Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour
05. 07. - 13. 07. 2019
 • 28. 09. - 06. 10. 2019
9 dní
1
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
1 319 €

Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour

Podľa Biblie Noe zasadil prvú vinicu v údolí Ararat. Zoznámite sa s tradíciou a históriou pestovania vinnej révy, s množstvom degustácií, a návštevou vínnych pivníc a liehovarov. 

Rezervácia zájazdu
05. 07. - 13. 07. 2019 | 1 319 €

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena
05. 07. - 13. 07. 2019 uzavreté 9 dní / 8 nocí 1 1 319,- 1 399,-
28. 09. - 06. 10. 2019 voľné 9 dní / 7 nocí 1 1 399,-

Ďalšie informácie:

 • najautentickejšie miesta Zakaukazka
 • neuveriteľne zachované pamiatky
 • krajina s najzachovalejšími tradíciami na svete
 • stretnutie s miestnymi pohostinnými obyvateľmi  

 

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Jerevanu.

2. deň JEREVAN - SAGHMOSAVANK - AMBERD

Prílet do Jerevanu na letisko Zvartnots. Transfer do hotela. Dopoludňajší program začnete návštevou vinárstva v oblasti Ashtarak, návšteva je doplnená o degustáciu. Ďalej návšteva stredovekého kláštoru Saghmosavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragatsotn. Výlet do pevnosti Amberd z 9. storočia, 6 km od obce Byurakan. Pevnosť sa nachádza v polovici cesty k hore Aragats, vo výške 2.300 m nad morom, na skalnatom výbežku medzi riekami Amberd a Arkhashen. Obed formou pikniku s výhľadom na pevnosť Amberd. Pri ceste späť do hotela návšteva historického múzea Matenadaran. Večera a nocľah v Jerevane.

3. deň JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS - GARNI - GEGHARD

Návšteva katedrály Sv. Echmiadzina, chrámu Hripsime a zrúcaniny Zvartnots. Prejazd do helénskeho chrámu Garni, ktorý unikol skaze pri príchode kresťanstva. Obed v miestnej tradičnej reštaurácii, kde budete mať príležitosť sledovať pečenie arménskeho národného chleba „Lavaš“ a grilovanie mäsa v podzemnej peci nazývanej „tonir“. Severovýchodne od Garni, nad roklinou rieky Azat, sa nachádza nádherný kláštor Geghard, symbol arménskej stredovekej architektúry, ktorý je zapísaný do zoznamu UNESCO. Geghard je ďalší neobyčajný starobylý arménsky kláštor, čiastočne vytesaný v hore. Návrat do hotela. Nocľah v Jerevane.

4. deň JEREVAN - KHOR VIRAP – ARENI - NORAVANK

Raňajky. Prehliadka slávneho liehovaru Ararat Brandy Jerevan, ktorý bol založený v roku 1887. Na medzinárodnej výstave v Paríži v roku 1900 dostalo brandy víťazné ocenenie Grand Prix a právom bolo nazývané „koňak“, nie „brandy“. Návštevníkom je ponúkaná ochutnávka niekoľkých rôzne starých druhov koňakov, ktoré majú mäkkú zamatovú chuť, obdarenú bohatou vôňou vanilky alebo čokolády. Možnosť
zakúpenia. Výlet do kláštora Khor Virap, 45 km od Jerevanu. Tento kláštor má veľmi bohatú históriu a význam, a to ako náboženský, tak svetský. Pokračovanie do regiónu Vayots Dzor. Obed, pripravený z čerstvých organických miestnych produktov, Vás bude čakať v Noravank, servírovaný v jaskyni navrhnutej v starovekom arménskom štýle. Prehliadka kláštora Noravank, ktorý je veľkým náboženským a kultúrnym centrom z 12. storočia. Cestou späť do Jerevanu navštívite vinárstvo Arenik, kvôli ochutnávke miestnych vín. Nocľah v Jerevane.

5. deň JEREVAN - SEVAN - IJEVAN - DILIJAN

Raňajky. Návšteva jazera Sevan. Cesta pokračuje do mesta Ijevan, ktoré je administratívnym centrom regiónu Tavush. Tu tiež navštívime slávne vinárstvo. Deň zakončíte v letovisku Dilijan, kde môžete čas stráviť príjemnou prechádzkou po ulici s keramickými dielňami a ateliérmi rezbárov. Nocľah v Dilijan.

6. deň DILIJAN - GRUZÍNSKO - TELAVI

Raňajky. Návšteva kláštorného komplexu Haghpat a Sanahin, ktorý je jednou z najcennejších pamiatok UNESCO v Zakaukazsku. Je umiestnený vo fantastickej scenérii na vrchole rokliny Debet. Kláštor Haghpat bol jedným z najväčších náboženských, kultúrnych a vzdelávacích centier v stredovekom Arménsku. Cesta pokračuje na gruzínsku hranicu, prejazd do regiónu Kakheti. Ide o časť Gruzínska, ktorá sa najviac venuje vinárstvu. Po dlhšom presune dorazíte do mesta Sighnaghi, kde Vás čaká tradičná večera v privátnej domácnosti plná gruzínskych národných pokrmov. Prejazd do mesta Telavi. Ubytovanie, nocľah v Telavi.

7. deň TELAVI - TSINANDALI – DEGUSTÁCIA VÍN - LOPOTA RESORT

Raňajky. Pokračovanie do obce Tsinandali, návšteva vinárstva Shuma Wine, v ktorého malom múzeu sú vystavené predmety aj zo 6. storočia pred n. l., degustácia vína. Návšteva vinárstva Tsinandali spojená s prehliadkou múzeá princa Alexandra Chavchavadze, tzv. otca gruzínskeho romantizmu, známeho gruzínskeho básnika, mecenáša, vojaka, ktorý túto továreň na výrobu vína založil. Cesta pokračuje návštevou kostola Gremi zo 16. storočia a katedrály Alaverdi (11. storočie), ktoré sú najvýznamnejšími náboženskými a kultúrnymi pamiatkami v Kakheti. Nocľah v Telavi.

8. deň TELAVI - TBILISI

Po raňajkách odchod smerom k Tbilisi, do mesta s dlhou a fascinujúcou históriou. Tbilisi bolo založené v 4. storočí kráľom Vakhtang Gorgasalim na mieste, kde sa nachádzali teplé minerálne pramene. Krátka prehliadka mesta a obed v starom meste. Návšteva Národného múzea, kde je obdivuhodná zbierka zlatých a strieborných artefaktov i šperkov od 5. storočia pred n. l. Návšteva továrne JSC Sarajishvili na výrobu brandy - degustácia a možnosť zakúpenia brandy. Továreň založil v roku 1884 David Sarajishvili, slávny gruzínsky doktor chémie a filozofie. Počas štúdia v Európe získal mnoho zaujímavých skúseností. Počas pobytu vo Francúzsku (1878-1880) sa venoval najmä vinárstvu. Ako prvý z celého ruského impéria tej doby začal vyrábať koňak s použitím klasickej sudovej technológie. Vďaka zemepisnému miestu pôvodu a vekovej rozmanitosti vyrába gruzínsky koňak najlepšej kvality. Dôkazom toho je 194 cien, ktoré spoločnosť od 19. storočia získala na rôznych medzinárodných výstavách a súťažiach: medzi nimi 22 Grand Prix, 128 zlatých medailí, 36 strieborných a 11 bronzových.

9. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Nočný presun na letisko v Tbilisi, odlet a prílet do Prahy (Viedne).

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Jerevan - Tbilisi – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 8x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
 • všetky transfery na mieste
 • polpenziu počas pobytu
 • vstupy do pamiatok podľa programu
 • návštevy vinných pivníc a destilérií podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 289,- EUR 
 • bakšišné a prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená.

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Informácie o cene:

Minimum 8 osôb

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia