Dovolenka Rusko

##zajezdy:##

RUSKO - koľko mýtov a bájí často počujete o situácii v najväčšej zemi sveta – Ruskej federácii. Dáme Vám šancu presvedčiť sa, že pravda je úplne inde.

Rusko dnes mieri míľovými krokmi medzi vyspelé svetové ekonomiky. Ešte pred pätnástimi rokmi by rýchly prechod od viac ako sedemdesiat rokov dlhého komunistického experimentu k fungujúcemu trhovému systému čakal len málokto. To isté platí o historických centrách Moskvy a Petrohradu, ktorými dnes prúdia desaťtisíce turistov zo západnej Európy, Ázie i Ameriky. Po dlhej pauze sa vracajú i naši turisti a vedzte, že Rusi nás majú radi!

POČASIE V MOSKVE
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Vzduch °C -13 -9 4 12 18 22 24 22 16 10 1 -8
Zrážky (mm) 31 28 22 35 52 67 74 74 58 51 36 36
POČASIE V PETROHRADE
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Vzduch °C -10 -6 2 10 16 21 22 20 15 10 2 -5
Zrážky (mm) 36 32 25 34 41 54 69 77 58 52 45 36

Dôležité informácie

Očkovanie a lekár pri ceste do Ruska

Pri cestách do turistických oblastí európskej časti Ruskej federácie nie je nutné žiadne očkovanie. Vo väčších mestách nájdete dostatok odbornej lekárskej starostlivosti.

Komunikácia v Rusku

Úradným jazykom je ruština.

Časový posun

+2 až +10 hodín voči stredoeurópskemu času.

Nápoje a strava v Rusku

Kvalita vody vo vodovodnej sieti je rovnaká ako v Slovenskej republike. Raňajky na zájazdoch sú zaistené v kvalitných hotelových reštauráciách. Mimo hotela sú ceny veľmi rozdielne. Bežné reštaurácie majú ponuku i ceny porovnateľné v SR, luxusné reštaurácie sú však veľmi drahé a večera môže vyjsť až na niekoľko stoviek dolárov. Najbežnejšími nápojmi v reštauráciách sú pivo a vodka

Rusko - mena

Miestnou menou je ruský rubeľ (RUB), ktorý sa delí na 100 kopejok. Budete prekvapení množstvom zmenární, ktoré sú prakticky na každom rohu. Nie je problém zameniť akúkoľvek menu, najbežnejšie sú USD a EUR. V mestách je dostatok bankomatov.

Nákupy v Rusku

Nič asi v Rusku neprekvapí viacej, ako tovarom preplnené obchody. Ponuka tovarov, predovšetkým v mestách, prevyšuje ponuku v SR a je za prekvapujúco nižšie ceny. Jediné miesta, kde ceny vysoko prevyšujú bežnú hladinu, sú stánky na turisticky atraktívnych lokalitách.

Sprievodca a informácie pri zájazdoch s CK ESO travel do Ruska

V priebehu poznávacích zájazdov je po celú dobu prítomný sprievodca CK ESO travel.

Zájazdy do Ruska

Poznávacie zájazdy

Pobytové zájazdy