Veľký okruh Jamajkou
Žiadne termíny

Veľký okruh Jamajkou

Počas tohto okruhu spoznáte celý ostrov a navštívite jeho hlavné atrakcie ako Dunn´s River Falls, Black River a ďalšie.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Ďalšie informácie:

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - MONTEGO 1 BAY - OCHO RIOS

Odlet na Jamajku. Prílet do Montego Bay, uvítanie na letisku a transfer do hotela v Ocho Rios. Nocľah v Ocho Rios.

2. deň NINE MILE – FERN GULLY – GLISTENING WATERS

Raňajky. Odchod do Nine Mile, kde sa narodil a je pochovaný Bob Marley. Cesta vedie „zeleným tunelom“ Fern Gully, tvoreným bujnou vegetáciou, medzi Ocho Rios a Colgate, s pozorovaním miestnej fauny a flóry. Večer návšteva Glistening Waters, známe tiež ako „Svetielkujúca lagúna“, s možnosťou kúpania. Návrat do Ocho Rios, nocľah.

3. deň BLUE HOLE – DUNN’S RIVER FALLS

Raňajky. Návšteva nádherných vodopádov Blue Hole vo vnútrozemí, obklopených úžasnou jamajskou prírodou, kde budete mať možnosť vykúpať sa v osviežujúcej rieke, potom odchod k najznámejším vodopádom Jamajky Dunn's River Falls. Na tieto kaskádovité vodopády s prírodnými jazierkami je možné vyšplhať sa za sprievodu miestneho sprievodcu proti prúdu rieky. Nocľah v hoteli v Ocho Rios.

4. deň BLUE LAGOON – BOSTON BAY

Raňajky. Odchod pozdĺž scénického severného pobrežia s mnohými banánovými plantážami smerom k Port Antonio. Návšteva jedného z najkrajších miest Jamajky Blue Lagoon - Modrej lagúny, známej z rovnomenného filmu. Potom odchod k úžasnému zálivu Boston Bay s tyrkysovou vodou. Boston Bay je miesto, odkiaľ pochádza typické jamajské jerk kurča a bravčové. Okolo zátoky je množstvo stánkov, kde môžete mäso jerk i ochutnať. Možnosť kúpania. Návrat do Ocho Rios, nocľah.

5. deň BLUE MOUNTAINS – CRAIGHTON

Raňajky. Výlet do pohoria Blue Mountains, odkiaľ pochádza jedna z najkvalitnejších káv sveta. Prehliadka kávovej plantáže Craighton, zoznámenie sa s procesom spracovania kávy, ochutnávka. Návrat do Ocho Rios, nocľah.

6. deň APPLETON – PELICAN BAR

Raňajky. Odchod na západ ostrova a návšteva továrne na výrobu rumu Appleton s ochutnávkou. Počas exkurzie sa dozviete ako sa z cukrovej trstiny získava melasa, ktorá následne prechádza kvasením, destiláciou a zrením. Popoludní plavba loďkou do Pelican baru s krásnym výhľadom, kde môžete relaxovať pri západe slnka, možnosť kúpania. Nocľah v okolí Treasure Beach.

7. deň YS FALLS - BLACK RIVER - NEGRIL

Raňajky. Návšteva jedného z najkrajších vodopádov Jamajky YS Falls so sústavou niekoľkých vodných kaskád, ktoré sa nachádzajú medzi vápencovými zrázmi obklopené bujnou vegetáciou. Možnosť kúpania. Ďalej pokračovanie k viac ako päťstometrovému zrázu Lovers Leap (Skok milencov) s nádherným výhľadom. Potom plavba motorovým člnom po najdlhšej rieke Jamajky Black River. Pozorovanie krokodílov, vodných vtákov a mnohých mangrovníkov na brehoch rieky s čiernym dnom. Potom transfer do Negrilu pozdĺž juhovýchodného pobrežia Jamajky. Ubytovanie v hoteli Legends Beach 3* s All inclusive (za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel podľa výberu).

8. - 11. deň NEGRIL

Pobyt v najznámejšom letovisku Jamajky - v Negrile, na východnom pobreží v hoteli s All inclusive. Voľno na kúpanie, vodné športy.

12. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy, či na nákup posledných suvenírov. Popoludní transfer na letisko v Montego Bay a odlet do Prahy (Viedne).

13. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

Cena zájazdu zahŕňa:

 • leteckú dopravu Praha - Montego Bay - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 6x nocľah s raňajkami v hoteloch strednej kategórie počas okruhu
 • 5x nocľah v hoteli Legends Beach s All inclusive alebo v inom hoteli podľa výberu
 • všetky transfery počas okruhu
 • vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

Cena zájazdu nezahŕňa:

 • letiskové taxy 399,- EUR
 • vstupy nad rámec programu
 • prepitné počas okruhu
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 6 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia