To najlepšie z Argentíny
Žiadne termíny

To najlepšie z Argentíny

Nedozerné pláne pampy, fantastické ľadové útvary, zmyselné tango, kvalitné víno - vychutnajte to najlepšie.

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu Praha - Buenos Aires - Praha (s prestupmi)
 • vnútroštátnu leteckú prepravu Buenos Aires Trelew, Trelew - El Calafate, El Calafate - Buenos Aires
 • 7x nocľah v hoteloch 3* a 4*
 • 7x raňajky, 1 obed
 • všetky autobusové transfery po okruhu
 • česky hovoriaceho sprievodcu (min. 16 osôb)
 • služby miestnych sprievodcov po trase
 • vstupné do všetkých objektov podľa programu

Cena nezahŕňa:

 • letiskové taxy 369,- EUR
 • odletovú taxu 20,- USD
 • letiskové taxy za vnútroštátne lety 18,- USD
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Ďalšie informácie:

Program zájazdu: 

1. deň ODLET Z PRAHY(VIEDNE)

Odlet z Prahy do Buenos Aires. 

2. deň BUENOS AIRES 

Prílet do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Mnohí považujú toto mesto za najkrajšie z celej Južnej Ameriky. Elegantné koloniálne budovy s postrannými uličkami, kde na Vás dýchne kúzlo starých časov, rušné centrum s modernými stavbami, rozľahlé predmestie, to všetko tvorí hrdú tvár Buenos Aires. Po krátkom odpočinku sa vydáte na prehliadku mesta (prezidentský palác Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Návrat do hotela, nocľah v Buenos Aires. 

3. deň BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES

Raňajky. Celodenný výlet do pampy, ktoré sú vďaka svojmu podnebiu považované za najúrodnejšie prérie na svete. Návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. Len pár kilometrov od rušného hlavného mesta si budete môcť vychutnať v kľude prírody obed s grilovaním a isto tiež ochutnáte niektoré z exkluzívnych argentínskych vín. Návrat do Buenos Aires. Nocľah.

4. deň BUENOS AIRES - TRELEW - PUNTA TOMBO - PUERTO MADRYN 

Raňajky. Transfer na letisko v Buenos Aires, odlet do Trelewu. Výlet ku gigantickým kolóniám tučniakov magellanských na myse Punta Tombo. Jedná sa o najväčšiu kolóniu mimo Antarktídu. Môžete tiež pozorovať fulmarov obrovských, kormoránov a morské čajky. Transfer do hotela. Nocľah v Puerto Madryne. 

5. deň POLOSTROV VALDÉS 

Raňajky. Celodenný výlet na polostrov Valdés, ktorý je biosférickou rezerváciou pod záštitou UNESCO. Polostrov je domovom neuveriteľného množstva vtáctva, vzácnych lám guanako a pásovcov. Do zálivu San José sa prichádzajú veľryby páriť (možnosť fakultatívneho výletu pozorovania veľrýb na mori – možnosť výletu od júna do decembra), pobrežie obývajú kolónie mrožov sloních, tuleňov a tučniakov. Návrat do Puerto Madrynu. Nocľah v El Calafate. 

6. deň PUERTO MADRYN - TRELEW - EL CALAFATE 

Raňajky. Transfer na letisko v Trelewe, odlet do El Calafate, transfer do hotela, ubytovanie. El Calafate leží na brehu najväčšieho argentínskeho jazera Lago Argentino. Rozvoj mesta začal v štyridsiatich rokoch minulého storočia, kedy bol zriadený národný park Los Glaciares. Razom sa zo zaprášených uličiek a ošarpaných domčekov stalo pôvabné a prosperujúce mesto. Nocľah v El Calafate.

7. deň EL CALAFATE - NP LOS GLACIARES - EL CALAFATE 

Raňajky. Celodenný výlet do NP Los Glaciares k ledovci Perito Moreno, který je od El Calafate vzdálen 80 km. Ledovec je jedným z najväčších a je jediný postupujúcí ľadovec na svete. Môžete pozorovať pohyb ľadovcového splazu, kedy sa obrovské kusy ľadovej steny s ohlušujúcim rachotom rútia do jazera. Nad ľadovcom sa vypínajú žulové štíty chilského masívu Cerro Paine. Nocľah v El Calafate. 

8. deň NÁRODNÝ PARK LOS GLACIARES - EL CALAFATE 

Raňajky. Voľný deň v NP Los Glaciares. Odporúčame treky do okolia jazera Lago Argentino, výlet po ľadovci Perito Moreno s horským vodcom alebo sa môžete prechádzať po okolí a vychutnávať si majestát prírody. Zaujímavá je vtáčia rezervácia Laguna Nimez, kde je možné pozorovať plameniakov a mnoho ďalších druhov vodných vtákov. Nocľah v El Calafate. 

9. deň EL CALAFATE - PRAHA(VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy. 

10. deň PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

 

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Chcete zájazd upraviť alebo spracovať ako individuálnu cestu?

Máte záujem o dovolenku, ale nemáte teraz čas riešiť detaily?
Pošlite nám kontakt a napíšte, kedy sa Vám máme ozvať. Radi Vám poradíme.

Odporúčané zájazdy

Mohlo by sa vám páčiť

Celý svet na dlani

Vyberajte podľa kontinentu

Afrika

Ázia

Severná Amerika

Latinská Amerika

Európa

Australia a Oceánia