Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour

Prehľad článkov, ktoré sme o tejto krajine publikovali v rubrikách o cestovaní na weboch:

České finalistky miss 2009 doporučují Podľa biblie Noah zasadil prvú vinicu v doline Ararat. Zoznámite sa s tradíciou a históriou pestovania viniču s radom degustácií a návštevou vínnych pivníc a liehovarov. 
Termín Počet nocí Strava Cena Objednať
30. 03. - 07. 04. 2018 7 raňajky 1 339,- €
05. 05. - 13. 05. 2018 7 raňajky 1 339,- €
22. 09. - 30. 09. 2018 7 raňajky 1 339,- € 1 249,- €


Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet.

2. deň JEREVAN - SAGHMOSAVANK - AMBERD

Prílet do Jerevanu na letisko Zvartnots. Transfer do hotela. Dopoludňajší program začnete návštevou vinárstva v oblasti Ashtarak, návšteva je doplnená o degustáciu. Ďalej návšteva stredovekého kláštoru Saghmosavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragatsotn. Výlet do pevnosti Amberd z 9. storočia, 6 km od obce Byurakan. Pevnosť je položená v polovici cesty k hore Aragats, vo výške 2300 m nad morom, na skalnatom výbežku medzi riekami Amberd a Arkhashen. Obed formou pikniku s výhľadom na pevnosť Amberd. Pri ceste späť do hotela návšteva historického múzea Matenadaran. Večera a nocľah v Jerevane.

3. deň JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARNOTS - GARNI - GEGHARD

Návšteva katedrály Sv. Echmiadzin, chrámu Hripsime a zrúcaniny Zvartnots. Prejazd do helénskeho chrámu Garni, ktorý unikol skaze pri nástupe kresťanstva. Obed v miestnej tradičnej reštaurácii, kde budete mať príležitosť sledovať pečenie arménskeho národného chleba "Lavas" a grilovanie mäsa v podzemnej peci nazývanej "tonir". Severovýchodne od Garni, nad roklinou rieky Azat, je položený nádherný kláštor Geghard, symbol arménskej stredovekej architektúry, ktorý je zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva. Geghard je ďalší neobyčajný starobylý arménsky kláštor, čiastočne vytesaný v hore. Návrat do hotela. Nocľah v Jerevane.

4. deň JEREVAN - KHOR VIRAP – ARENI - NORAVANK

Raňajky. Prehliadka slávnej destilérky Ararat Brandy Jerevan, ktorá bola založená v roku 1887. Pri medzinárodnej výstave v Paríži v roku 1900 obdržalo brandy víťazné ocenenie Grand-Prix a právom bolo nazývané "koňak", nie "brandy". Návštevníkom je ponúkaná ochutnávka niekoľkých rôzne starých druhov koňakov, ktoré majú mäkkú zamatovú chuť, obdarenú bohatou vôňou vanilky alebo čokolády. Možnosť zakúpenia. Výlet do kláštora Khor Virap zo 4. - 17. storočia, 45 km od Jerevanu. Tento kláštor má veľmi bohatú históriu a význam a to ako náboženský, tak svetský. Pokračovanie do regiónu Vayots Dzor. Obed, podávaný z čerstvých organických miestnych produktov, Vás bude čakať v Noravank, servírovaný v jaskyni navrhnutej v starovekom arménskom štýle. Prehliadka kláštora Noravank, ktorý je veľkým náboženským a kultúrnym centrom z 12. storočia. Po ceste späť do Jerevanu návštevou vinárstva Arenik kvôli ochutnávke miestnych vín. Nocľah v Jerevane.

5. deň JEREVAN - SEVAN - DILIJAN - IJEVAN

Raňajky. Návšteva jazera Sevan. Cesta pokračuje do mesta Ijevan, ktoré je administratívnym centrom regiónu Tavush. Tu tiež navštívime slávne vinárstvo. Deň zakončíte v letovisku Dilijan, kde môžete čas stráviť príjemnou prechádzkou v ulici s keramickými dielňami a ateliérmi rezbárov. Nocľah v Dilijan.

6. deň DILIJAN - GRUZÍNSKO - TELAVI

Raňajky. Návšteva kláštorného komplexu Haghpat a Sanahin, ktorý je jednou z najcennejších pamiatok UNESCO v Zakaukazsku. Je umiestnený vo fantastickej scenérii na vrchole rokliny Debet. Kláštor Haghpat bol jedným z najväčších náboženských, kultúrnych a vzdelávacích centier v stredovekom Arménsku. Cesta pokračuje na gruzínsku hranicu, prejazd do regiónu Kakheti. Jedná sa o časť Gruzínska, ktorá sa najviac venuje vinárstvu. Po dlhšom presune dorazíte do mesta Sighnaghi, kde Vás čaká tradičná večera v privátnej domácnosti plnej gruzínskych národných pokrmov. Prejazd do mesta Telavi. Ubytovanie, nocľah v Telavi.

7. deň TELAVI - TSINANANDALI – DEGUSTÁCIA VÍN - LOPOTA RESORT

Raňajky. Pokračovanie do obce Tsinandali, návšteva vinárstva Shuma Wine, v ktorého malom múzeu sú vystavené predmety aj zo 6. stor. pred n.l., degustácia vína. Návšteva vinárstva Tsinandali spojená s prehliadkou múzeá princa Alexandra Chavchavadze, tzv. otca gruzínskeho romantizmu, známeho gruzínskeho básnika, mecenáša, vojaka, ktorý túto továreň na výrobu vína založil. Cesta pokračuje návštevou kostola Gremi zo 16.storočia a katedrály Alaverdi (11.st.), ktoré sú najvýznamnejšími náboženskými a kultúrnymi pamiatkami v Kakheti. Nocľah v Telavi.

8. deň TELAVI - TBILISI

Po raňajkách odchod smerom k Tbilisi, do mesta s dlhou a fascinujúcou históriou. Tbilisi bolo založené v 4. storočí kráľom Vachtanga Gorgasali na mieste, kde sa nachádzali teplé minerálne pramene. Krátka prehliadka mesta, nasleduje obed v starom meste. Návšteva Národného múzea, kde je obdivuhodná zbierka zlatých a strieborných artefaktov, šperkov od 5. stor. pred n.l. Návšteva továrne JSC Sarajishvili na výrobu brandy - degustácia a možnosť zakúpenia brandy. Ubytovanie, odpočinok, nocľah v Tbilisi.

9. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Nočný presun na letisko v Tbilisi, odlet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

  • leteckú dopravu Praha – Jerevan - Tbilisi – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • 8 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
  • všetky transfery na mieste pobytu
  • polpenziu počas pobytu
  • miestneho sprievodcu a českého sprievodcu ESO travel
  • vstupy do pamiatok
  • návštevy vinných pivníc a destilérií podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

  • letiskové taxy 289,- EUR 
  • bakšišné
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. 

Online objednávka zájazdu

Cena: 1 339,- €
Termín: 30. 03. - 07. 04. 2018 Dní/Nocí: 9 / 7
Doprava: letecky Strava: raňajky
Poznámka:
Minimum 8 osôb

Platba kartou

Vyhľadávanie zájazdov

Rozšírené vyhľadávanie

Fulltextové vyhľadávanie

Facebook
Náš blog o cestovaní
Newsletter dovolenka 2018 - Novinky emailem

Malý okruh Čínou

06. 04. - 14. 04.

Malý okruh Čínou

749,-

859,- €

Zoznámite sa s tisíce rokov starou kultúrou s nespočetnými historickými...

Veľký okruh Čínou

08. 04. - 22. 04.

Veľký okruh Čínou

2 709,- €

Historické pamiatky Xi’anu a Pekingu, prírodné divy Guilinu, moderné tváre...

Čína - perly ríše stredu

06. 04. - 17. 04.

Čína - perly ríše stredu

1 359,-

1 489,- €

Prejdete sa po Veľkom múre, prezriete si kedysi najbohatšie mesto sveta Xi’an so...

Copyright © 1994 - 2018 Cestovná kancelária ESO travel s.r.o., všetky práva vyhradené Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute |

ttg ocenění

Ocenenie udelené odborným časopisom TTG:
Najlepší touroperátor pre Áziu, Austráliu a Oceániu pre rok 2013
2. najlepší touroperátor pre Ameriku pre rok 2013
3. najlepší touroperátor pre Afriku pre rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 naj ocenenie

Esotravel » Poznávacie zájazdy » Arménie » Arménsko – Gruzínsko - Wine & Brandy tour