Veľký okruh po Izraeli
21. 10. - 01. 11. 2019
 • 21. 10. - 01. 11. 2019
13 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
1 909 €

Veľký okruh po Izraeli

Objavte Svätú zem, z ktorej vzišli veľké náboženstvá aj kultúrne tradície. Spoznajte základ našej civilizácie.

Rezervácia zájazdu
21. 10. - 01. 11. 2019 | 1 909 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
21. 10. - 01. 11. 2019 voľné 13 dní / 11 nocí 1 1 909,- 2 059,-

Ďalšie informácie:

 • poznávací okruh po Svätej zemi od severu k juhu
 • jedinečné pamiatky z kolísky našej civilizácie
 • kúpanie v Mŕtvom mori, najnižšie položenom mieste na svete
 • možnosť návštevy skalného mesta Petra  

 

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) – TEL AVIV – JAFFA – HAIFA

Odlet do Tel Avivu. Nasleduje odchod do Haifa. Večera. Nocľah v Haifa.

2. deň HAIFA – AKKO – TIBERIAS

Raňajky. Haifa je tretím najväčším izraelským mestom a najväčším izraelským prístavom. Návšteva nádherných terasových záhrad a chrámu viery Bahá’í (Bahájska cirkev – v Haife sa nachádza svetové centrum tejto viery) v Haife. Svätyňa tejto viery s prekrásnymi perzskými záhradami Vás privedie k myšlienke obdivuhodnej náboženskej tolerancie, ktorá tu navzdory tak rozdielnym vieram existuje. História vyslovila poučenie, že iba zmier je riešením pre všetkých, a tak sa viera v Bahá'í stala štvrtou, oficiálne uznanou vierou v Izraeli. Panoramatický výhľad z vrcholu hory Carmel. Presun do historického prístavu Akko, presláveného z čias križiackych výprav. Prehliadka Akko. Okrem malebného prístavu Vás tu upúta podzemné križiacke mesto. Odchod do Tiberias, nocľah.

3. deň SAFED - TABGHA - CAPERNAUM - GOLANSKÉ VÝŠINY - YARDENIT

Raňajky. Odchod a prehliadka mesta Safed. Na Hore Blahoslavenstva si prezriete kostol Blahoslavenstva, čo je miesto, kde kázal Ježiš Kristus. Návšteva mesta Tabgha, kde uvidíte baziliku Rozmnoženia chlebov a rýb a Capernaum, obľúbené miesto Ježiša Krista. Vyhliadková cesta po Golanských výšinách. Yardenit - tradičné miesto krstov na rieke Jordán, kde Ježiša pokrstil Ján Krstiteľ. Rieka sa tu vylieva z Genezaretského jazera. Večera. Nocľah v Tiberias.

4. deň TIBERIAS – NAZARETH - BETH SHEAN – BETLEHEM – JERUZALEM

Raňajky. Tiberias leží na brehu Genezaretského jazera. Izraelčania nazývajú toto jazero Galilejským morom, počas tohto zájazdu teda budete mať možnosť vidieť 4 moria: Stredozemné, Galilejské, Mŕtve a Červené. Odchod do Nazareth. Návšteva baziliky Zvestovania Panny Márie (stojí na mieste, kde archanjel Gabriel zvestoval Márii, že porodí Ježiša) v Nazareth, a ďalších významných miest tohto mesta. Podľa Nového zákona tu strávil Ježiš Kristus detstvo a mladosť, mesto je preto významným kresťanským pútnickým miestom. Nazareth bol tiež domovom Jozefa s Máriou. Popoludní navštívite Beth Shean, ktorý je najzachovalejším antickým mestom v Izraeli. Prejazd z Beth Shean do Betlehemu, rodiska Ježiša Krista a izraelského kráľa Dávida. V Betleheme Vás očarí chrám Narodenia Pána so známou betlehemskou hviezdou. Každoročne sa tu konajú vianočné oslavy. Betlehem leží 10 km južne od Jeruzalemu, pre kresťanov má nesmierny význam zásluhou narodenia Ježiša Krista. Odchod do Jeruzalemu. Večera. Nocľah.

5. deň JERUZALEM

Raňajky. Prehliadka Jeruzalemu (Olivetská hora, kostol Dominus Flevit, Getsemanská záhrada, chrám Národov, podzemný kostol s hrobom Panny Márie, krížová cesta Via Dolorosa so 14 zastaveniami, vrch Golgota, chrám Božieho hrobu, zastávka pri izraelskom parlamente Knesset a pri sedemramennom svietniku, symbole Izraela). Večera. Nocľah.

6. deň JERUZALEM

Raňajky. Prehliadka Jeruzalemu (Chrámová hora, Skalný dom, Múr nárekov, hora Sion, najväčšia synagóga sveta, pamätník obetiam holokaustu Yad Vashem, Národné diamantové centrum). Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Tri veľké náboženstvá (judaizmus, kresťanstvo, islam) považujú Jeruzalem za „Sväté mesto“. Snáď žiadne iné mesto nemá tak pestrú a zložitú históriu. Atmosféra mesta je skutočne neopísateľná. Večera. Nocľah.

7. deň JERUZALEM - QUMRAN - MASADA - EIN BOKEK

Raňajky. Odchod z Jeruzalemu Judskou púšťou k Mŕtvemu moru. Cestou zastávka v Qumran. Tu boli objavené zvitky biblických textov Starého zákona. Prehliadka púštnej pevnosti Masada, ktorú nechal vybudovať kráľ Herodes Veľký. K tejto pevnosti sa dostanete kabínkovou lanovkou. Z Massda je krásny výhľad na Mŕtve more. Odchod do kúpeľného strediska Ein Bokek, kúpanie v liečivom Mŕtvom mori. Večera. Nocľah v Ein Bokek.

8. deň EIN BOKEK – EILAT

Raňajky. Voľné predpoludnie, možnosť kúpania v Mŕtvom mori. Prostredie Mŕtveho mora (408 metrov pod úrovňou svetového oceánu, najnižšie položené miesto na našej planéte) s vodou plnou minerálov, so slnkom bez škodlivého žiarenia a s ovzduším bohatým na kyslík, sa osvedčilo pri liečbe mnohých kožných, reumatických, dýchacích a svalových chorôb. Na plážach je k dispozícii čierne liečivé bahno, ktoré pomáha pri liečbe niektorých kožných ochorení. Presun z Ein Bokek cez Negevskú púšť do Eilat k Červenému moru. Večer možnosť kúpania v Červenom mori. Večera. Nocľah v Eilat.

9. deň EILAT – FAKULTATÍVNY VÝLET DO PETRY (JORDÁNSKO)

Raňajky. Pobyt v Eilat, najznámejšom izraelskom letovisku na brehu Červeného mora, voľný program. V tento deň Vám ponúkame celodenný fakultatívny výlet do Petry, jordánskeho svetoznámeho skalného mesta (cena 319,- EUR). Je potrebné prihlásiť sa i za výlet zaplatiť už pri objednaní zájazdu! Vízum za poplatok 65,- $. Petra je unikátny komplex skalných chrámov, ktoré sú vytesané v skalách. Kaňonom Wadi Siq vojdete do Petry, jedného zo siedmich novodobých divov sveta. Mesto bolo vytesané pred vyše 2.000 rokmi do ružového pieskovca. Po prehliadke Vás čaká obed v reštaurácii. Večer príchod na hraničný prechod a odchod do hotela v Eilat. Večera. Nocľah v Eilat.

10. deň EILAT

Raňajky. Voľný program v Eilat, kúpanie a oddych pri Mŕtvom mori, možnosť fakultatívnych výletov (prehliadka Podmorského observatória a Delfínieho útesu). Večera. Nocľah v Eilat.

11. deň EILAT – JAFFA - TEL AVIV

Raňajky. Odchod z Eilat do Jaffa cez Negevskú púšť: cestou pohľad na kráter Mitzpe Ramon. Prehliadka starobylého Jaffa, ktoré leží iba 5 km od Tel Aviv. Okružná jazda po meste, ktore sa nachádza na
brehu Stredozemného mora. Meno Tel Aviv znamená v hebrejčine kopec (tel) a jar (aviv). Možnosť kúpania. Večera. Nocľah v Tel Avive.

12. deň TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ)

Transfer na letisko, odlet z Tel Avivu do Prahy (Viedne). Prílet.

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Tel Aviv - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11x ubytovanie s polpenziou v hoteloch 3* 
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa itinerára
 • služby sprievodcu ESO travel

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 249,- EUR
 • prepitné cca 70,- USD
 • fakultatívny výlet do jordánskej Petry 319,- EUR
 • vízum do Jordánska 
 • výlety a vstupy mimo uvedeného programu
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: zmena programu a letových časov vyhradená. Návšteva Hebronu závisí na aktuálnej politickej situácii v krajine. 

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Informácie o cene:

Minimum: 16 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia