Južná Afrika - Mozambik - Svazijsko
01. 05. - 16. 05. 2020
 • 01. 05. - 16. 05. 2020
16 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
3 049 €

Južná Afrika - Mozambik - Svazijsko

Nechajte sa rozmaznávať čírym oceánom nepoznaného Mozambiku. Vydajte sa za atrakciami Južnej Afriky a Svazijska. Ochutnajte skvelé vína a „ulovte si“ veľkú päťku.

Rezervácia zájazdu
01. 05. - 16. 05. 2020 | 3 049 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
01. 05. - 16. 05. 2020 voľné 16 dní / 13 nocí 1 3 049,- 3 319,-

Ďalšie informácie:

 • juhoafrická mena padá - lacný rand = lacný pobyt na mieste
 • Mozambik: raj pri Indickom oceáne a dva dni s plnou penziou
 • safari v terénnych vozidlách so skúsenými „rangermi“

 

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - JOHANNESBURG

Odlet z Prahy (Viedne) do Johannesburgu. Prílet večer, transfer do hotela, nocľah.

2. deň JOHANNESBURG - SOWETO

Ráno a popoludní prehliadka mesta elektrizujúcich rozdielov s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi vrátane budovy Ústavného súdu, považovanej za vrchol juhoafrickej architektúry. Na obed zastavíme v Melville, pôvabnej štvrti galérií, pouličného umenia, barov a reštaurácií. Štvrte, ktorá sa stala jedným z mnohých ostrovčekov kultúrnej renesancie Johannesburgu - stále častejšie označovaného za New York Afriky. Popoludní potom návšteva černošského predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. V podvečer prejazd do Pretórie, ubytovanie, nocľah.

3. deň PRETÓRIA - TRANSVAAL

Po raňajkách prehliadka hlavných zaujímavosti metropole JAR Pretórie. Zastavíme sa napríklad na námestí Church Square, či pri vládnych budovách Union Buildings. Potom sa vydáme typickou krajinou Východného Transvaalu do blízkosti NP Kruger. Cestou navštívime zlatokopecké mestečko Pilgrim’s Rest s pozostatkami električkovej trate, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop alebo v blízkom okolí.

4. deň PANORAMA ROUTE - BLYDE RIVER CANYON

Raňajky. Celodenné putovanie po Panorama Route v pohorí Drakensberg. Zástavka pri vodopáde Lisboa alebo Berlin. Nasleduje vyhliadka Božské okno s výhľadom do hlbiny pod svahmi Drakensberg, návšteva Bourke’s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec zástavka na mieste Three Rondavel’s, vyhliadkami na ohromujúci kaňon Blyde River Canyon - tretí najväčší kaňon sveta. Odchod do Hazyview, nocľah v tesnej blízkosti NP Kruger.

5. deň NP KRUGER - SAFARI 4x4

Na svitaní sa vydávame na celodenné safari do najväčšieho národného parku Afriky - svetoznámej rezervácie Kruger. Na výpravnom safari v terénnych vozidlách a v rukách skúsených rangerov budeme čoskoro vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíme aj celú „veľkú päťku“ - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola. Nocľah za južnou hranicou parku v blízkosti hraničného prechodu Komatipoort.

6. deň MOZAMBIK - MAPUTO

Po raňajkách odchod na hranicu, pasové a vízové formality, prejazd do mozambického Maputo pri brehu Indického oceánu. Po ubytovaní nás čaká prehliadka mesta s prekrásnou stanicou navrhnutou samotným Eiffelom, budovou Casa do Ferro zloženou z kovových častí (tiež podľa Eiffelovho návrhu) či promenádou s reštauráciami ponúkajúcimi morskú kuchyňu v afro-portugalskomštýle. Do jednej z nich sa môžete
so sprievodcom fakultatívne vydať na večeru.

7. - 8. deň MOZAMBIK - SEN PRI OCEÁNE

Dopoludnia voľný program. Potom odchod do prístavu a o cca 13:00 hodine nás čaká asi 1,5 hodinová plavba zátokou Baia De Maputo do súkromia exkluzívneho rezortu Machangulo Beach Lodge, kde strávime takmer dva pokojné dni pri oceáne. Popri plnej penzii, kúpaní, či popíjaní vína sa plne oddáme komornému stretnutiu oceánu s podmanivou scenériou piesočných dún a exotických rastlín. Možno tiež využiť veľa aktivít zahrnutých v cene ubytovania - napríklad šnorchlovanie, rybárčenie, či peší výlet do dún prípadne voliteľných aktivít ako potápanie, rybárčenie na člne, či návštevu dediny Santa Maria Village.

9. deň SVAZIJSKO - NP HLANE

Ráno raňajky na pláži. Okolo 11:00 hodiny sa opäť na člnoch vydáte späť na pevninu a potom po vlastnej osi vyrazíte do Svazijského kráľovstva a v ňom do NP Hlane. Nocľah v tradičných rondaveloch pri svetle
plynových lámp.

10. deň NP HLANE - HLUHLUWE - SAFARI

Okolo šiestej ráno nás v NP Hlane čaká ďalšie safari 4x4 (3h). Po návrate raňajky a potom cesta ďalej na juh k pobrežiu Indického oceánu. Okolo 14:00 hodiny návšteva rezervácie Hluhluwe, kde žije nielen „veľká
päťka“, ale najmä početná kolónia nosorožcov, a znovu si užijeme niekoľkohodinové safari v autách 4x4. V podvečer príchod do Saint Lucia, voľný program v pôvabnom mestečku s reštauráciami, obchodmi a trhmi.

11. deň DURBAN - CAPE TOWN

Skoro ráno (už po raňajkách) odchod do neďalekého prístaviska odkiaľ vyplávame do lagúny, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO) - domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty majte v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Potom odjazd do Durban, prímorského letoviska na pobreží Indického oceánu (podľa časových možností prehliadka mesta). Nasleduje prelet do Kapského Mesta, ubytovanie, nocľah.

12. deň CAPE TOWN - CITY TOUR & STOLOVÁ HORA

Prehliadka Kapského Mesta s rušným trhoviskom Greenmarket, pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap, či srdcom mesta v oblasti The Company’s Garden. Takisto vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

13. deň CAPE TOWN - KRAJINA VÍNA (STELLENBOSCH ČI FRANSCHHOEK)

Po raňajkách celodenný prejazd krajinou viníc a návšteva mesta Stellenbosch a Franschhoek s možnosťou ochutnávok známych juhoafrických vín na niektorej z vínnych fariem ako Delheim alebo La Motte (ochutnávky fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

14. deň CAPE TOWN - MYS DOBREJ NÁDEJE

Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman's Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon’s Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne) Nocľah v Kapskom Meste.

15. deň CAPE TOWN - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Voľný program, prípadne návšteva V&A Waterfront - podmanivej prístavnej promenády s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • 2x ubytovanie Machangulo Beach 4*s plnou penziou + aktivity package
 • dopravu klimatizovaným autobusom/mikrobusom
 • služby sprievodcu ESO travel
 • vstupy: NP Kruger, Hluhluwe GR, NP Hlane, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), plavba za hrochmi v St. Lucia, Kirtenbosch Garden & Chapman’s Peak
 • safari 4x4: 1/1 deň NP Kruger, Hluhluwe (3h), Hlane (3h)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 379,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
 • vstupné vízum do JAR (nutné vybaviť vopred; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Túžite po ďalšom dobrodružstve?

VFA & NP Hwange & NP Chobe
VFA & NP Hwange & NP Chobe

Ranná prechádzka pštrosej rodinky, obedňajšia siesta hrochov, či večerná toaleta slonieho stáda: stručný výpočet stretnutí, ktoré zaručuje Safari v NP Hwange a Choba.

od 62 990 € do 75 990 €
Detail
Pobyt pri oceáne - Mozambik
Pobyt pri oceáne - Mozambik

Od rušných ulic Maputa po rajské pláže súostrovia Bazaruto. Výborné pláže Mozambiku ponúkajú špičkovú dovolenku v doposiaľ turisticky nedotknutých končinách divokej Afriky. Pobyt v Mozambiku je logickou možnosťou predĺženia zájezdov do Juhoafrickej republiky, zároveň má však potenciál samostatnej destinácie.

od 73 990 € do 139 990 €
Detail
JAR - Na skok do Namibie (individuálně)
JAR - Na skok do Namibie (individuálně)

Na skok do Namibie.

od 29 900 € do 46 990 €
Detail
Viktoriine vodopády
Viktoriine vodopády

Nechajte sa strhnúť vrcholným dielom čarujúcej prírody. Vodopády sú tiež ideálnym bodom k návšteve rezervácie Hwange či NP Chobe v Botswane.

od 38 990 € do 43 990 €
Detail

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia