 

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR
 • fakultatívne vstupy, výlety a prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
 • vízum do JAR (nutné vybaviť vopred)

Poznámka: pobyt na Viktoriínych vodopádoch sa koná vždy po skončení zájazdu.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA:

VICTORIA FALLS:

Program zahŕňa 2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadku vodopádov, plavbu po Zambezi, tradičnú večeru Boma s kulisou domorodých hudobníkov a 1x nocľah v JAR. 

 

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

VFA & NP Hwange & NP Chobe
VFA & NP Hwange & NP Chobe

Ranná prechádzka pštrosej rodinky, obedňajšia siesta hrochov, či večerná toaleta slonieho stáda: stručný výpočet stretnutí, ktoré zaručuje Safari v NP Hwange a Choba.

od 62 990 € do 75 990 €
Detail
Pobyt pri oceáne - Mozambik
Pobyt pri oceáne - Mozambik

Od rušných ulic Maputa po rajské pláže súostrovia Bazaruto. Výborné pláže Mozambiku ponúkajú špičkovú dovolenku v doposiaľ turisticky nedotknutých končinách divokej Afriky. Pobyt v Mozambiku je logickou možnosťou predĺženia zájezdov do Juhoafrickej republiky, zároveň má však potenciál samostatnej destinácie.

od 73 990 € do 139 990 €
Detail
JAR - Na skok do Namibie (individuálně)
JAR - Na skok do Namibie (individuálně)

Na skok do Namibie.

od 29 900 € do 46 990 €
Detail
Viktoriine vodopády
Viktoriine vodopády

Nechajte sa strhnúť vrcholným dielom čarujúcej prírody. Vodopády sú tiež ideálnym bodom k návšteve rezervácie Hwange či NP Chobe v Botswane.

od 38 990 € do 43 990 €
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia